12

08.2019

21:00

Eestlased välismaal: väärt võidud Metsale ja Purjele

Möödunud nädalal käisid eestlased oma võimeid näitamas nii eurosarjades kui ka kohalikes liigades. Karol Mets ja AIK astusid suure samu Euroopa liiga play-off koha suunas.

Mets ja AIK alistasid kolmanda eelringi avavaatuses võõrsil Moldova klubi Tiraspoli Sheriffi 2:1. Korduskohtumine peetakse sel neljapäeval. Nädalavahetusel jätkus Rootsi meeskonna hea hoog, kui koduses kõrgliigas võideti võõral väljakul 4:2 Eskilstuna AFC-d. Eurosarjas tegi Mets kaasa täismängu, liigamatši jälgis ta varumeestepingilt. Liigas on AIK teisel kohal, Allsvenskani liidrist Djurgårdenist lahutab neid vaid üks punkt.

Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril on võistlustules ka Ilja Antonovi tööandja Ararat-Armenia, kes kaotas teisipäeval kodus 1:2 Saburtalole. Ilja Antonov sekkus mängu vahetusest kohtumise 57. minutil, mil tema meeskond oli veel 1:0 eduseisus. Korduskohtumine toimub Gruusias sel kolmapäeval. Paari võitja läheb järgmises ringis vastamisi Nõmme Kalju FC või Dudelange’iga (Luksemburg). Liigas võitis Ararat Antonovi abiga 3:1 Gandzasari, kui poolkaitsja kuulus algkoosseisu ja mängis 60 minutit.

Soome kõrgliigas said vägeva võidu Ats Purje ja KuPS, kes alistasid Turu Interi 2:0. Purje kuulus võistkonna algkoosseisu ja mängis 79 minutit. 2008. aastal Interiga Soome meistriks kroonitud Purjet ning KuPSi lahutab tabelis nüüd teisel kohal olevast Turu meeskonnast kõigest kaks punkti. Liider on Tampere Ilves, kellel on Interist kolm punkti enam ja võrreldes lähimate jälitajatega ka üks mäng vähem peetud.

Mihkel Aksalu ja Trevor Elhi koduklubi SJK mängis laupäeval 0:0 viiki Espoo Honkaga. Aksalu ja Elhi said kirja 90 minutit ning võistkonna ridades debüteeris Eesti kodakondsust taotlev Zakaria Beglarishvili, kes sekkus mängu 75. minutil. Brent Lepistu ja Lahti jäid võõrsil 0:4 alla HJK-le ning Hindrek Ojamaa ja VPS vandusid samuti võõral väljakul 1:2 alla RoPSile. Nii Lepistu kui ka Ojamaa kuulusid meeskonna algkoosseisu ja tegid kaasa kogu kohtumise.

Šotimaa meistrivõistlustel sai punkti kirja Madis Vihmanni meeskond St. Johnstone, kes tuli välja 0:2 kaotusseisust ja viigistas Livingstoniga 2:2. Vihmann tegi kaasa kogu kohtumise.

Sloveenia kõrgliigas jäid Mattias Käit ja Domžale 3:5 alla Celjele. Avapoolaja 0:3 kaotanud ja 59. minutil neljaväravalisse kaotusseisu jäänud Domžale lõi 61. kuni 75. minutini küll kolm väravat tagasi, kuid viimane nael nende kirstu löödi kolmandal lisaminutil.

Poola esiliigas said Henrik Ojamaa ja Artur Pikk kirja 90 minutit ja kolm võidupunkti, kui Legnica Miedź tuli välja kaotusseisust ja mängis 2:1 üle Głogówi Chrobry. Avaväravale andis söödu Ojamaa. Ken Kallastele mänguaega ei jagunud, kui tema koduklubi Tychy 71 tuli samuti välja kaotusseisust ja võitis 4:1 Opole Odrat.

Ragnar Klavani koduklubi Cagliari, kes alustab tuleval nädalavahetusel Itaalia meistrivõistluseid mänguga Chievo vastu, pidas möödunud nädalal kaks treeningmatši. Kohtumises, kus Klavan mängis 90 minutit, viigistati 2:2 Fenerbahçega (Türgi). Kaks päeva hiljem Klavan platsil ei käinud ning Itaalias kaks astet madalamal palliva Cataniaga mängiti viiki 1:1.

Artjom Dmitrijev ja Okžetpes jäid Kasahstani kõrgliigas 0:1 alla Taldõkorgan Žetisule. Dmitrijev viibis väljakul kogu kohtumise. Üheväravalise kaotusega leppisid ka Sergei Zenjov ja Karagandõ Šahtjor, kes vandusid 1:2 alla Ordabasõle. Bulgaaria kõrgliigas sai täismängu kirja Artjom Artjunin, kui tema koduklubi Veliko Tarnovo Etar kaotas 1:2 Sofia Slaviale.