25

11.2019

14:36

Naiste koondislased välismaal: Kubassova värav aitas Napoli viigini

Naiste koondislaste koduklubid läksid Itaalias ja Ungaris vastamisi oma lähimate rivaalidega ning kohtumistes saadi kirja viik ja kaotus.

Napoli vastaseks Serie B kuuendas voorus oli Riozzese naiskond. Enne omavahelist kohtumist hoidis Napoli liigatabelis esikohta ning Riozzese jäi maha kahe punktiga. Koduväljakul mänginud Riozzese alustas kohtumist väga hästi, kui 23. minutiks oli nende eduseis juba 2:0. Napoli vastas sellele omakorda tugeva teise poolajaga, kui 55. minutil vähendati kaotusseisu ning 70. minutil lõi viigivärava Vlada Kubassova (pildil), tehes lõppseisuks 2:2. Kubassova tegi kaasa terve kohtumise, samuti algkoosseisu kuulunud Lisette Tammik vahetati välja 50. minutil. Tabelis hoiab Napoli tänu viigile endiselt Riozzese ees kahepunktilist edu, kolmandal kohal olev San Marino Academy jääb kolme punkti kaugusele.

Ungari kõrgliigas pidid Inna Zlidnis ja Ferencváros tunnistama tabelinaabri Diósgyőri VTK naiskonna paremust. Ferencváros jäi 40. minutil raskesse seisu, kui punase kaardiga eemaldati nende väravavaht Anna Samu. Arvulisele vähemusele vaatamata suutis Eesti koondise kaitsja koduklubi teise poolaja alguses kohtumist juhtima minna, kui Evelin Mosdóczi realiseeris penalti. DVTK pani aga oma enamuse lõpuks maksma, kui tänu 56., 60. ja 90. minuti väravatele võeti 3:1 võit. Zlidnis sai kirja täismängu. Võiduga tõusis DVTK tabelis Ferencvárosega võrdsete punktide peale, kuid Zlidnise tööandja säilitas tänu paremale väravate vahele liidripositsiooni. Kolmandal kohal paiknev MTK Hungária jääb ühe vähempeetud mängu juures liidritest maha kolme punktiga.