02

01.2024

14:01

Aasta ilusaima värava auhinna teenisid Tammik ja Sappinen

Täna, 2. jaanuaril kuulutati välja meeste ja naiste koondise 2023. aasta ilusaima värava laureaadid, mille eest annab traditsiooniliselt auhindu välja Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi (EJAK). Hõbepalli auhinna teenis Rauno Sappinen, Annika auhinnaga tunnustati esmakordselt Lisette Tammikut.

Hõbepalli auhinna teenis hääletuse tulemusena Rauno Sappineni tabamus, mis leidis aset märtsikuus võõrsil toimunud EM-valikmängus Austriaga. Sappineni 25. minuti löögist läks Eesti mängu 1:0 juhtima, kuid mängu lõppseisu kallutas Austria 2:1 enda kasuks. Sappineni jaoks on tegu karjääri teise Hõbepalliga, varasemalt on ta auhinna võitnud 2020. aastal.

Naiste koondise aasta ilusaimaks väravaks valiti Lisette Tammiku kauglöök detsembris toimunud Rahvuste liiga kohtumises Iisraeli väravasse. 80. minutil konksutas ründaja end vastasest mööda ning saatis palli värava ristnurka. Iisrael lõi kohtumises neli väravat, Tammiku tabamus jäi Eesti naiskonna ainsaks. Tammik teenis aasta ilusaima värava tiitli esmakordselt.

Meeste koondis lõi möödunud aastal kokku viis väravat. Kahel korral oli täpne Rauno Sappinen, kord sahistasid võrku Sergei Zenjov, Martin Miller ja Henri Anier. Naiste koondise mängijad olid 2023. aastal resultatiivsed 16 korral: kaheksa tabamust sai kirja Lisette Tammik, kolmel korral oli täpne Emma Treiberg ning ühe värava lisasid Vlada Kubassova, Liisa Merisalu, Katrin Kirpu, Kairi Himanen ja Kristina Bannikova.

Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi (EJAK) annab Hõbepalli välja alates 1995. aastast ning Annikat alates 2020. aastast. Tänavu osales hääletusel kokku 30 Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi (EJAK) liiget.