19

09.2011

15:59

Eesti mängijad võõrsil: Kruglovilt Rostovis koll

Eesti mängijatest avas Dmitri Kruglov Venemaal väravaarve, kui oli täpne 1:1 viigimängus Spartaki vastu, Ragnar Klavan aitas AZ Alkmaari võiduni Euroopa Liigas.

Ragnar Klavan jäi Hollandis võidusoonel jätkava AZ Alkmaari 2:1 võidumängus RKC Waalwijki vastu pingile, kuid pääses neljapäevases Euroopa Liiga 4:1 võidumängus Malmö FFi vastu väljakule 65. minutil vahetusest.

Hollandi kõrgliigas on AZil liidri Twentega võrdselt 15 punkti, Euroopa Liigas ollakse pärast esimest mängupäeva oma grupis liidrid. Vitesse purustas Hollandis 5:0 Roda, kuid Marko Meerits ja Raio Piiroja koosseisu ei mahtunud. Vitesse on kuues.

Sergei Pareiko käsi Euroopa Liigas nii hästi ei käinud, sest Krakowi Wisla pidi kodus tunnistama Taani klubi Odense BK 3:1 paremust. Kaotus tähendas Wislale esimese vooru järel neljandat kohta.

Dmitri Kruglov paistis silma Venemaa kõrgliigas, kus FK Rostov asus tema karistuslöögist Moskva CSKA vastu 5. minutil juhtima. Paraku maksis just Kruglovi eksimus Rostovile võidu, kui Spartak viigistas 65. minutil. Vigastusega hädas olev Konstantin Vassiljev Permi Amkari 0:3 kaotusmängus Moskva Dinamo vastu koosseisu ei mahtunud. Krasnodar on 24 vooru järel 32 punktiga üheksas, Amkar 23 silmaga 12nes.

Astme võrra madalamal teenisid FK Himki ja Vladimir Voskoboinikov kuuenda järjestikuse võidu, alistades 1:0 Vladivostoki Lutši. 79 minutit mänginud Voskoboinikov teenis 53. minutil kollase kaardi. Aleksandr Dmitrijev vaatas pingilt, kuidas Jekaterinburgi Ural viigistas 0:0 Astrahani Volgar-Gazpromiga. Tabelis on Ural pärast 28 vooru 46 punktiga neljas, Himki on kerkinud 40 silmaga üheksandaks.

Middlesbrough võitis Inglismaa esiliigas võõrsil 1:0 Crystal Palace'it. Tarmo Kink jäi pingipoisiks. Erinevalt mullusest on hooaeg Boro jaoks hästi alanud ja seitsmest mängust teenitud 17 silmaga ollakse teised.

Astme võrra madalamal võitis Sheffield United laupäeval kodus 3:0 Colchester Cityt ja kaotas teisipäeval sama tulemusega Huddersfield Townile. Mihkel Aksalu koosseisu ei kuulunud. Sheffield on 20 punktiga League One'i teine.

Kaimar Saag tegi Silkeborgi eest kaasa kõik 90 minutit ja teenis 79. minutil kollase kaardi, kui võõrsil saadi 2:0 jagu Lyngbyst. Üheksa vooru järel on Silkeborg kaheksa punktiga kümnes. Saagi ründepartner Sergei Zenjov ei suutnud oma meeskonda Lvivi Karpatõt Ukrainas taas võidule aidata, kui hooaja seitsmes punkt tuli kümnendas voorus 0:0 viigist Kiievi Oboloni vastu. Zenjov vahetati välja 64. minutil. Karpaadid hoiavad seitsme punktiga 14. pügalat.

Ats Purje oli Küprose meistriliigas resultatiivne, kui lõi Achna Ethnikose 1:1 viigimängus Deryneia Anagennisi vastu oma meeskonna ainsa tabamuse. Purje vahetati 68. minutil välja. Martin Vunk aga jäi pingile, kui Famagusta Nea Salamis võitis kodus 1:0 Ermist. Liigatabelis on Nea Salamis nelja punktiga kuues, Achna kahe silmaga 11nes.

Debrecen ja Györi ETO jätkavad Ungaris topeltvalitsemist. Esimene võitis 4:2 Paksi SE-d, teine 2:0 Ferencvarosit. Debreceni hingekirja kuuluv Vjatšeslav Zahovaiko koosseisu ei mahtunud, Jarmo Ahjupera pääses Györi eest väljakule 68. minutil. Sander Puri mängis Papa Lombardi eest 72 minutit, kui võõrsil alistuti 1:2 Szombathely Haladasile. Üheksa vooru järel on nii Debrecenil kui Györil 25 punkti, kohtadeks vastavalt esimene ja teine. Papa on 13 silmaga kaheksas.

Aalesund võitis Norras kodus mängides 2:0 Sarpsborg 08. Enar Jääger tegi kaasa terve kohtumise, teenides 58. minutil kollase kaardi, Sander Post jäi pingile. Taijo Teniste kuulus Sogndali algkoosseisu, kuid vahetati 46. minutil pingile, kui 0:2 kaotati Stavangeri Vikingile. Aalesund on 21 mängust teenitud 28 punktiga 12., Sogndal 24 silmaga 14nes.

Norra esiliigas seisis Pavel Londak kõik 90 minutit Bodø/Glimti väravas, kui kodus oldi 4:1 paremad punasest laternast Randaberg. Glimt on 42 punktiga neljas.

Põhja-Ameerika profiliigas MLS teenis New York Red Bulls üle pike aja võidu, alistades võõrsil 1:0 Dallase. Joel Lindpere mängis kõik 90 minutit ja teenis 76. minutil kollase kaardi. Red Bulls on 28 mängust kogutud 36 punktiga idakonverentsi viies.

Joonas Tamm ei mahtunud IFK Norrköpingi rivistusse, mis sai võõrsil 2:1 jagu GAISist. Kui mängitud on 25 vooru, hoiab Norrköping 29 silmaga 11ndat positsiooni.

Soome kõrgliigas said kokku Henrik Ojamaa ja Mikk Reintam, kui Rovaniemis mängiti 3:3 viiki. Mõlemad eestlased said kirja täismängu. Vitali Telešita mänginud Pietarsaari Jaro kaotas 1:2 TPSile. Pärast 25 vooru hoiab JJK 43 punktiga kolmandat, Jaro 26 punktiga kümnendat ja RoPS 14 silmaga viimast ehk 12. kohta.

Artur Kotenko ei pääsenud väljakule, kui Bakuu Ravan mängis kodus 0:0 viiki Sumgaitiga. Ravan on pärast kuut vooru kolme punktiga 11. kohal. Mängu ei saanud ka Andrei Stepanov, kes vaatas pingilt, kuidas FK Gomel alistas kodus 1:0 Žodino Torpeedo. Pärast 25 vooru ollakse 39 silmaga kolmandad.

Daniil Ratnikov ei kuulunud Varna Cherno More koosseisu, kes teenis hooaja esimese kaotuse, jäädes kodus 0:1 alla Varna ette teiseks.

Sergei Lepmets ja Timisoara Politechnika kaotasid Rumeenia esiliigas esimesed punktid, viigistades 2:2 Bistrita Gloriaga. Lepmets mängis kõik 90 minutit. Ingemar Teever ei suutnud Pfullendorfi päästa Saksa tugevuselt neljandas liigas 0:8 allajäämisest Hoffenheimi duubelmeeskonnale. Pfullendorf on pärast kaheksat vooru kahe silmaga viimane.