10

10.2018

18:15

Eesti jäi valikturniiri avamängus alla Itaaliale

Eesti U19 noormeeste koondis alustas kodust EM-valikturniiri Rakveres 0:3 allajäämisega Itaaliale.

Itaalia asus matši juhtima 11. minutil, kui meie eksimuse kasutas ära Giacomo Raspadori. Eestil avanes suurepärane võimalus viigistada, kui trahvikasti jõudis Henri Välja karistuslöök, kuid Alex Matthias Tamme sooritus läks napilt väravast mööda. Uuesti nõelas hoopis Itaalia, kes kahekordistas oma eduseisu 28. minutil, mil täpne oli Manolo Portanova.

„Meil oli väga selge idee ja plaan, kuidas mängima minna – kaitsest lähtuvalt ja kontrarünnakute peale. Sellise vastasega on keeruline muude mõtetega platsile minna. Niipea kui üritasime end avada, siis olime raskustes, sest nende üleminekud olid väga heal tasemel.

Kui vaadata tagasi mängu peale, siis meil oli kaks suurepärast võimalust värava löömiseks, aga kahjuks me seda teha ei suutnud ja vastasel... kolmanda värava lõid nad ise, aga võib öelda, et esimesed kaks lõime justkui iseendale. See on kurb tõsiasi, aga selliste drastiliste eksimuste vastu ei saa midagi teha. Neid asju kahjuks juhtub,“ ütles noortekoondise peatreener Argo Arbeiter.

Teisel poolajal kulges mäng samuti Itaalia domineerimisel. Häid šansse oli nii Elia Petrellil kui ka Roberto Piccolil, kuid hoopis Eesti jõudis väravale väga lähedale, kui 73. minutil suutis Alex Matthias Tamm vastase väravavahi oma löögiga üle mängida, kuid viimasel hetkel suutis kaitsja palli joone pealt puhtaks lüüa.

Avavärava autor Raspadori jätkas meie värava ohustamist ning jõudis taas sihile 87. minutil, mil ta vormistas lõppseisuks 3:0. Mäng on järelvaadatav Soccernet.ee portaalis. Protokolli leiab siit.

Tänases teises kohtumise leppisid Soome – Taani väravateta viiki. Teises voorus, mis peetakse laupäeval, 13. oktoobril kell 15, võõrustab Eesti Rakveres Taanit ning ning Itaalia mängib Tallinnas Soomega. Otsustavad mängud peetakse 16. oktoobril, kui mõlemas mängus kõlab avavile samuti kell 15. Eesti vastaseks Rakveres on Soome ning Kadriorus kohtuvad Taani – Itaalia.

„Meie plaan jääb samaks. Me ei saa minna unistama, et domineerime mänge. Meil pole lihtsalt sellisel tasemel oskuseid nagu näiteks täna Itaalia väljakul näitas. Mis puudutab meie kaitsest lähtuvat jalgpalli, siis poisid tegid seda suure südamega ja olen sellega väga rahul. Me peame mängima oma tugevuste peale – muud varianti lihtsalt ei ole!“

Pääsmed Eesti koondise mängudele Rakveres maksavad 3 eurot. Piletid on eelmüügis Piletilevis ja enne mängu kohapeal (sularahas). LHV Jalgpallikaardi või Jalgpallihaigla liikmekaardi esitamisel ning 2012. aastal ja hiljem sündinutele sissepääs tasuta. Kadrioru staadionil toimuvatele mängudele on sissepääs tasuta.

Eesti koondise mänge näeb otsepildis Soccernet.ee vahendusel, turniiri teistele kohtumistele saab otseülekandes kaasa elada jalgpall.ee-s (ilma kommentaatorita).

Alagrupist pääseb edasi kaks paremat. Esimeses ringis on moodustatud 13 alagruppi ning Eliitringi pääseb kokku 28 meeskonda – koefitsiendi aluses on järgmises ringis koha taganud Saksamaa ja Portugal. Eliitringis jaotatakse noortekoondised seitsmesse neljaliikmelisse alagruppi, kus omakorda vaid võitja pääseb finaalturniirile. U19 EM-finaalturniir peetakse tuleval aastal kaheksa meeskonna osavõtul 14.-27. juulini Armeenias.