10.2012

09:54

Eesti mängijad võõrsil: Amkar sai magusa võidu

Ragnar Klavan ja Augsburg alustavad uut nädalat Saksamaa Bundesliga väljalangemistsoonis, kuna läinud reedel alistuti kodus Hamburgile.

Külaliste kangelaseks kerkis mullune Poola meistrisarja parim väravakütt Aleksandrs Rudnevs, kes andis 13. minutil löödud avaväravale söödu ja realiseeris 63. minutil Rafael van der Vaarti söödu. Klavan tegi kaasa terve kohtumise. Augsburg on kuue punktiga eelviimasel, 17. kohal.

Permi Amkar teenis Venemaa kõrgliigas õige magusa võidu, alistades Igor Picuşceaci 94. minuti väravast 2:1 Moskva Lokomotivi. Amkar on tabelis 18 silmaga üheksas. Vigastusest paranev Konstantin Vassiljev sekkus vahetusest 78. minutil.

Motherwell kirjutas tabelisse kolmanda järjestikuse kaotuse, kui hävis kodus 0:4 Hibernianile. Algkoosseisus alustanud Henrik Ojamaa vahetati välja 66. minutil. Motherwell on langenud kaheksandaks.

Krakowi Wisla teenis Poolas hooaja kolmanda võidu, alistades kodus 2:1 Łódźi Widzewi. Sergei Pareiko mängis kõik 90 minutit. Wisla saavutas 2:0 eduseisu juba 13. minutiks, kahepeale teenisid meeskonnad 11 kollast kaarti. Szczecini Pogoń sai nädalaga kaks kaotust, esmaspäeval 0:3 Varssavi Legialt ja laupäeval Kielce Koronalt. Sergei Mošnikov kummaski kohtumises väljakule ei pääsenud. Nii Pogonil kui Wislal on 11 punkti, ent esimese kohaks on 9., teisel 12nes.

Varese ei suuda Itaalia Serie B-s leida võidusoont. Viimati viigistati võõrsil 1:1 Novaraga. Tarmo Kink jälgis sündmuste käiku varumeeste pingilt. Marko Meerits ei mahtunud taas Vitesse koosseisu. Viimati alistus Arnhemi meeskond kodus 1:2 AZ Alkmaarile ja jätkab kolmandana.

New York Red Bulls tagas koha Põhja-Ameerika profiliiga MLS play-offis, võites võõrsil 3:0 Philadelphia Unioni. Joel Lindpere vahetati välja 65. minutil. Idakonverentsis kolmandaks tulnud Red Bull kogus 57 punkti nagu ka Chicago Fire, ent parem väravate vahe andis „pullidele“ edu.

Nea Salamis Famagusta (Andres Oper 90) kaotas Küprose meistrisarjas kodus 0:3 liidermeeskonnale Nikosia APOEL ja püsib 16 meeskonna konkurentsis kümnendal positsioonil. Hooaega lennukalt alustanud Viktoria Žižkov kaotas Tšehhi esiliigas kodus 0:2 Varnsdorfile. Kaarel Kiidron mängis kõik 90 minutit ja teenis kollase kaardi. Žižkov on langenud neljandaks.

Hannes Anierile ei olnud kohta Odense Boldklubi koosseisus, mis alistus Taani tugevaimas liigas kodus 2:4 Aarhusile. OB on kuues. Astme võrra madalamal kaotas Kaimar Saagi Vejle-Kolding 0:2 Brønshøjle.

Vladimir Voskoboinikov sai Gruusias Thbilisi Dinamo 2:1 võidumängus Zestafoni vastu mänguaega 81 minutit. 11 vooru järel on Dinamo liider, edestades Kutaisi Torpedot ühe silmaga.

Joonas Tamm pääses IFK Norrköpingi pingile, et näha oma meeskonna 4:0 võitu GIF Sundsvalli üle. Norrköping paikneb kaks vooru enne hooaja lõppu kuuendal tabelipügalal.

Stavangeri Viking (Henri Anier pingil) alistas Norras võõrsil mängides 1:0 Stabæki. Sogndal (Taijo Teniste vigastatud) ja Aalesund (Enar Jääger 90, Sander Post sisse 85) leppisid 1:1 viiki. Tabelis on Viking viies, Aalesund üheksas ja Sogndal 13nes.

Astme võrra madalamal purustas Bodø/Glimt kodus liidermeeskonna Kristiansandi Stardi koguni 5:0. Pavel Londak vahetati trauma tõttu 71. minutil välja. Kaks vooru enne hooaja lõppu on Bodø/Glimt viies ehk läheks praeguse seisuga üleminekumängudele.

Ungari meistriliiga liider Györi ETO ei vajanud Jarmo Ahjupera teeneid, kui võõrsil lepiti 1:1 viiki Ferencvárosiga.

Soome kõrgliiga viimases voorus kaotas JJK (Mikk Reintam 90) kodus 3:6 meistriks tulnud HJK-le 3:6, KuPS (Ats Purje 90) alistus 1:2 Lahtile, Haka (Kert Kütt 90) võitis 1:0 VPS-i ning Jaro (Artur Kotenko pingil) 2:1 TPS-i. Kokkuvõttes oli Jaro 9., KuPS 10., Jaro 11. ja Haka viimane ehk 12.

Taavi Rähni koduklubi Hiina jalgpalli Esiliigas Tianjin Songjiang alistas hooaja viimases voorus kodus 2:0 Pekingi Tehnikaülikooli meeskonna. Kokkuvõttes lõpetati hooaeg 45 punktiga kuuendal kohal.