07

06.2018

17:06

U19 koondis sai Balti turniiril teise kaotuse

Eesti U19 koondis jätkas täna Leedus toimuvat Balti turniiri, kus teisel päeval tunnistati Soome 0:3 paremust.

Soome esimese kahe värava eest hoolitses Niklas Jokelainen 4. ja 24. minutil. Viimase tabamuse sai enda nimele Selman El-Baset 56. minutil.

„Võrreldes eilsega oli mängupilt täna oluliselt parem,“ ütles noortekoondise peatreener Argo Arbeiter pärast kohtumist. „Kuigi olime täna palju distsiplineeritumad, siis kahjuks eksiti individuaalselt. Võib ju öelda, et juhtub, aga... kui mängijad eksivad, siis on meil väga keeruline.

Kaitsefaasis olime täna kompaktsemad, rünnaku osas otsisime täna rohkem kontrarünnakute võimalusi. Omad momendid tekkisid, aga ei löönud ära. Poisid pingutasid täna kõvasti, aga palliga mänguga jäime hätta ning sellise vastase vastu on niimoodi raske. Seis on hetkel selline,“ nentis peatreener.

Avakohtumises oli Eesti tunnistanud eile Läti 0:4 paremust. Homme ootab ees kohtumine Leeduga, kes võõrustab täna kell 17 alanud kohtumises Lätit ja suutis eile 2:1 võita Soomet. „Vaatasin eilset kohtumist ning Soome mängis nendega sarnaselt nagu täna meie vastu, aga lihtsalt Leedu vastu ei löönud momente ära, meie vastu lõid. Leedu suutis neid teisel poolajal kontrarünnakutega nõelata,“ kirjeldas Arbeiter.

„Kindlasti on meil ülehomme Leedu vastu võimalus. Tegime juba võrreldes avamänguga korrektuure, olime selgelt paremad, aga see ei kajastunud kahjuks tablool,“ ütles peatreener lõpetuseks.

Meie U19 koondisega liituvad viimaseks kohtumiseks kaks mängijat, kui Leetu sõidavad Mattias Männilaan (osales ka avamängus) ning Alex Matthias Tamm.

Tänase mängu protokolliga saab tutvuda SIIN.