03

05.2021

16:06

Naisjalgpallurid välismaal: Aarna panustas Ålandi võitu väravaga

Möödunud nädalal õnnestus Eesti naisjalgpallurite klubidel teenida mitmeid võite. Soomes sai liigahooaja esimese värava kirja Signy Aarna, kui aitas Åland Unitedil kirja saada 4:0 võidu.

Aarna ja Pille Raadiku koduklubi alistas Soome kõrgliiga kolmandas voorus 4:0 JyPK. Koduväljakul mänginud Åland oli avapoolajaks 3:0 eduseisus. Aarna oli 40. minutil naiskonna kolmanda värava autoriks. Teisel poolajal lisas Åland veel ühe värava. Aarna jaoks oli tegemist esimese tabamusega liigas sel hooajal. Varasemalt on ründaja kahel korral võrku sahistanud karikavõistlustel. Mõlemad eestlannad alustasid kohtumist algkoosseisus, Aarna vahetati pingile 68. ja Raadik 73. minutil. Tabelis hoiab Åland kolme vooru järel teist kohta, liider KuPS-ist jäädakse maha kahe punktiga.

Vlada Kubassova tööandja Napoli sai Itaalia kõrgliigas kirja tähtsa võidu, kui liigasse püsimajäämise heitluses alistati otsene konkurent San Marino 5:0. Esimesel poolajal suutis Napoli lüüa vaid 1 värava, kuid tänu tugevale lõpuspurdile saadi 20 minutiga kirja 4 tabamust. Kubassova jälgis mängu varupingilt. Tabelis hoiab Napoli 12 naiskonna konkurentsis 10 kohta, mis tagaks koha liigas ka järgmiseks hooajaks. Väljalangemistsoonis olev San Marino jääb vaid kolme punkti kaugusele ning hooaja lõpuni on jäänud veel kolm vooru.

Belgia kõrgliigas teenisid hooaja kolmanda võidu Renate-Ly Mehevets ja Charleroi Sporting. Võõrsil mänginud Charleroi lõi mõlemal poolajal ühe värava ja alistas vastased 2:0. Charleroi hoiab poolitatud liigatabeli teises pooles viie naiskonna seas neljandat kohta.

Koondise kaitsja Inna Zlidnis kuulus Ferencvárose algkoosseisu ja tegi kaasa 63 minutit, kui aitas oma naiskonnal 19. voorus teenida 1:0 võidu Haladás-Viktória üle. Kohtumise ainuke värav sündis 19. minutil. Liigatabelis hoiab Ferencváros teist kohta, kui liidrist MTK Hungáriast jäädakse maha nelja punktiga.