07

10.2017

22:10

Eesti alistas võõrsil Gibraltari 6:0!

Eesti koondis alistas täna võõrsil MM-valikmängus Gibraltari 6:0. Mängu kangelaseks tõusis täna ründajana mänginud Joonas Tamm, kes lõi kolm väravat.

Portugalis toimunud valikmängus oli Gibraltar esimesena lähedal väravale, kuid Eesti õnneks tabas nende löök posti. Seejärel suudeti haarata initsiatiiv.

Esimese värava lõi Eesti kohtumise kümnendal minutil, kui Konstantin Vassiljevi nurgalöögi suunas peaga väravasse Siim Luts. Vassiljev sai täna vigastuse tõttu kirja vaid 20 minutit, kui teda asendas platsil Ilja Antonov.

Eesti kahekordistas oma eduseisus 30. minutil, mil täpne oli Mattias Käit. Poolajaks oli seis 3:0, sest 38. minutil sahistas võrku Sergei Zenjov.

Täna tipuründajana alustanud Joonas Tamm, kes mängis avapoolajal suurt rolli kahes väravas, sai kirja oma koondisekarjääri esimesed kolm tabamust! Tamme väravad sündisid 52., 65. ja 77. minutil. Viimati löödi Eesti koondise särgis kübaratrikk aastal 1996 – toona said sarnase saavutusega hakkama nii Argo Arbeiter kui ka Indrek Zelinski.

6:0 võit oli Eesti ajaloo suurim võit valikmängus ja suurim pärast iseseisvuse taastamist. Eesti kordas ka oma suurimat võitu läbi ajaloo – 1928. aastal suudeti samade numbritega alistada Leedu.

Eesti tõusis alagrupis 11 punktiga enne Küpros - Kreeka tänaõhtust mängu neljandaks. Meie alagrupis teises mängus alistas täna Belgia võõrsil 4:3 Bosnia ja Hertsegoviina, keda Eesti võõrustab A. Le Coq Arenal teisipäeval, 10. oktoobril. Eesti – Bosnia ja Hertsegoviina mängu piletid on müügil Piletilevis.