20

09.2010

09:25

Eesti mängijad võõrsil: Kink avas Boro eest väravate arve

Võõrsil pallivad Eesti mängijad paistsid lõppenud nädalal silma nii koduliigades kui Euroopa väljakutel. Väravani jõudsid Tarmo Kink, Konstantin Vassiljev, Kaimar Saag ja Raio Piiroja.

Middlesbrough sai läinud nädalal Inglismaa esiliigas võidusoonele. Teisipäeval alistati 75. minutil  vahetusest sekkunud Tarmo Kingi kahest iluväravast kaotusseisust 2:1 Burnley ning laupäeval 3:1 Reading. Viimast mängu alustas Kink algkoosseisus ja välja vahetati ta 70. minutil.

Sheffield Unitedi arvele jäi 1:0 võit Portsmouthi üle ja 0:4 kaotus Scunthorpe Unitedilt. Mihkel Aksalu oli mõlemas kohtumises pingil. Liigatabelis on Boro 10 punktiga 14. kohal, Sheffield samuti 10 silmaga 15. real. Tihedas konkurentsis jäädakse kolmandal kohal olevast Cardiffist maha vaid kolme silmaga.

Lvivi Karpatõ tõusis Ukraina meistriliigas 20 punktiga Šahtari ja Dinamo järel kolmandaks, alistades kodus 3:0 Kiievi Oboloni. Sergei Zenjov pääses väljakule 55. minutil. Karpaadid said tuleristsed ka UEFA Euroopa Liigas, olles väravaterohkes mängus sunnitud tunnistama Dortmundi Borussia nappi 4:3 paremust. Selles mängus oli Zenjov väljakul 90 minutit.

Tomski Tom leppis Venemaa kõrgliigas kodus 1:1 viiki Moskva Lokomotiiviga, Sergei Pareiko seisis Tomi väravasuul kõik 90 minutit. Pärast 21 mängu on Tom 26 punktiga kümnes.

AZ Alkmaar avas Hollandis oma võitude arve, kui oli 90 minutit mänginud Ragnar Klavani abiga 1:0 üle NEC Nijmegenist. Võit tõstis AZi kuue vooru järel kuue punktiga 14. kohale. Esimese võidu sai AZ ka UEFA Euroopa Liigas, kui avavoorus alistati 2:1 Tiraspoli Šeriff, Klavan vahetati välja 46. minutil.

Joel Lindpere aitas New York Red Bullsi FC Dallase vastu 2:2 viigisadamasse, kui tema tsenderdusest lõi Dallase mees palli seisuks 2:2 oma väravasse. Red Bulls on idakonverentsis 25 kohtumise järel 41 punktiga teine. Kohtumise tipphetked: http://www.mlssoccer.com/videos?catid=1822&id=8713

Vjatšeslav Zahovaiko ei kuulunud UD Leiria koosseisu, kui võõrsil jäädi 0:1 alla Vitória Guimarãesile. Pärast viite kohtumist on Leiria viie silmaga 12. kohal.

Konstantin Vassiljev lõi Sloveenia liigas hooaja kolmanda värava, aidates Lendava Nafta 3:0 võidule FC Koperi vastu. Vassiljev oli taaskord täpne kauglöögist ja seda juba 1. minutil. Nafta püsib kõrgete kohtade konkurentsis, olles üheksa mängu järel 19 silmaga teine.

Nädala keskel aitas Vassiljev Nafta karikavõistluste veerandfinaali, kui 3:0 oldi üle NK Zavrcist.

Saksamaa 2. Bundesligas käib jätkuvalt kehvasti Aacheni Alemannia käsi, kes jäi viimati kodus 1:0 ja 2:1 eduseisust 2:3 alla Cottbusi Energiele. Henrik Ojamaa koosseisu ei kuulunud. Aacheni kaks punkti neljast voorust annavad neile 16. koha. Regionalliga lõuna alagrupis ei piisanud Pfullendorfile Ingemar Teeveri panusest, et saada jagu Freiburgi duubelmeeskonnast. Kaheksa vooru järel on Pfullendorf 12 punktiga kaheksas.

