17

05.2021

15:22

Naisjalgpallurid välismaal: Åland sai kindla võidu

Mitmed Eesti naisjalgpallurid teenisid välismaal oma koduklubide eest mängides punktilisa nii Soomes, Ungaris, Bulgaarias kui ka Itaalias.

Soome kõrgliigas alistas Åland United 5:0 PK-35 naiskonna. Avapoolajal löödi vaid üks värav, kui 22. minutil avas skoori Maria Cassandra Korhonen. Teisel poolajal lõi PK-35 omavärava, ühe tabamuse lisas Mariana Pereira ja kübaratriki vormistas Korhonen. Signy Aarna vahetati võidumängus pingile 57. minutil, Pille Raadik tegi kaasa terve kohtumise. Liigatabelis hoiab Åland 2. kohta, täiseduga jätkavast KuPS-ist jäädakse maha 5 punktiga.

Inna Zlidnis ja Ferencváros tulid põhihooaja viimases voorus välja 0:2 kaotusseisust ning teenisid 3:2 võidu Diosgyöri üle. Ferencváros jäi 48. minutiks kahe väravaga maha, kuid hea kümneminutilise perioodiga suudeti tulemus enda kasuks pöörata. Esmalt sai 61. minutil tabamuse kirja Evelin Mosdóczi, 3 minutit hiljem viigistas seisu Caroline Kehrer ja 70. minutil tõi hilisema lõppseisu tabloole Fanny Vágó. Zlidnis sekkus mängu teiseks poolajaks. Ferencváros lõpetas liigatabelis teisel kohal ning nüüd ootab ees Ungari meistri välja selgitamiseks ees finaalseeria, kui kahe võiduni mängitavas seerias minnakse vastamisi MTK naiskonnaga. Esimene kohtumine peetakse 23. mail, teine vastasseis on 26. mail ja vajadusel toimub kolmas mäng 30. mail.

Gerli Israel oli väga heas hoos Bulgaaria kõrgliigas, kui sai kirja täismängu ja kübaratriki ning aitas Stara Zagora Lokomitivi 10:0 võiduni Varna üle. Samanta Uueda tegi Lokomotivi ridades kaasa 45 minutit. Tabelis hoiab Stara Zagora 47 punktiga 3. kohta.

Itaalia kõrgliiga eelviimases voorus sekkus Vlada Kubassova mängu 79. minutil, kui tema koduklubi Napoli tegi 0:0 viigi Hellas Veronaga. Napoli hoiab 12 naiskonna konkurentsis 10. kohta ning edestab koht allpool väljalangemistsoonis olevat San Marinot vaid ühe punktiga. Viimase vooru kohtumised peetakse 22. ja 23. mail. Napoli läheb vastamisi Romaga ja San Marino vastaseks on Fiorentina.

Austria kõrgliigas sai Innsbrucki Wacker kirja 0:5 kaotuse Sturm Grazilt. Getriin Strigin Wackeri koosseisu ei kuulunud. Tabelis paikneb Innsbrucki naiskond 16 vooru järel 7. positsioonil. Järgmine voor ootab ees 22. mail, kui Strigini koduklubi vastaseks on Karina Korgi tööandja Vorderland.

Pildil Pille Raadik ja Signy Aarna. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee