12

10.2010

17:53

Eesti kaotas Sloveeniale kodus 0:1

Eesti jalgpallikoondis pidi Euroopa meistrivõistluste valikmängus A. Le Coq Arenal tunnistama suvel MM-il mänginud Sloveenia 1:0 paremust.

Kohtumise saatus otsustus 67. minutil, kui Zlatko Dedici löögile pani jala õnnetult vahele vasakkaitse kohal tegutsenud Andrei Sidorenkov, kellest pall Sergei Pareiko valvatud võrgus peatus.

Eesti üritas kaotusseisu jäädes viigini jõuda. Parimad võimalused selleks avanesid lisaminuteil, kui standardolukordadest tekitati mitu ohtlikku olukorda, kuid paraku jäi Sloveenia puuri lukk suletuks.

Peatreener Tarmo Rüütli sõnul oli täna vastastel rohkem õnne. “Kaitseliin oli seekord suhteliselt ebatraditsiooniline, kuid lõppude lõpuks oli neil rohkem õnne,” sõnas Rüütli. “Parimas rivistuses kaitseliiniga võinuks väravaolukorra juba varm nullida.”

Täna ilma kapten Raio Piirojata mänginud Eesti jaoks läks seis veel raskemaks 55. minutil, kui vigastada sai Taavi Rähn. Tema asemel tuli väljakule Karl Palatu.

Teistes tänastes C-alagrupi kohtumistes mängis Fääri saared kodus 1:1 viiki Põhja-Iirimaaga. Itaalia ja Serbia vaheline mäng Genoas katkestati publikurahutuste tõttu.