18

12.2010

07:22

Eesti koondis jäi võõrsil alla Hiinale

Eesti aja järgi laupäeva hommikul kell 9 Zhuhais peetud maavõistlus Hiina - Eesti lõppes koduvõistkonna 3:0 paremusega, seejuures löödi kõik väravad esimesel poolajal.

Hiina asus juhtima 17. minutil, suurendas eduseisu napid kolm minutit hiljem, kolmas tabamus sündis 38. minutil.

"On selge, et meie koondis tuli mängule vastu puhkuse pealt, vastased on aga treenitud, nende hooaeg käimas. Mehed andsid endast kõik, seetõttu pole neile mitte midagi ette heita. Kohati meist aga lihtsalt joosti läbi," märkis Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli. "Oleme samm-sammult palliga kohanenud, teine poolaeg oli juba mängu moodi, mehed suutsid kohaneda. Loodan, et Katari vastu oleme märksa paremini valmis."

Koondis saabub Dohasse pühapäeva hommikul, mis jätab enne kolmapäevast kohtumist kolm päeva kohanemiseks ja taastumiseks.

Eesti eest tegid tänases mängus oma koondisedebüüdi Markus Jürgenson, Rauno Alliku ja Marko Meerits. Ainsana ei saanud mänguaega haigestunud Sergei Mošnikov.

"Pole mingit põhjust öelda, et aasta lõpus peetavad mängud on mõttetud," vastas peatreener Rüütli. "Palju oleneb sellest, mis koosseisu me kokku saame ja mis ajal mäng peetakse, aga igal juhul on hea aasta lõpus mängida, need kohtumised jätkuvad." Mäletatavasti teenis Eesti näiteks eelmise aasta 30. detsembril Angolaga peetud sõprusmängus väärtusliku 1:0 võidu.

Kolmapäeval, 22. detsembril kell 15:00 Eesti aja järgi kohtuvad Dohas Katari ja Eesti koondised.