21

03.2024

23:55

Eesti lõi Poolale värava, ent tunnistas sõelmängus kindlat kaotust

Eesti meeste koondis pidas täna, 21. märtsil otsustava sõelmängu Poolaga, kui kaalul oli võimalus mängida EM-finaalturniirile pääsemise nimel. Varssavis toimunud kohtumine lõppes kodumeeskonna 5:1 võiduga.

Kodumeeskond alustas mängu initsiatiivikalt ning kogu avapoolaja vältel saatis Poola eelkõige läbi ääremängijate Eesti karistusalasse järjepanu ohtlikke tsenderdusi. Esimese 20 minuti jooksul suutis aga Eesti hullema ära hoida ning 21. minutil võeti üles ka üks lubav rünnak, mille kulminatsioonina saatis Martin Vetkal kasti kaarpalli. Rünnakule tõusnud Maksim Paskotši oli löömiseks heas positsioonis, ent Poola kaitsja suutis paraku olukorra klaarida. Minut hiljem jõudis kodumeeskond juhtväravani: Jakub Piotrowski suurepärase läbisöödu järel mängis Przemyslaw Frankowski end Ken Kallastest mööda ning saatis palli võrku.

Mängule jättis pitseri ka 27. minutil aset leidnud Poola rünnak, mille takistamisel sooritatud vea eest näidati Paskotšile teist kollast kaarti ning Eestil tuli väljakul jätkata ühemehelises vähemuses. Šveitsi kõrgliigas palliva kaitsja kohal asus tegutsema Kristo Hussar, kes vahetas mängu sekkudes välja ründaja Alex Matthias Tamme.

Poola naases teiseks poolajaks platsile innukalt ning 50. minutil jõuti oma teise väravani, kui Nicola Zalewski tsenderdusest suunas palli peaga võrku Piotr Zielinski. Kodumeeskonna jaoks algas edukas periood 70. mänguminutil. Seitsme minutiga löödi kokku kolm väravat: Jakub Piotrowski saatis nurgalöögijärgsest olukorrast palli võrku kauglöögiga, neli minutit hiljem sündinud tabamus läks kirja Karol Metsa omaväravana ning meeskonna viienda värava lõi 77. minutil vahetusest sekkunud Sebastian Szymanski.

Minut hiljem sai värava kirja ka Eesti. Olukord algas küljesisseviskest, mille järel pääses palliga jooksu Markus Soomets. Poolkaitsja saatis karistusalasse täpse söödu, mille toimetas poolakatele püüdmatult võrku oma koondises oma neljanda mängu teinud ja debüütvärava löönud Martin Vetkal. Rohkem väravaid kohtumises ei löödud ning Poola pääses ligi 54 000 pealtvaataja ees 5:1 võiduga EM-finaalturniiri sõelmängude finaali, kus kohtutakse Walesiga.

Märtsikuus ootab Eesti koondist veel üks kohtumine: 26. märtsil minnakse vastamisi Soomega, kes kaotas samal ajal toimunud sõelmängus Walesile 1:4. Helsingis Olümpiastaadionil kõlab avavile kell 19.00 ning sellele saab otsepildis kaasa elada TV6 vahendusel.

Pildil Eesti värava autor Martin Vetkal tänases kohtumises Poolaga. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee