01

03.2012

07:21

Eesti alustas aastat 2:0 võiduga El Salvadori üle

Eesti jalgpallikoondis alitas aasta esimeses mängus 2:0 El Salvadori, kes on jõudnud kahel korral MM-finaalturniirile ja asub FIFA edetabelis meiega samal pulgal.

Väravaid tuli Los Angeleses peetud kohtumises oodata kuni 71. minutini: Tarmo Kink saatis teele karistuslöögi, mille El Salvadori väravavaht tõrjus, kuid esimesena oli jaol kaptenipaela kandnud Ragnar Klavan, kes viis Eesti juhtima.

Teine värav sündis 85. minutil Raio Piiroja ja Gert Kamsi koostöös. Joel Lindpere tsenderdas palli trahvikasti, kus vahetusest sekkunud Piiroja sai peaga löögile ning Kamsi seljast suunda muutnud mänguvahend maandus võrgus. Lõplik ametlik protokoll kirjutab värava Gert Kamsi arvele.

"Raske ja närvesööv mäng, hea meel, et see võiduga lõppes," lausus Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli. "Vastase tugevus oli teada, aga me pidasime vastu ja ei lasknud eksimusi sisse."

Kiidusõnu pälvis kogu võistkond, kuid eraldi tõstis Rüütli esile noore ründaja Joonas Tamme, esmakordselt kaptenipaela kandnud Klavani ning teise keskkaitsja Alo Bärengrubi panust.

Enne kohtumist oli Eesti koondisel ka omalaadne vahejuhtum: nimelt läks mängu korraldajate poolt antud buss teel hotellist staadionile katki ning koondis jäi seetõttu matšile hiljaks. Mängu algusaeg lükati seepärast 15 minutit edasi.