12

01.2024

22:03

Eesti läks debütandi jalast juhtima, ent tunnistas Rootsi nappi paremust

Eesti meeste koondis pidas täna, 12. jaanuaril aasta esimese maavõistlusmängu, kui Küprosel tunnistati Rootsi nappi 2:1 paremust. Koondise eest tegi debüüdi seitse mängijat, nende seast sai Kevor Palumets ka jala valgeks.

Ülitugevas vihmasajus kulgenud avapoolaeg oli küllaltki tasavägine. Palliga mängu domineeris küll peamiselt Rootsi, ent ka Eesti näitas korduvalt teravust. 19. mänguminutil mindi kohtumist juhtima: põhikoosseisu kuulunud debütant Kevor Palumets võitis kõrge surve tulemusena vastase karistusala lähistel palli ning saatis selle edukalt võrku. Veidi enam kui kümme minutit hiljem oli seis taas viigis, sest rootslaste rünnaku järel ei õnnestunud Eesti kaitsjatel lompidesse kinni jäänud palli puhastada ning selle saatis võrku Sebastian Nanasi.

Teine poolaeg kulges sarnase iseloomuga. Eesti parim moment sündis 53. mänguminutil, kui Robi Saarma nurgalöögist oli Palumets pealöögiga väga lähedal oma teisele tabamusele, ent väravavaht tõrjus. Lahtisel pallil oli esimesena jaol Mark Anders Lepik, ent löök tabas posti ning kohtunik fikseeris ka suluseisu. Olukorrale järgnenud kiirrünnakust lõi Rootsi mänguseisu otsustanud värava, mille autoriks oli vastaste kogenuim mängumees Isaac Khiese Thelin.

Maavõistlusmängus tegi Eesti koondise särgis debüüdi seitse mängijat: algkooseisus alustasid Kristo Hussar, Andreas Vaher, Kevor Palumets, Nikita Mihhailov ja Ramol Sillamaa, vahetusest sekkusid Oskar Hõim ja Robert Veering.

Eesti meeste koondist ootavad järgmised kohtumised ees kevadel. Märtsikuistel sõelmängudel on koondisel võimalus pääseda Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, kui 21. märtsil kohtutakse poolfinaalis Poolaga ja edu korral 26. märtsil toimuvas finaalis Soome või Walesiga. Igal juhul ootab koondist märtsis ees kaks kohtumist, sest meeskondade kokkuleppel peavad 26. märtsil omavahelise maavõistluse ka poolfinaalide kaotajad.