13

01.2020

11:36

Eestlased välismaal: Sorga jätkab karjääri Põhja-Ameerika profiliigas MLS

Läinud nädal tõi põneva uudise üleminekuturul, kui selgus, et mullu A-koondises debüüdi teinud ning FC Flora särgis Eesti meistriks kroonitud ja Premium liiga parim väravakütt Erik Sorga siirdub mängima ookeani taha Põhja-Ameerika profiliigasse MLS.

Sorga lõi ametlikult käed Loudoun Unitediga, kuid USA ning Eesti meedia info kohaselt on kõigest aja küsimus, mil ründaja liitub MLS-is palliva D.C Unitediga (Loudoun United on D.C. Unitedi duubelmeeskond). Sorga sõlmis klubiga 3-aastase lepingu.

Möödunud nädalal oli kahel korral võistlustules Cagliari, kes jäi Itaalia kõrgliigas alla Torino Juventusele ja A.C. Milanile. Möödunud esmaspäeval kaotati võõrsil Juventusele teise poolaja väravatest 0:4 ning tunnistati kodus Milano klubi 2:0 paremust. Ragnar Klavan sai mõlemas mängus kirja 90 minutit. Cagliari on Serie A-s olnud viis mängu võiduta, viimased neli matši on kaotatud. Sellegipoolest on meeskond tabelis kuuendal kohal.

Cagliarit ootab järgmisena ees homne karikavõistluste 1/8-finaal, kus minnakse võõrsil vastamisi Milano Interiga, kellega kohtutakse ka liigamängus 26. jaanuaril. Tuleval laupäeval on Cagliari vastaseks võõrsil Brescia.