09.2012

09:46

Eesti mängijad võõrsil: Klavan tegi Saksamaal ajalugu

Ragnar Klavan tegi eelmisel reedel Eesti jalgpalliajalugu, kui pääses esimese eestlasena väljakule Saksamaa 1. Bundesligas.

Klavan sekkus Augsburgi 0:0 viigimängus Wolfsburgi vastu väljakule 67. minutil vasakkaitsja kohale. Augsburgile oli see selle hooaja esimene punkt, mis hoiab nad 18 meeskonna seas 15. kohal.

Henrik Ojamaa aitas Motherwelli Šotimaal 2:1 võidule viimasel kohal asuva Dundee üle. Ojamaa sekkus mängu 66. minutil vahetusest seisul 0:1. See võit tõstis Motherwelli ka meistriliiga liidriks. New York Red Bull alistas Põhja-Ameerika profiliigas MLS kodus 3:1 Columbus Crew. Joel Lindpere pääses väljakule vahetusest 68. minutil seisul 1:1. RB on idakonverentsis kolmas.

Sergei Pareiko ei suutnud Krakowi Wislat päästa 0:2 kaotusest Sergei Mošnikovi klubile Pogoń Szczecin. Pogon on kümnes, Wisla 11nes. Andres Oper sekkus Nea Salamis Famagusta Küprose liiga 2. vooru kohtumises Paphose vastu 58. minutil vahetusest seisul 0:0. Nea Salamis kaotas mängu lõpuks 0:1.

IFK Norrköpingi peatreener usaldas Rootsi kõrgliiga kohtumises Syrianska FC vastu 90. minutil väljakule Joonas Tamme. Norrköping võitis 2:1 ja on kaheksa vooru enne hooaja lõppu kuues.

Norra kõrgliigas kaotas Aalesund võõrsil 0:4 liider Strømsgodsetile (Enar Jääger 90, Sander Post pingil), Sogndal (Taijo Teniste 90) alistus samuti võõral väljakul 1:2 Fredrikstadile, Stavangeri Viking (Henri Anier pingil) viigistas 2:2 Hønefossiga. Viking on kuues, Aalesund kümnes ja Sogndal eelviimane, 15nes. Astme võrra madalamal kaotas Bodø/Glimt (Pavel Londak 90) teisel kohal asuvale Sandefjordile 1:2 ja jätkab kuuendana.

Ats Purje sai koondisereisist õige vähe puhata, kui alustas juba neljapäeval KuPSi eest algkoosseisus. Purje vahetati välja 70. minutil, Sander Puri vaatas kohtumist pingilt. KuPS Kaotas selle mängu TPSile 1:3. Mikk Reintam ei kuulunud JJK koosseisu, kui võõrsil alistuti 0:3 Espoo Honkale. Artur Kotenko tegi Jaro väravasuul nullimängu, kui teisel kohal asuva HJKga tehti 0:0 viik. Kert Kütt ja Haka aga mängisid 1:1 viiki IFK Marienhamniga. Eestlaste meeskonnad on Soomes endiselt neli viimast. JJK-l on 33, KuPSil 25, Hakal 23 ja Jarol viimasena 21 silma.

Hüppeliigese vigastusest taastuv Aleksandr Dmitrijev vaatas pingilt, kuidas FK Gomel alistus võõral väljakul 1:2. Bresti Dinamole. Gomel asus mängu 51. minutil juhtima, kuid tegi oma elu 70. ja 90. minuti punaste kaartidega ise keeruliseks. Tabelis ollakse neljandad. Jarmo Ahjupera ei kuulunud Györi ETO koosseisu, kui tabelisse teeniti viies järjestikune võit tulemusega 1:0 Pécsi MFC üle. Tabelis on Györ kerkinud kolmandaks, ühe punkti kaugusele esikohast.

Marko Meerits ei mahtunud Arnhemi Vitesse rivistusse, kui võõrsil purustati 3:0 FC Groningen. See võit tõstis Vitesse teisele kohale. Sergei Lepmets jäi Rumeenias Concordia Chiajna 3:1 võidumängus Gaz Metan Mediaşi vastu pingipoisiks. Concordia kerkis üheksandaks.

Kaarel Kiidron ja Viktoria Žižkov tüürivad kindlalt Tšehhi meistriliiga poole, alistades seitsmendas voorus 3:1 HFK Olomouci. Senisest seitsmest kohtumisest on Žižkov võitnud kuus ja asub tabelis esikohal.

Kaimar Saagi mäng Taani Esiliigas sai sel pühapäeval õige varakult mängitud, kui ta pidi 18. minutil põlvevigastuse tõttu väljakult lahkuma. Vejle-Kolding leppis lõpuks Vestsjællandiga 1:1 viiki. Reedel kaotas Andrei Sidorenkovi koduklubi Fredericia kodus 0:1 Hobrole. Sidorenkov väljakule ei pääsenud. Fredericia on pärast 9 kohtumist neljas, Vejle-Kolding seitsmes.

Taavi Rähni tööandja Hiina esiliigas Tianjin Songjiang alistus Chongqingile 0:2. Kolm mängu järjest kaotanud Tianjin on viis vooru enne hooaja lõppu kuues, kõrgliigasse viivalt teiselt kohalt seitsme punkti kaugusel.

Taani kõrgliigas ei mahtunud Hannes Anier Odense Boldklubi koosseisu, mis kaotas 0:3 viimasel pügalal asuvale Esbjergile. OB on tabelis neljas.

Vigastusest paraneva Sergei Zenjovi tööandja Lvivi Karpatõ alistus võõrsil 1:3 Kiievi Dinamole. Karpatõ on tagantpoolt kolmas.