09.2020

14:59

Eestlased välismaal: Tamme, Baranovi ja Metsa klubid tegid väravateta viike

Möödunud nädalal näitasid Eesti koondislased oma oskuseid Euroopa väljakutel. Keskkaitsjad Nikita Baranov, Joonas Tamm ja Karol Mets aitasid vastavalt Küprosel, Ukrainas ja Rootsis oma võistkondadel puurid puhtana hoida. Oma uute koduklubide eest tegid debüüdid Mihkel Ainsalu, Artur Pikk ja Henri Järvelaid.

Ukraina kõrgliigas teenis Joonas Tamme koduklubi Tšernigivi Desna võõrsil viigipunkti Kiievi Dinamo vastu. Tamm mängis 90 minutit ning kohtumine lõppes väravateta viigiga. Mihkel Ainsalu tegi debüüdi Lvivi võistkonna särgis, kui tema uus koduklubi tunnistas võõrsil Kovalivka Kolosi 4:0 üleolekut. Ainsalu kuulus algkoosseisu ning vahetati välja 0:3 kaotusseisus kohtumise 74. minutil. Desnal on kahest mängust kirjas neli punkti, Lvivi meeskonna jaoks oli tegu hooaja esimese kõrgliigamatšiga.

Soome kõrgliigas tõmbas Artur Pikk esmakordselt selga Kuopio Palloseura (KuPS) särgi. Viimati koondiselaagrist eemale jäänud Pikk aitas KuPSil võtta järjekordse võidu, kui viibis väljakul 90 minutit ja Rovaniemi Palloseura mängiti üle 3:0. Ats Purje sekkus tavapäraselt mängu vahetusest ning sel korral pääses ta platsile 77. minutil 2:0 eduseisus. Soome kõrgliigas neli võitu järjest võtnud KuPS on tabelis teisel kohal, kuid kaks mängu enam pidanud HJK on tabeli tipus kõigest viie punkti kaugusel. KuPSist mängu enam pidanud Turu Inter ja Espoo Honka jäävad Kuopio meeskonnast maha vastavalt kahe ja kolme punktiga.

Vahetusest sekkus mängu ka Karol Mets, kes aitas Stockholmi AIK viigipunktini võõrsil Malmö vastu. Väravateta lõppenud kohtumises tuli Mets platsile 70. minutil. Tema meeskond oli tabeliliidri vastu jäänud loetud minutid varem kümnekesi ja kohtumine lõpetati lausa üheksakesi. Viimasest 11-st kõrgliiga kohtumisest vaid ühe võitnud AIK on 16 meeskonna seas hetkel 13. kohal.

Küprose kõrgliigas on hooaega teravalt alustanud Nikita Baranovi koduklubi Karmiotissa, kuid kolmest voorust on ette näidata vaid kaks punkti. Esimest korda aitas Baranov meeskonna puuri puhtana hoida, kuid kohtumine Larnaca AEK vastu lõppes väravateta viigiga.

Henri Järvelaid tegi debüüdi Taani esiliigas, kui mängis avavoorus 90 minutit Vendsysseli 0:6 kaotusmängus Amageri Fremadi vastu.

Ragnar Klavan mängis 83 minutit Cagliari Calcio hooajaeelses treeningkohtumises AS Roma vastu, kuid 2:0 eduseisu järel lepiti lõpuks 2:2 viigiga. Serie A hooaeg algab Cagliari jaoks sel pühapäeval, kui kohtutakse võõrsil Sassuologa.

Koondiselaagri ajal lisaminutitel New York Red Bullsi vastu 1:0 võiduvärava löönud D.C. Unitedi ründaja Erik Sorga pääses MLS-is nädalavahetusel taas väljakule, kui sama võistkonna vastu sekkus ta mängu kohtumise 61. minutil. Minut varem 0:2 kaotusseisu jäänud Unitedit ei õnnestunud sel korral Sorgal päästa ning kohtumine lõppeski selle tulemusega. Kahe mängu vahele mahtus veel üks kohtumine New York Cityga, kuid tolles kohtumises jäi Sorga mänguajata. Tuleval nädalavahetusel mängib D.C United Torontoga.

Sergei Zenjov mängis Karagandõ Šahtjori 1:1 viigimängus Tarazi vastu kogu kohtumise. 50. minutil kaotusseisu jäänud Šahtjori viigivärava lõi teisel lisaminutil Nigeeria mees Muhammed Usman Edu. Artjom Dmitrijev pääses viimati Okžetpesi 0:1 kaotusmängus Žetõsu vastu väljakule vahetusest 78. minutil.

Poola esiliigas jäi Łódźi Widzew võõrsil 0:3 alla Głogówi Chrobryle. Henrik Ojamaa kuulus Widzewi algkoosseisu ning vahetati välja 66. minutil, mil tema meeskond oli kaheväravalises kaotusseisus. Kahe mänguga pole Widzewil õnnestunud liigas punktiarvet avada, kuid tagasihoidlikult on hooaega alustanud arvukalt meeskondi, sest ühe mängu enam pidanud Jastrzębie ning Nowy Sączi Sandecja on samuti veel punktita ja ühe punkti on teeninud kolm meeskonda.

Soome esiliigas on teisel kohal Argo Arbiteri juhendatava KTP. Tabeliliider on 31 punkti kogunud Oulu, kellest jäävad KTP ja Jaro maha vastavalt kolme ja nelja punktiga. Viimati alistas KTP võõrsil lausa 6:0 MuSa. Hindrek Ojamaa sekkus vahetusest mängu kohtumise 66. minutil, kui seis oli 5:0.

Rootsi tugevuselt kolmandas liigas lõi Nyköpingu võistkonda esindav Kristoffer Grauberg Lepik värava, mis ei päästnud tema võistkonda 1:3 kaotusest Berga vastu. Juba avaminutil 0:1 kaotusseisu jäänud Nyköping tuli mängu tagasi 51. minutil tänu Grauberg Lepiku tabamusele, kuid 81. minutil asusid külalised taas mängu juhtima ja viimane värav löödi Nyköpingu väravasse 11. lisaminutil. Tugevuselt kolmanda liiga põhja tsoonis on Nyköping 16 võistkonna konkurentsis eelviimasel kohal ja edestatakse just Berga võistkonda. Mängu vähem pidanud Bergat lahutab nüüd Nyköpingust vaid kaks punkti.

Koondiselaagri ajal tegi suurepärase esituse hiljuti AS Romaga liitunud Martin Vetkal. Noormehe endine koduklubi Tallinna Kalev avaldas, et Vetkal aitas Roma U17 võistkonnal alistada sama klubi aasta võrra vanemate meeskond tulemusega 6:1, kui 16-aastane Vetkal lõi kaks väravat ja andis ühe resultatiivse söödu.