01

07.2019

13:56

Eestlased välismaal: Zenjovi ja Dmitrijevi koduklubid olid võidukad

Läinud nädalalõpul paistsid Eesti koondislastest silma Sergei Zenjov ja Artjom Dmitrijev, kes aitasid oma koduklubidel lõpetada võiduta seeriad. Karol Mets aitas Rootsi kõrgliigas meeskonnal viigistada tabeliliidriga.

Sergei Zenjov (pildil) ja Karagandõ Šahtjor alistasid Kasahstani meistrivõistlustel kodus Tarazi 1:0. Võiduvärava lõi kodupubliku rõõmus Šahtjor 15. minutil, Zenjov viibis väljakul esimesed 71 minutit. Artjom Dmitrijev ja Okžetpes alistasid tulemusega 3:0 Atõrau. Kõrgliigas, kus on mängimas 12 meeskonda, on Šahtjor ja Okžetpes tabelis vastavalt seitsmendal (22 punkti) ja kaheksandal (18) kohal.

Rootsi kõrgliigas sai väärt viigipunkti kirja Karol Metsa koduklubi AIK, kes hoidis Malmö vastu puuri puhtana. Eile õhtul tulemusega 0:0 lõppenud mängus tegi Mets kaasa 90 minutit. Liigatabelis tõusti enne tänaõhtuseid mänge teisele kohale 25 punktiga. Tabeliliidriks on just Malmö, kes on seni parimana kogunud 31 punkti.

Taijo Teniste ja Bergeni Brann langesid möödunud nädalal Norra karikavõistlustel konkurentsist, kui võõrsil jäädi Ranheimile alla 0:4. Eile õhtul teeniti punktilisa liigas, kui võõral väljakul tehti 1:1 viik Moldega. Karikamängus tegi Teniste kaasa kogu kohtumise, liigamatšis jäi ta arvele avapoolaeg, mis lõppes väravateta viigiga. Sarnane muster oli möödunud nädalal ka Madis Vihmanni koduklubil Stabækil, kes jäi esmalt võõrsil karikamängus Stavangeri Vikingile alla 2:5 ja sai eile liigas viigipunkti, kui kodus mängiti 0:0 Ranheimiga. Karikamängus sai Vihmann kirja täismängu, eilset matši jälgis ta varumeestepingilt.

Läinud nädalalõpp ja uue nädala algus tõi kaks uudist seonduvalt Norra kõrgliigaklubi Lillestrømiga, kes viimati alistas kodus eile õhtul 4:0 Tromsø. Meeskonnaga liitus laenulepingu alusel FC Flora keskkaitsja Joonas Tamm ning täna hommikul teatati, et vastupidise teekonna võtab ette väravavaht Matvei Igonen.

Soome kõrgliigas teenis nädalavahetusel eestlastest ainsana mänguaega Hindrek Ojamaa, kui tema koduklubi VPS jäi kodus 1:0 eduseisust 1:2 alla Tampere Ilvesele. Ats Purjeta mänginud KuPS viigistas võõrsil 1:1, KPV (Maksim Gussev) ja HIFK (Silver Grauberg) tegid vastavalt RoPSi ja Lahtiga väravateta viigid. Mihkel Aksalu ja Trevor Elhi koduklubi SJK võõrustab täna õhtul Turu Interit.

Lõuna-Korea esiliigas jälgis Henri Anier varumeestepingilt, kuidas tema koduklubi Suwon kaotas võõrsil 0:2 Anyangile. Leedu kõrgliigas jäi tabelis viimasel kohal asuv Palanga võõral väljakul 0:4 alla Kaunase Žalgirisele. Sergei Mošnikov (Palanga) tegi kaasa kogu kohtumise.

Treeningkohtumisi pidav Sloveenia kõrgliigaklubi Domžale alistas eile õhtul 3:2 FK Sarajevo (BIH). Mattias Käit kuulus meeskonna algkoosseisu ja vahetati välja 64. minutil, mil hilisem lõppseis oli juba tablool. Mõned päeva varem saatis Käiti ja Domžalet edu Zagrebi Lokomotiva (CRO) vastu, kes mängiti üle tulemusega 1:0. Mängus, kus kohtumise ainus värav sündis avapoolajal, tegi Käit kaasa teise poolaja.

Henrik Ojamaa sai kirja värava Poola esiliigasse langenud Legnica Miedzi ridades, kui viimati alistati 2:1 aste madalamal palliv Szczecini Blekitni Stargard. Stara Zagora Beroe (BUL) jäi viimati 1:2 alla Gjorče Petrovi FK Makedonijale (MKD) 1:2. Beroe kaitsja Nikita Baranov mängis 70 minutit.