19

06.2011

22:49

Eesti koondis kaotas Tšiilile 0:4

Eesti jalgpallikoondis kaotas Santiagos Monumental Colo Colo staadionil peetud maavõistlusmängus FIFA edetabelis 13. kohta hoidvale Tšiilile 0:4.

Kuigi mängu esimese pealelöögi tegi Eesti ründaja Joonas Tamm, asusid väljakuperemehed 21. minutil juhtima, kui Matias Fernandezi ilus kauglöök leidis tee värava ristnurka.

2:0 sündis 42. minutil taas kauglöögist - Marko Meeritsa poolt tõrjutud pall põrkas Waldo Poncele, kes virutas selle kindlalt lati alla. Kolmas tabamus sündis avapoolaja esimesel lisaminutil penaltist.

Mängupildi järgi väärinuks Eesti avapoolaja järel paremat seisu, kuid viimaste minutitega sündinud õnnetud tabamused jätsid vähe lootust mängu tagasi tulla. 50. minutil lõi Tšiili üks nimekamaid mehi Alexis Sanchez oma koondise neljanda tabamuse.

Eesti parim väravavõimalus avanes mängu lisaminutitel, kuid vahetusest sekkunud Joel Indermitte lähilöögi tõrjus Tšiili väravavaht.

Ühtekokku käis Eesti koondise eest väljakul 8 debütanti: Mikk Reintam, Siim Tenno, Joonas Tamm, Henri Anier, Albert Prosa, Meelis Peitre, Joel Indermitte ja Andrei Veis.

"Inimesed tegid, mis nad suutsid, kõik mängisid oma taseme enam-vähem välja. Vahetusmehed said ka maailmaklassi tunda omal nahal," ütles peatreener Tarmo Rüütli.

Maavõistlus Monumental Colo Colo staadionil 19. juunil
kell 19:00 TŠIILI - EESTI  4:0 (3:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: 21. Matías Fernández, 41. Waldo Ponce, 45.+1. pen. Humberto Suazo, 50. Alexis Sanchez
Hoiatused: 51. Alexis Sanchez - 37. Sergei Mošnikov, 66. Karl Palatu

Tšiili: 1-Claudio Bravo (69. 12-Miguel Pinto), 5-Pablo Contreras, 3-Waldo Ponce, 18-Gonzalo Jara, 4-Mauricio Isla (73. Gonzalo Fierro), 13-Marco Estrada, 6-Carlos Carmona (60. 10-Jorge Valdivia), 15-Jean Beausejour (75. 21-Felipe Gutierrez), 14-Matías Fernández (67. Luis Jimemez), 7-Alexis Sanchez (71. 22-Esteban Paredes), 9-Humberto Suazo.

Eesti: 1-Marko Meerits, 2-Tihhon Šišov (80. 15-Igor Morozov), 4-Karl Palatu, 3-Mikk Reintam, 5-Dmitri Kruglov, 16-Gert Kams (63. 8-Andrei Veis), 10-Sergei Mošnikov (75. 14-Henri Anier), 6-Siim Tenno (63. 18-Joel Indermitte), 7-Sander Puri, 11-Siim Luts (63. 17-Meelis Peitre), 9-Joonas Tamm (63. 13-Albert Prosa).
Varus: 12-Pavel Londak, 15-Igor Morozov, 8-Andrei Veis, 18-Joel Indermitte, 17-Meelis Peitre, 13-Albert Prosa, 14-Henri Anier.

Pealtvaatajaid: 20000
Peakohtunik: Martin Vazquez (Uruguay)
Abikohtunikud: Julio Diaz, Sergio Roman
Neljas kohtunik: Jorge Osorio (kõik Tšiili)