19

11.2012

14:15

Eesti mängijad võõrsil: Ojamaa lõpetas väravapõua

Henrik Ojamaa lõpetas Šotimaal pikaks veninud väravapõua, lüües kauaoodatud tabamuse Motherwelli 5:1 purustustööks kujunenud kohtumises Inverness CT vastu. Motherwell on tihedas konkurentsis neljas.

Sergei Pareiko kerkis Poolas Krakowi Wisla kangelaseks, kui seisul 0:0 tõrjus Wroclawi Slaski ründaja Mateusz Cetnarski löödud penalti. Pareiko tõrje osutus seda väärtuslikumaks, et 91. minutil suutis Wisla lüüa võidu toonud värava. Võidule vaatamata jätkatakse tabeli teises pooles, olles teeninud 15 punkti, millest piisab vaid 10. kohaks.

Värskelt Eesti parimaks jalgpalluriks valitud Ragnar Klavan sai FC Augsburgi laupäevases Bundesliga kohtumises Frankfurti Eintrachtiga mänguaega 29 minutit, kui vahetati välja. 14. minutil teenis Klavan ka kollase.

Augsburg kaotas selle matši kolmandaks kerkinud Eintrachtile 2:4. 12 mängust kuus punkti kogunud Augsburg jätkab viimasel, 18. kohal.

Itaalias Serie B-s kaotas Varese 0:2 Livornole. Seisul 0:1 59. minutil mängu toodud Tarmo Kink ei suutnud oma meeskonda päästa ja lõpuks jäädi alla 0:2. Varese on üheksas. Arnhemi Vitesse purustas Hollandis 4:1 Nijmegeni NECi, kes lõpetas mängu kaheksakesi. Marko Meerits kolmandat pügalat hoidva meeskonna koosseisu ei mahtunud.

Konstantin Vassiljev vaatas pingilt, kuidas Venemaa meistriliiga liider Moskva CSKA nuhtles kodus 3:0 Permi Amkari. Vassiljevi tööandja on nüüd kaotanud kolm mängu järjepanu ja langenud 11. kohale.

Kõik Norra kõrgliigas mängivate eestlaste klubid lõpetasid hooaja võiduga. Stavangeri Viking alistas 2:1 Vålerenga, eelmisel nädalal koondise eest jala valgeks saanud Henri Anier sekkus mängu 71. minutil. Aalesund võitis 3:1 Sandnes Ulfi, 36. minutil kollase saanud Sander Post vahetati poolajal välja, Enar Jääger kaasa ei teinud. Taijo Teniste vaatas pingilt, kuidas Sogndal oli 2:0 üle Bergeni Brannist. Kokkuvõttes oli Viking 5., Aalesund 11. ja Sogndal 12.

Astme võrra madalamal jäi Bodø/Glimti jaoks uks kõrgsarja suletuks, sest üleminekumängude play-offis kaotati 0:2 Ullensaker/Kisale. Negatiivne oli seegi, et Pavel Londak vahetati vigastuse tõttu 51. minutil välja.

Thbilisi Dinamo kirjutas Gruusias tabelisse 11. võidu, kui pani oma 2:0 paremuse maksma viimasel kohal asuva Poti Kolkheti vastu. Vladimir Voskoboinikov sekkus mängu 82. minutil vahetusest.

Nea Salamis Famagusta kaotas Küprosel neljanda järjestikuse kohtumise, jäädes võõrsil Larnaca Doxale alla 0:1. Andres Oper sekkus kümnendat kohta hoidva Famagusta mängu 55. minutil vahetusest.

Kaarel Kiidron tegi kaasa terve kohtumise, kui Viktoria Žižkov alistas võõral väljakul viimasel kohal oleva Opava ja kerkis kolmandaks.

FK Gomel alistus Valgevene kõrgliigas Grodno Nemanile kodus 0:1. Aleksandr Dmitrijev oma endise leivaisa vastu koosseisu ei kuulunud. Üks voor enne hooaja lõppu on selge, et Gomel jääb neljandaks. Györi ETO ei vajanud Ungaris Jarmo Ahjupera teeneid, et võita 2:1 Egerit. Kui möödas on täpselt pool hooaega, on Györi esikohal.

Vejle-Kolding kaotas Taani esiliigas 0:1 HB Køgele ja püsib neljandal positsioonil. Kaimar Saag on aga vigastatud ja klubi kodulehe andmeil enne kuut kuud väljakule ei pääse. Samuti veel pikalt ravil oleva Sergei Zenjovi koduklubi Lvivi Karpatõ võitis Ukrainas 2:0 Lutski Volõni, kuid paikneb endiselt alles 14. kohal.