02

04.2012

18:16

Eesti mängijad võõrsil: Klavan ja AZ võitsid Euroopa Liigas

Ragnar Klavan ja AZ Alkmaar jätkavad Euroopa Liigas ajalooliselt edukal kursil. Möödunud nädalases veerandfinaali avakohtumises võideti kodus Hispaania klubi Valencia 2:1.

Algusest lõpuni mänginud Klavan oli tunnistajaks, kuidas AZ asus 45.+1. minutil Brett Holmani väravast juhtima, Mehmet Topal viigistas 52. minutil ja Maarten Martens 79. minutil hollandlastele võidu kindlustas. Kordusmäng on kavas juba sel neljapäeval.

Koduliigas vaatas aga Klavan pingilt, kuidas võõrsil tehti 2:2 viik Arnhemi Vitessega. Viimase eest ei kuulunud koosseisu Marko Meerits ega Raio Piiroja. Tabelis on AZ 57 punktiga teine, Ajaxist ühe punkti kaugusel. Vitesse 42 silmaga seitsmes.

FK Rostov kaotas Venemaa kõrgliiga kaheksaliikmelises väljalangemisgrupis võõrsil 0:2 Nižni Novgorodi Volgale. Dmitri Kruglov sekkus 65. minutil seisul 0:2. Märksa paremini käis käsi Konstantin Vassiljevil ja Permi Amkaril, kui kodus mängiti 2:0 üle Groznõi Terek. Amkar on 44 punktiga teine, Rostov 42 punktiga kolmas.

Konkurentsis medalite eest andis Motherwell Šotimaa kõrgliigas käest olulised punktid, kui Henrik Ojamaa väravast juhtima asumise järel alistuti Glasgow Rangersile kodus 1:2. Nüüd lahutab teisel kohal olevat Rangersit ja kolmandat positsiooni hoidvat Motherwelli kuus silma.

Lvivi Karpatõ nutune seeria Ukrainas sai jätku. 25. voorus alistuti võõrsil 0:2 Kiievi Obolonile ja lubati pealinna meeskonnal endast mööda tõusta. Karpatõ on hetkel 17 punktiga eelviimane. Tarmo Kink vahetati välja poolajal, Sergei Zenjov koosseisu ei kuulnud.

Henri Anier alustas Stavangeri Vikingi koosseisus hooaja esimest kahte kohtumist algkoosseisus. Neist esimeses viigistati Sandnes Ulfiga ja teises alistati Odd Grenland 1:0. Anier vahetati mõlemas kohtumises teise poolaja keskel välja. Taijo Teniste aga tegi Sogndali 0:0 viigimängus kaasa kõik 90 minutit.

Krakowi Wisla väravavaht Sergei Pareiko tegi liidermeeskonna Varssavi Legia vastu nullimängu, kuid see ei aidanud teenida kolme võidupunkti, vaid leppida tuli 0:0 viigiga. Alates 51. minutist mängis Wisla kümne ja 80. minutist üheksakesi. Kuus mängu enne hooaja lõppu on Wisla 34 punktiga seitsmes, esikolmikust kaheksa punkti kaugusel.

Kaimar Saag sekkus Silkeborgi 2:2 viigimängus FC Midtjyllandi vastu 80. minutil vahetusest, kui oldi 1:2 kaotusseisus. Kui möödas on 23 vooru, on Silkeborgil 32 punkti ja kuues koht.

Nea Salamis Famagusta viigistas Küprose kõrgliiga n-ö keskgrupis 2:2 Limassoli Apolloniga. Andres Oper sekkus mängu 46. minutil, kui Nea Salamis oli veel 0:2 taga. Martin Vunk koosseisu ei kuulunud. Neljaliikmelises grupis on Nea Salamis 37 punktiga teine.

Limassoli Aris aga võitis väljalangemisgrupis 1:0 Nikosia Olympiakost. Andrei Stepanovit üles ei antud. Aris on tihedas konkurentsis teine, Achna Ethnikosest kahe silmaga maas, Olympiakosega võrdsete punktide juures ning Enosisest ühe punktiga ees.

Aleksandr Dmitrijev debüteeris uue koduklubi Grodno Nemani eest Valgevene kõrgliigas, kui kodus alistuti 0:1 FK Minskile. Dmitrijev mängis kõik 90 minutit. Nemanil on kahest mängust kolm silma ja viies koht.

Györi ETO jätkas Ungari kõrgliigas edulainel, alistades 22. voorus Zalaegerszegi TE 2:0. Kaheksa vooru enne hooaja lõppu püsib ETO 50 punktiga teisel kohal. Liider Debrecenist nelja punkti kaugusel. Jarmo Ahjupera viimases matšis ei osalenud.

New York Red Bull teenis Põhja-Ameerika profiliigas MLS hooaja teise võidu, kui kodus purustati Montreal Impact 5:2. Joel Lindpere alustas algkoosseisus, kuid vahetati puhkama 69. minutil.

Taavi Rähni koduklubi Tianjin Songjiang alistas Hiina esiliigas Shenzhen Ruby 2:0. Pärast kolme vooru hoiab Tianjini meeskond 16 klubi konkurentsis seitsmendat kohta.

Nagu Saag, pääses ka Ingemar Teever väljakule 80. minutil. Ja nagu Silkeborg, nii ka Pfullendorf tegi viigi. Saksamaa tugevuselt neljanda liiga lõuna grupis, saadi tulemus 1:1 Wormsi Wormatia vastu. Pfullendorfi 24 punkti annab neile 16. koha.