05

12.2017

20:32

Saalijalgpallikoondis viigistas Balti turniiril Leeduga

Eesti alustas Šiauliais toimuvat Balti turniiri viigiga, kui kohtumine võõrustaja Leeduga lõppes 2:2 viiki. Eesti kaotas avapoolaja 0:1, suutis teisel poolajal kohtumist juhtima minna, kuid lõpuks leppisid mõlemad meeskonnad ühe punktiga.

Kohtumine algas mõlemapoolsete võimalustega. Eesti poolelt sai löögile Stepan Tšernoussovi, kelle löögi suutis Tadas Norbutas tõrjuda, Andrei Antonovi sooritus läks veidi hiljem esimesest postist napilt mööda ja mängu sekkus ka meie puurilukk Nikolai Pulkkinen, kes suutis väravast eemal hoida Pavelas Smolkovase löögi.

Viiendal minutil suutsid leedukad skoori avada, kui kasutati ära meie pallikaotus väljaku keskel. Justinas Zagurskas mängis värava lähistel edukalt seinasöötu võistkonnakaaslasega ja lükkas palli segamatult tühja väravasse.

Seejärel oli Eestil mitmeid võimalusi. Tšernoussovi löök läks napilt väravast mööda, Erik Grigorjevil jäi pärast kahevõitluse võitmist lõpetama 1-1 rünnak väravavahi vastu. Kaheksandal minutil pääses kahel korral löögile Aleksandr Starodub, kuid samuti jäi väravalukk murdmata.

Kuid Eestil oli ka õnne, et turniiri võõrustajate eduseis üheksandal minutil ei kahekordistunud, kui Lukas Sendžikas jättis hea võimaluse kasutamata. Eesti vastas kauni rünnakuga, aga Grigorjevi söötu ei suutnud Pavel Rubel realiseerida.

12. minutil oli taas Leedul hea väravavõimalus, kui karistuslöögist leiti hea kombinatsiooniga üles Erikas Vainoras, kelle löök tabas meie õnneks posti. Minut hiljem avanes pärast head kontrarünnakut võimalus ka Aurimas Skurdelisel, aga Pulkkinen oli ülesannete kõrgusel.

Eesti suutis samuti luua teravust standardolukorrast, kui löögile mängiti Grigorjev, kelle löök tõrjuti. Minut hiljem oli aga hea võimalus taas Leedul, kui pärast Pulkkineni tõrjet pääses löögile Tomas Bucma, kelle sooritus tabas latti.

15. minutil läks Antonovi löök pärast Starodubi head söötu napilt mööda, kuid Eesti jõudis viigiväravale veel lähemale, kui Tšernoussovi löök tabas posti. Viigivärav oli tõesti õhus, kuid Starodubi järjekordne löök läks taaskord veidi väravast mööda.

Poolaja lõpus kasutasid mõlemad meeskonna minutilist vaheaega, kuid rohkem väravaid ei löödud. Paarkümmend sekundit enne avapoolaja lõppu sai veel nurgalöögijärgselt löögile Robert Veskimäe, kuid tema sooritus teed väravani ei leidnud.

Teise poolaja alguses sai Tšernoussov pärast oma lööki väravale vigastada ning pidi platsilt kahjuks lahkuma.

Eesti suutis viigistada 25. minutil, kui Grigorjevi külje sisselöögi virutas tugeva pommlöögiga väravasse Maksim Aleksejev, kui vastase väravavaht suutis palli vaid silmadega saata.

Minut hiljem oli Leedul hea võimalus kohtumist taas juhtima minna, kuid Jurij Jeremejevi löögi suutis hea tõrjega ära võtta Pulkkinen.

Aleksejev viis Eesti juhtima 28. minutil, kui ründaja realiseeris Aleksei Panini hea eeltöö paremal äärel.

Leedu proovis viigistada, aga FC Levadia endise mängija Arsenij Buinickij hea eeltöö järel löögile pääsenud Tomas Bucma tabas meie õnneks palliga Pulkkineni, kes oli õigel ajal õiges kohas.

Mõlemal meeskonnal oli seejärel mitmeid võimalusi, aga kui mängida jäi viis minutit, võttis Leedu aja maha ning jätkas lendava väravavahiga.

Mängu tõi pöörde akumuleeruvate vigade täitumine Eesti poolelt. Leedul oli palju õnne, sest Eesti mängis tahtmatult palli käega vastase väljaku poolel, mis tähendas 10 meetri karistuslööki Leedule. Selle realiseeris meeskonna kapten Buinickij 37. minutil.

Mängu viimasel minutil oli samuti võimalusi mõlemal meeskonnal. Aleksejevi ja Grigorjevi löögid suutis Norbutas tõrjuda, Pulkkinen oli omakorda ees Pavelas Smolkovase löögil. Loetud sekundid enne lõpusireeni oli Eestil õnne, et Leedu ei viigistanud, kui Lukas Sendžikas jäi värava all valveta, kuid suunas palli peaga posti.

Turniir lõpeb Eesti jaoks homme, kui kohtumine Lätiga algab Šiauliais kell 16.30 (kohtumisest otsepilti ei toodeta). Turniiri lõpeb Leedu – Läti matšiga neljapäeval kell 18.30.