22

08.2011

09:46

Eesti mängijad võõrsil: Pareiko Meistrite Liigast sammu kaugusel

Sergei Pareiko hoidis oma värava puhta, kui valitsev Poola meister Krakowi Wisla alistas Meistrite Liiga play-offi avakohtumises 1:0 Küprose klubi Nikosia APOEL.

Teisipäevases korduskohtumis piisab Wislale nüüd viigist, et edeneda Meistrite Liiga alagrupiturniirile. Kaotuse korral jätkatakse Euroopa Liiga alagrupiturniiril.

Viimasesse püüavad pääsu kolm Eesti mängijate klubi. Enar Jääger mängis Aalesundi eest algusest lõpuni, kui kodus oldi 2:1 üle pingile jäänud Ragnar Klavani AZ Alkmaarist. Vahetusmeheks jäi ka Aalesundi Sander Post. Lvivi Karpatõ oli sunnitud tunnistama võõrsil Thessaloniki PAOK-i 2:0 paremust. Sergei Zenjov teenis 40. minutil kollase kaardi, 57. minutil vahetati ta välja.

Marko Meerits seisis Arnehmi Vitesse väravasuul kõik 90 minutit, kui kodus alistati 2:1 Utrecht. Klavan sekkus AZ Alkmaari 4:0 võidumängu Nijmegeni NEC-i vastu 74. minutil. Kolme kohtumise järel on Vitesse 7 punktiga neljas ja AZ kuue silmaga viies.

FK Rostov leppis Venemaa kõrgliigas 1:1 viiki Groznõi Terekiga, andes 1:0 edu käest 90. minuti omaväravaga. Dmitri Kruglov viibis Rostovi eest väljakul kõik 90 minutit. 21 mänguga 17 silma teeninud Rostov on 16 meeskonna konkurentsis eelviimasel real.

Astme võrra madalamal purustas Aleksandr Dmitrijevi (sisse 79. minutil) Jekaterinburgi Ural kodus 5:2 Vladimir Voskoboinikovi (välja 72.) FK Himki 5:2. Urali kontol on 22 mängust viiendat kohta väärt 38 punkti, Himki paikneb silmaga 18. real.

Zenjov ei kuulunud Lvivi Karpatõ koosseisu, mis viigistas 1:1 Simferopoli Tavriyaga. Seitsme matšiga viis punkti kogunud karpaadid on 12. pügalal.

Middlesbrough oli Inglismaa esiliigas kodus 3:1 parem Birmingham Cityst, Tarmo Kink koosseisu ei kuulunud. Nelja mänguga 10 silma kogunud Boro on kolmas.

Pareiko tegi Poola meistrisarja kohtumises nullimängu, mille tulemuseks oli 0:0 viik Kielce Korona üle. Liigas hoitakse kuue punktiga kaheksandat positsiooni.

Daniil Ratnikov sekkus Varna Cherno More 1:0 võidumängus 65. minutil vahetusest, kui võõrsil sunniti oma paremust tunnistama Vratsa Botev. Kolmest mängust üheksa punkti kogunud Cherno More asub liidrikohal.

Andrei Stepanov aitas FK Gomeli Valgevene kõrgliigas 1:1 viigisadamasse liidermeeskonna Borissovi BATE vastu. 21 mängust 32 punkti teeninud Gomel hoiab kolmandat pügalat.

Kaimar Saag
ja Silkeborg pidid Taanis vastu võtma 0:3 kaotuse, kui võõrsil alistuti hooaja esimesed punktid teeninud HB Køgele. Põhikoosseisus alustanud Saag vahetati välja 74. minutil. Pärast kuut kohtumist on Silkeborg viie silmaga kümnes.

Joel Lindpere viibis New York Red Bullsi eest väljakul terve kohtumise, kui 0:2 kaotusseisust võideldi New England Revolutioni vastu välja 2:2 viik. Idakonverentsis on RB langenud 32 punktiga viiendaks.

Ungari meistrisarjas alistas Vjatšeslav Zahovaiko Debrecen võõrsil 2:0 Sander Puri Papa, kuid vigastuse tõttu kumbki, eesti mängija kaasa ei teinud. Jarmo Ahjupera sekkus 75. minutil vahetusest, kui Györi ETO oli samuti võõrsil 2:1 parem Paksi SE-st. Debrecen püsib täisedu 18 silmaga liidrikohal, ETO on võrdsete silmade juures teine ja Papa 10 punktiga kuues.

Aalesund teenis Norra kõrgliigas 2:2 viigi Strømsgodseti vastu. Jääger vaatas kohtumist pingilt, Post sekkus mängu 76. minutil. Fredrikstad kaotas aga võõrsil 1:3 Tromsøle, Raio Piiroja koosseisu ei kuulunud. 18 mängust on Aalesundi kontol 10. kohta väärt 24 punkti, ühe võrra vähem on mängu enam pidanud Fredrikstadil, kes on 12. real.

Luka Koper püsib Sloveenias võiduta, kui viimati jäädi 0:0 viiki Lendava Naftaga. Algkoosseisus alustanud Konstantin Vassiljev vahetati välja 85. minutil. Kümne võistkonna seas on Koper pärast kuut vooru kolme punktiga viimane.

Joonas Tamm vaatas pingilt, kuidas Norrköping jäi Rootsis võõral väljakul 0:5 alla Kalmarile. Kui peetud on 22 vooru, on Norrköping 22 punktiga 14. positsioonil.

Soome kõrgliigas tegid Vitali Teleši Pietarsaari Jaro ja Mikk Reintame JJK viimase koduväljakul 3:3 viigi, lisaks teenis JJK viigipunkti tulemusega 2:2 lõppenud kohutmises Mariehamni üle. Reintam teenis viimases 11. minutil kollase kaardi. Rovaniemi Palloseura viigistas 1:1 KuPSiga ja kaotas 0:5 HJK-le. Henrik Ojamaa mängis mõlemas kohtumises 90 minutit. 21 mängust 35 punkti kogunud JJK on kolmas, Jaro 21 silmaga üheksas ja RoPS 12 punktiga viimasel, 12. kohal.

Artur Kotenko seisis 90 minutit Bakuu Ravani väravasuul, kui Aserbaidžaani meistriliigas mängiti võõrsil 1:1 viiki Zaqatala Simurqiga. Ravani jaoks oli see esimene punkt tänavusel hooajal, mis jätab nad kolme vooru järel 12 meeskonna konkurentsis 11. reale.

Taavi Rähni koduklubi Hiina esiliigas Tianjin Songjiang viigistas võõrsil 2:2 Chongqing Lifaniga, mis hoiab nad 20 kohtumisest teenitud 21 punktiga 11. kohal.

Ingemar Teever jäi pingile, kui Pfullendorf viigistas Saksamaa Regionalliga lõuna alagrupis 1:1 Alzenau Bayerniga. Kolme kohtumise järel on Pfullendorf ühe punktiga 17. kohal.

Norra esiliigas kaitses Pavel Londak Bodø/Glimti värve, kui võõrsil oldi 2:1 paremad lähikonkurent Sandefjordist. 20 kohtumise järel on Bodø 33 punktiga neljas.

Sergei Lepmets alustas hooaega Rumeenias nullimänguga, kui Timisoara alistas tugevuselt teise liiga avamängus 2:0 Oradea Bihori 2:0.