Silkeborg avas Taani meistriliigas võitude arve, olles 3:1 üle Odense BKst. Kaimar Saag hambavalu tõttu kaasa ei teinud. SønderjyskE 0:2 kaotusmängus Midtjyllandi vastu jäi Andrei Sidorenkov pingile. SønderjyskE asub pärast üheksat mängu 10 silmaga seitsmendal kohal, kuid sama palju punkte on ka kolmel lähimal jälitajal. Silkeborg on 7 punktiga endiselt viimasel, 12. kohal.

Kolmapäevases karikasarja 5:0 võidumängus 2. divisjoni kuuluva B 93 vastu lõi Saag kaks väravat.

Sander Puri jäi Kreeka superliigas pingipoisiks, kui AE Larissa alistus võõrsil 0:1 Thessaloniki Iraklisele. Kolme vooru järel on Larissa nelja punktiga 11. kohal.

Norra tugevaimas seltskonnas lõpetas Aalesund (Enar Jääger 90) kolmemängulise kaotuste jada, alistades kodus 2:0 Kongsvingeri. Hønefoss (Aleksandr Dmitrijev 90) jäi 0:2 alla Moldele. Aalesund on 24 kohtumise järel 36 punktiga neljas, 23 silma kogunud Hønefoss langes 14. reale, mis tähendaks praeguse seisu juures üleminekumänge.

Astme võrra madalamal viis Raio Piiroja Fredrikstadi 8. minutil Alta vastu küll 1:0 ette, kuid lõpuks tuli vastu võtta 1:2 kaotus. Bodø/Glimt (Pavel Londak 90, Alo Bärengrub 85) jäi sama tulemusega alla Sandnes Ulfile. Fredrikstad püsib 39 punktiga teisel, Bodø 32 silmaga seitsmendal kohal.

Syrianska kaotas Södertälje tulises derbis Rootsi esiliigas 0:2 Assyriskale. Martin Vunk jäi vahetusmeheks. Syrianskal on neli vooru enne hooaja lõppu 49 punkti, liider Norrköpingist jäädakse kolme punkti kaugusele.

Küprose kõrgliigas avas võitude arve Artur Kotenko ja Ats Purje tööandja Paphos, alistades võõrsil viimasel kohal asuva APOP/Kinyrase 1:0. Kolm punkti sai juurde ka Andres Operi leivaisa AEK Larnaca, kui oli 2:0 üle Doxast.

Jarmo Ahjupera jäi Györi ETO pingile, kui võõrsil alistati 3:0 Szolnoki MÁV. ETO on 7 kohtumise järel 11 punktiga kuues. Martin Hurt ei mahtunud Nyíregyháza Spartacuse koosseisu, mis alistas esiliigas 2:1 Békéscsaba vaatamata sellele, et 29. minutil eemaldati Spartacuse väravavaht. Hurta ei antud üles ka teisipäevases 0:0 viigimängus Budapesti REACi vastu. Spartacus on Ungari esiliiga liider.

Dmitri Kruglov vahetati Bakuu Interi 1:0 võidumängus FK Gabelja vastu välja 60. minutil. Kuue vooru järel püsib Inter esikohakonkurentsis, jäädes 13 punkti juures liider Neftšist maha kolme silmaga.

Vitali Teleš ja Jevgeni Novikov viibisid Pietarsaari Jaro 2:1 võidumängus JJK vastu väljakul kõik 90 minutit, Novikov teenis 90. minutil ka kollase kaardi. Jaro jätkab tabeli ülemises otsas, asudes 22 vooru järel 35 punktiga viiendal kohal, kolmandal pügalal platseeruvast TPSist lahutab neid vaid üks punkt.

Riia Jauniba kerkis Lätis väljalangemistsoonist, kui alistas kolmapäeval 1:0 Jurmala. Dmitri Kulikov sekkus vahetusest 50. ja Rejal Alijev 58. minutil. Alen Stepanjan jäi pingile nagu ka Vladislav Tšurilkin Jurmala eest. Pühapäeval kaotas Jauniba kodus viimase minuti penaltist 0:1 (Stepanjan pingil) Ventspilsi Tranzitsile, Jurmala (Tšurilkin sisse 88) 0:2 Daugavpilsi Daugavale. Pärast 20 vooru on Jurmala 24 punktiga viies, Jauniba 15 silmaga kaheksas.