21

04.2024

12:56

VIDEO | Neidude U17 koondis lõpetas sõprusturniiri kaotusega Gruusiale

Eesti neidude koondis mängis täna, 21. aprillil viimase kohtumise San Marinos toimuval UEFA sõprusturniiril, kus tuli tunnistada Gruusia eakaaslaste 5:2 paremust.

Gruusia alustas kohtumist isukalt ning oli selgelt domineerivam pool. Küll aga jõudis juhtväravani Eesti koondis: 25. minutil võttis Maribel Laidmets kaitsemängija ette, mängis nii tema kui vastase puuriluku üle ning saatis palli kindlalt värava siseküljevõrku. Vastane vastas viigiväravaga veidi enam kui minuti pärast: Ketevan Tchurkveidzele oli piisavalt ruumi jäetud ning ta lahendas endale antud võimaluse sajaprotsendiliselt.

Kui Eesti väravasuu oli kord lahti muugitud, skooris Gruusia lähima seitsme minuti sees veel kahel korral. Kohtumise 29. minutil ragises Eesti latt ning jätkuolukorras kasutasid vastased Eesti ebaõnnestunud palliklaarimise ära. Nelja minuti pärast tegi Anano Tsikaridze oskusliku soolorünnaku, mille tulemuseks oli Gruusia kolmas tabamus. Vastaste 3:1 eduseisul läksid võistkonnad ka vaheajale.

Teise poolaja alguses pressis Gruusia kõrgelt ning pääses mitmel korral ohtlikult pealelöögile. Eesti õnneks tegi väravasuul seisnud Regina Ivanova suurepäraseid tõrjeid, hoides eestlaste kaotusseisu kaheväravalisena. Vastased suurendasid oma eduseisu 70. minutil. Paljulubav võimalus tekkis Eestil kaks minutit hiljem, kui Renate Väli karistuslöögi järgselt värava ees löögile pääses, kuid paraku tabas nahkkera latti ning jätkulöögist lendas pall juba väravavahi käte vahele.

Gruusia teenis 79. minutil penalti, mille realiseeris Lolita Kaloiani*. Kohtumise lõpptabamuse kirjutas Eesti enda nimele 88. minutil, kui vahetusest sekkunud Jelizaveta Južaninova karistuslöögist palli värava ristnurka saatis. Kuigi Eesti suutis väravate vahet vähendada, lahkus kohtumisest 5:2 võiduga Gruusia.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Neidude U17 koondis pidas turniiril kokku kolm kohtumist, kõigis neis tunnistati vastase paremust: Luksemburgile alistuti tulemusega 2:3, San Marinoga lepiti küll 1:1 viiki, kuid penaltiseerias tunnistati vastase 5:4 paremust ning tänases kohtumises jäädi Gruusiale alla 2:5.