02

10.2019

20:02

U16 koondis jäi alla Saksimaa eakaaslastele

Eesti U16 koondis võõrustab sel nädalal Saksimaa liidumaa (Saksamaa) eakaaslaseid. Avamängu võitsid külalised 2:0

Mängu esimese ohtliku olukorra tekitasid vastased, kui viiendal minutil pääses löögile Jorden Winke, kuid meie väravasuul seisnud Kaupo Kruusmäe oli ülesannete kõrgusel. Minut hiljem teeniti meie karistusala lähistel ka karistuslöök, kuid lahti mängitud standardolukorra järel reageerisid kiiresti meie müüris olnud mängijad, kes soorituse blokeerisid.

Eesti tekitas vastase karistusalas esimese ohtlikuma momendi 16. minutil, mil kasutati ära külaliste pallikaotus, kuid kontrarünnakust siiski löögini ei jõutud. Vastased pääsesid löögile taas 18. minutil, kuid Fynn Seideli sooritusele oli Kruusmäel vastus olemas.

Minut hiljem tegutses hästi Romet Kaupmees, kes võttis vastastelt palli ja suundus vastase värava poole. Eesti pidi leppima nurgalöögiga, millest tekkis väga ohtlik olukord. Nurgalöögi järel pääses jalaga löögile Andreas Vaher, kuid tema sooritus raamidesse ei jõudnud ning pall jäi väljakule. Järgnenud ärev hetk kulmineerus lõpuks Kevin Burovi peaga löögiga, mille vastaste väravavaht suutis püüda.

Vastaste poolt pääses 26. minutil löögile Pierre Weber, kuid Kruusmäed ei suudetud üle mängida. Mõned minutid hiljem tekkis ohtlik olukord ka standardolukorrast, kuid meie õnneks läks vastase peaga löök väravast mööda.

Seejärel tekitas Kaupmees ründefaasis kahel korral elevust, kuid korra jõudis pallini esimesena vastase väravavaht ja teisel korral, mil ründaja trahvikasti liikus, takistas teda määrustepäraselt Saksimaa kaitsja.

Külalised said oma tahtmise 34. minutil, mil veidi enam kui 20 meetri pealt pääses löögile Seidel, kes lõi palli tugeva löögiga värava nurka. Avapoolaja lõpus oli vastastel veel üks ohtlik rünnak, kuid väga hästi tegutses keskkaitsja Robin Kane, kes suutis ohu likvideerida.

Teise poolaja alguses pääsesid külalised kahel korral karistusala lähistelt löögile. Kui esimese palli suutis Kruusmäe püüda, siis mõned minutid hiljem lõid vastased iluvärava, kui Weber keerutas 49. minutil palli tagumisse ristnurka.

51. minutil jõudis taas vastase värava alla Kaupmees, kes lõi palli värava suunas, kuid taas pidime leppima vaid nurgalöögiga.

Meeskonnad tegid teisel poolajal arvukalt vahetusi ning jätkutus kõva võitlus. Eesti oli eksimusele lähedal 83. minutil, kui kaotasime lohakalt palli, kuid meie õnneks lendas Weberi löök väravast üle. Viimastel minutitel teenisid vastased nurgalöögi ning peaga pääses löögile Valentin Siepler, kuid Kruusmäe suutis tema soorituse püüda ning rohkem ohtlikke võimalusi kumbki meeskond lõpuhetkedel ei loonud.

Kaks meeskonda lähevad taas vastamisi reedel kell 15.30 samuti TNTK väljakul. Sissepääs on pealtvaatajate jaoks tasuta. U16 vanuseklassis on ühe mängu pikkuseks 80 minutit (2x40).