22

09.2019

20:09

VIDEO ja GALERII | U17 koondis jäi Sloveeniale alla 0:2

Lõuna-Eestis toimuval Balti turniiril läksid täna vastamisi Portugal – Hispaania ning Eesti – Sloveenia. Viljandis sai Hispaania naabrist jagu 2:1, Eesti jäi Otepääl Sloveeniale alla 0:2

Meie meeskonna peatreener Norbert Hurt tegi võrreldes reedese kohtumisega, kus noortekoondis jäi 0:2 alla Portugalile, tänaseks mänguks algkoosseisus üheksa vahetust. Algkoosseisus säilitasid koha vasakkaitsja Aleksandr Nikolajev ja paremal äärel mängiv Daniil Tarassenkov.

Eesti tekitas vastase värava all äreva momendi 12. minutil, mil Tarassenkov tsenderdas palli värava alla, kus oli Taaniel Usta, kuid väravavaht suutis esmase ohu likvideerida ning tagasi põrkunud palli ei õnnestunud eestlastel enam ohtliku löögiga värava suunas saata.

Usta oli taas värava ees teravust loomas 25. minutil, kuid vasakult äärelt tulnud palli suunas ta veidi üle värava.

Sloveenia asus kohtumist juhtima 33. minutil, mil skoori avas Tjaš Begic. Standardolukorra suutis Eesti küll esmalt puhtaks lüüa, kuid järgnenud momendil tekkis värava all segadus ning väravavahist tagasi põrkunud palli lõi Begic väravasse.

Teise poolaja esimesel veerandtunnil pääsesid mõlemad meeskonnad korra vastase värava alla, kuid ohtliku löögini lõpuks ei jõutud. 61. minutil leidsid sloveenid trahvikastis Haris Sadikovici, kuid ründaja mängis end liiga terava nurga alla ja lõpuks läks pall temast üle otsajoone.

Sloveenia suutis oma eduseisu kahekordistada kohtumise 62. minutil. Taas avanes hästi Sadikovic, kelle löögi suutis Georg Mattias Lagus tõrjuda, kuid tagasi põrkunud palli suutis väravasse toimetada mõned minutid varem vahetusest sekkunud Nick Perc.

Külalised olid 66. minutil lähedal oma kolmandale tabamusele, kuid meie õnneks tabas avapoolajal skoorinud Begici löök posti.

Kohtumise viimasel kümnel minutil tegi kaks ohtlikku pealelööki teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Danil Kuraksin, kuid kumbki sooritus raamidesse ei jõudnud. Lisaminutitel pääses karistusalas peaga löögile ka Taaniel Usta, kuid selle suutis vastaste puurilukk tõrjuda. Mängu viimase löögi eest hoolitses Andrei Smirnov, kuid ka tema löögi suutis väravavaht tõrjuda.

Rohkem väravaid täna ei löödud ning taaskord pidi Eesti tunnistama külaliste 2:0 paremust. Kohtumine on järelvaadatav Soccernet.ee portaalis.

Turniiri jätkab täisedu ehk kuue punktiga Hispaania, kes alistas täna 2:1 Portugali. Portugalil ja Sloveenial on kirjas võrdselt kolm punkti ning Eestil on veel punktiarve avamata.

Turniiri viimane voor peetakse teisipäeval, kui Portugal kohtub Võrus kell 14.00 Sloveeniaga ja Eesti mängib Tartu Tamme staadionil kell 17.00 Hispaaniaga. Pääsmete info leiab Piletilevist.