17

11.2010

16:09

Eesti ja Liechtenstein tegid 1:1 viigi

Eesti jalgpallikoondis leppis kolmapäevases sõprusmängus Liechtensteini vastu 1:1 viiki, tulles teisel poolajal välja kaotusseisust.

Võidumõtetega kohtumisele vastu läinud Eesti jäi kaotusseisu 35. minutil, kui vastaste kuulsaim ründaja Mario Frick kasutas ära meie kaitsjate eksimuse ning väravas seisnud Pavel Londakuga silmitsi seistes saatis palli kindlalt tagumisse nurka.

Enne Liechtensteini väravat oli võõrustajatel mõni hea võimalus, kuid paraku ei suudetud neid realiseerida. Uus elu tuli mängu teisel poolajal, mil Eesti asus jõulisemalt ründma.

Konstantin Vassiljev murdis trahvikasti sisse, seal tehti talle viga ning kapteni ülesannetes olnud poolkaitsja asus penaltit ise sooritama. Vassiljev ei eksinud, mis tähendas 57. minutil 1:1 viiki.

Parim võimalus eduseis haarata avanes 81. minutil, kui nurgalöögijärgses olukorras pääses karistusalas löögile debütant Siim Luts, ent pommlöök tabas põiklatti.

Peatreener Tarmo Rüütli sõnul talitasid külaliselt harjumuspäraselt, keskendudes kaitsetööle, Eesti seevastu oli hädas rünnakute loomisega.

“Esimese poolaja prohmakat oleks pidanud vältima,” lausus Rüütli. “Tahtmist meestel oli, kuid keha ei tulnud järele. Seda oli näha ka meie eksimustest.”

Eesti koondisel on selle aastanumbri sees kavas veel kaks mängu. 18. detsembril kohtutakse Zhuhai linnas Hiinaga ja 22. detsembril Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis Katariga.