10.2018

18:20

Naiste koondislased välismaal: Ålandile kolmas koht

Möödunud nädalavahetusel jõudis lõpule hooaeg Soome naiste kõrgliigas, kui Pille Raadiku ja Signy Aarna klubi teenis tänu viimases voorus saadud võidule pronksmedalid.

Åland läks koduväljakul otsustavas kohtumises vastamisi FC Honka naiskonnaga. Enne viimast vooru olid nii Åland kui ka Honka kogunud võrdselt 43 punkti, kuid eestlannade koduklubi hoidis Honka järel neljandat kohta. Åland asus ligi 400 pealtvaataja ees mängu juhtima 23. minutil, kui täpne oli Emelie Johansson. Lõppseisu 2:0 vormistas 67. minutil Aarna ning kindlustas naiskonnale kolmanda koha. Aarna vahetati pingile kohtumise lisaminutitel, Raadik tegi kaasa terve mängu.

Soome meistriks tuli PK-35 Vantaa, kes suutis otsustavas kohtumises 2:1 alistada HJK ja teenis vastaste ees tiitli ühepunktilise eduga.

Itaalias tegi taas skoori Lisette Tammik, kui Napoli Femminile alistas Serie C kohtumises Apulia Trani naiskonna 4:1. Tammik tegi kaasa terve kohtumise ja oli resultatiivne 44. ja 72. minutil, olles teise ja neljanda värava autoriks. Algkoosseisu kuulusid ka Vlada Kubassova ja Kristina Bannikova, kes vahetati välja vastavalt 60. ja 70. minuti paiku. Eneli Kutter vigastuse tõttu koosseisu ei kuulunud. Liigatabelis asub Napoli kuue punktiga teisel kohal.

Tiina Trutsi koduklubi Somatio Barcelona pidas Küprose kõrgliigas viie päeva jooksul kaks kohtumist. Esmalt mindi vastamisi Limassoli Apolloniga, kes alistati tulemusega 2:1. Teine mäng kulges Barcelona jaoks sujuvamalt, kui Pafia Pafose vastu võeti lausa 11:0 võit. Esimeses kohtumises sai Trutsi kirja 90 minutit, teises mängus väljakul ei käinud. Barcelona hoiab tabelis hetkel täiseduga teist kohta.

Maltal alustasid uut liigahooaega ka Liis Pello ja Liivi Sõrmus, kelle koduklubi Kirkop United viigistas avamängus Raidersi naiskonnaga. Kirkop jäi kaotusseisu juba kohtumise teisel minutil, kuid suutis 50. minutil seisu viigistada ja selle tulemusega mäng ka lõppes. Sõrmus tegi naiskonna eest täismängu, Pello sekkus vahetusest 74. minutil. Liigatabelis jagab Kirkop pärast avavooru neljandat ja viiendat kohta.

Inna Zlidnis ja Ferencvaros teenisid karikasarjas ülisuure võidu MLE naiskonna üle. Avapoolajal suutis Ferencvaros lüüa vastastele kaheksa vastuseta väravat ning teise kolmveerandtunni jooksul lisati veel seitse. Zlidnis sekkus mängu kohtumise 60. minutil, kui seis oli 9:0.