28

04.2024

18:18

Noormeeste U17 koondis kaotas Põhja-Iirimaale teise poolaja väravatest

Eesti noormeeste U17 koondist pidas täna, 28. aprillil viimase kohtumise kodusel UEFA sõprusturniiril. Vastamisi mindi Põhja-Iirimaaga, kelle vastu saadi kirja 0:2 kaotus.

Eesti alustas mängu suurepäraselt ning juba 3. mänguminutil pandi vastase väravavõrk sahisema: nurgalöögi jätkuolukorras pääses löögile Remo Valdmets ning kuigi vastase puurilukk tõrjus, saatis lahtise palli võrku Tristan Zahovaiko. Paraku tõstis äärekohtunik tabamuse järel suluseisu tähistanud lipu, mistõttu kuulus värav tühistamisele. Kogu edasise kolmveerandtunni jooksul tegutses Eesti kaitses oma ülesannete kõrgusel ning ühtki väga head momenti Põhja-Iirimaal luua ei lastud. Lisaks kolmanda minuti olukorrale võib Eesti momentidest esile tõsta 18. mänguminuti olukorra, kus Sander Alamaa mängis ründes tegutsenud Marten-Chris Paalbergi vastase puurilukuga üks-ühele, ent Eesti ründajal edukalt löögile pääseda ei õnnestunud. Häid rünnakuolukordi lõid Eesti noormehed ka avapoolaja teises pooles, ent vaheajale siirduti 0:0 viigiseisul.

Kui esimene poolaeg oli suuresti Eesti noormeeste kontrolli all, siis teist poolaega valitses peamiselt Põhja-Iirimaa. Külalised jõudsid juhtväravani 54. mänguminutil, kui Christopher Atherton vedas palli piki karistusala ning toimetas selle Eesti väravasuud kaitsnud Kaarel Ruusi jaoks püüdmatult võrku. Eesti lootus viigiseisu taastamisest sai hoobi ligi 20 minutit hiljem: Glen McCourt saatis Eesti värava poole teele tugeva löögi, mis maandus lõpuks postipõrkest ka võrku ning tegi mänguseisuks 2:0. Kuna rohkem väravaid kumbki meeskond ei löönud, sai seni vaid viiki mänginud Põhja-Iirimaa kirja turniiri esimese võidu.

Eesti U17 koondise peatreener Andres Operi sõnul hoidsid mängijad täna kokkulepitud plaanist väljakul kinni ning seeläbi oldi enamus ajast ka mängus sees, kuid paraku õnnestus vastasel eksimused enda kasuks pöörata. Nagu jalgpallis ikka, tuleb ise ka lüüa. Selle turniiri vältel oli meil piisavalt võimalusi, et lüüa rohkem väravaid," ütles Oper. Saime kolm heal tasemel mängu, mida koduliiga igapäevaselt ei paku, ning see oli väga positiivne. Kripeldama jäävad meile löödud väravad ning millega meil tuleb teha tööd, on realiseerimine," lisas ta.

Tänase mängupäeva avas Ukraina ja Luksemburgi vastasseis, mis lõppes ukrainlaste 3:1 võiduga.

UEFA sõprusturniiri kohtumised:

Teisipäev, 23. aprill
kell 13.00: Ukraina – Põhja-Iirimaa (2:2, pen. 6:7)
kell 18.00: Eesti – Luksemburg (1:3)

Neljapäev, 25. aprill
kell 13.00: Luksemburg – Põhja-Iirimaa (2:2, pen. 4:2)
kell 18.00: Eesti – Ukraina (1:3)

Pühapäev, 28. aprill
kell 11.00: Ukraina – Luksemburg (3:1)
kell 16.00: Põhja-Iirimaa – Eesti (2:0)

Lisaks mitmetele treeningutele, laagritele ja maavõistlusmängudele mängib koondis sügisel taas ees EM-valikturniiril, mille alagruppide loosimine toimub kevadel.

Pildil Eesti noormeeste U17 koondise äärekaitsja Markus Kasemaa Jarl. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee