18

08.2011

08:00

Eesti naiskond kaotas universiaadil Taipeile

Suveuniversiaadil Hiinas Shenzhenis osalev Eesti jalgpallinaiskond alistus 9.-12. kohale mängivate võistkondade turniiri esimeses matšis 0:3 Taipeile.

Oma alagrupis neljandaks jäänud eestlannad läksid Taipeile vastu lootuses avada punktiarve, kuid juba avaminuteist oli näha, et 38-kraadine kuumus ja kesise kvaliteediga väljak sobisid paremini vastastele kui eestlannadele.

Yinghui Chen viis Taipei 38. minutiks 2:0 juhtima, 62. minutil lõi Wenlin Tan ka kolmanda palli Getter Laari valvatud väravasse.

“Pärast raskeid alagrupimänge lootsime võiduarve avada, kuid tingimused soosisid selgelt Taipeid, kes oli meist kiirusega üle,” sõnas eestlannade juhendaja Keith Boanas. “Ka meil oli võimalusi, kuid tihedas graafikus keerulistes tingimustes raskete vastastega mängimine ei ole meile kaugeltki harjumuspärane.”

Alagrupiturniiril kaotas Eesti Jaapanile, Prantsusmaale ja Brasiiliale, kes 12 naiskonna osavõtul toimuval turniiril ka kõik poolfinaali pääsesid.

Täna on turniiril puhkepäev, ülehomme kohtuvad eestlannad Suurbritanniaga ja kaks päeva hiljem Lõuna-Aafrika Vabariigiga.