17

08.2010

13:56

Eesti mängijad võõrsil: Klavanilt AZi eest 90 minutit

Eesti jalgpallikoondise kaitsja Ragnar Klavan kuulus taas koduklubi AZ Alkmaari põhirivistusse, kui Hollandi kõrgliigas lepiti 1:1 viiki Groningeniga.

Kahest voorust saadud 2 punkti annavad hetkel 13. koha. Liiderduol PSV ja NEC on kirjas kuus silma.

Inglismaa esiliigas viigistas Middlesbrough võõrsil 1:1 Leicester Cityga, teenides hooaja esimese punkti. Tarmo Kink pääses väljakule 85. minutil. Mihkel Aksalu jälgis pingilt, kuidas Sheffield United kaotas kodus 0:3 Queens Park Rangersile. Nii Sheffieldil kui Borol on kahest mängust 1 punkt, esimene on 23., teine 20. kohal.

Vjatšeslav Zahovaiko jälgis pingilt, kuidas União de Leiria leppis Portugali kõrgliiga avamängus võõrsil 0:0 viiki Beira-Mariga. Sergei Pareiko ja Tomski Tomi viigistasid 1:1 eelviimasel kohal oleva Samaara Krõlja Sovetoviga. Pärast 17 vooru on Tom 22 silmaga 8. real.

Lvivi Karpatõ eest Donetski Šahtari vastu algkoosseisus alustanud Sergei Zenjov (välja 74. minutil) ei suutnud oma meeskonda päästa 0:1 allajäämisest. Pärast kuuendat vooru 8 punktiga 6. kohal olnud Karpatõ kukkus Ukraina jalgpalliliidu otsusega viimaseks, sest 2008. aasta 0:4 kaotusmängus Harkovi Metallistile tuvastas kohalik alaliit kokkuleppemängu tunnuseid. Karistuseks said mõlemad klubid -9 punkti ja mängijad rahatrahvi

Henrik Ojamaa oli pingil, kui Aacheni Alemannia alistas Saksamaa karikavõistlustel 2:1 Esseni Schwarz-Weissi.

Põhja-Ameerika profiliiga nädala koosseisu valitud Joel Lindpere kaotas New York Red Bullsiga  kodus läänekonverentsi liidrile Los Angeles Galaxyle 0:1. Idakonverentsis on Red Bulls 31 punktiga jätkuvalt teine.

Taanis käib jätkuvalt kesiselt Eesti koondislaste klubide käsi. Silkeborg (Kaimar Saag sisse 72) kaotas 1:2 AC Horsensile, SønderjyskE (Andrei Sidorenkov sisse 64) 1:3 Odensele. Viie vooru järel on SønderjyskE 6 punktiga üheksas, Silkeborg 2 silmaga eelviimasel, 11. kohal.

Konstantin Vassiljev ei suutnud Lendava Naftat päästa 1:3 kaotusest liidriks tõusnud NK Mariborile. Tihedas konkurentsis hoitakse viie vooru järel 9 punktiga 3. kohta, liidriduo on vaid silma kaugusel.

Södertälje Syrianska purustas Rootsi esiliigas kodus 4:0 Falkenbergi, Martin Vunk sekkus vahetusest 65. minutil, kui seis oli 3:0. Tema antud söödust tegi Kutshi Kanga 90. minutil seisuks 4:0. 20 kohtumisest 33 punkti kogunud Syrianska on kolmas.

Norra esiliigas ei kasutanud Fredrikstad (Raio Piiroja 90) ära võimalust tõusta ainuliidriks, viigistades kaotusseisust 1:1 Sarpsborg 08-ga. Bodø/Glimt (Pavel Londak, Alo Bärengrub 90) kaotas kodus 0:2 tabeli lõpuossa kuuluvale Mjøndalenile. Fredrikstad on 17 mängu järel 32 punktiga teine, Bodø 25 punktiga kuues.

Bakuu Inter (Dmitri Kruglov sisse 83) teenis Aserbaidžaani kõrgliiga teises voorus teise võidu, alistades Bakuu MOIKi 1:0. Varna Cherno More (Daniil Ratnikov koosseisu ei kuulunud) oli samuti 1:0 üle Sofia Akademikist ja on kolmest mängust teenitud kuue punktiga kuues.

Vitali Teleš leppis koos FF Jaroga 1:1 viiki Vaasa PSi vastu. Jaro on 18 kohtumise järel 25 silmaga viies. Riia Jauniba kaotas Lätis 0:5 FK Ventspilsile ja langes võrdsete punktide juures Blazmaga viimaseks. Ventspilsi vastu mängis Rejal Alijev 90 minutit, Alen Stepanjan jäi pingile.