04

08.2016

19:57

Eesti pidi Fääri saarte vastu leppima viigiga (lisatud kommentaar)

Täna algas Lätis naiste A-koondise jaoks Balti turniir. Avakohtumises mindi kell 14:00 vastamisi Fääri saarte koondisega. Eesti teenis sellest mängust 2:2 viigi.

Eesti alustas kohtumist aktiivsemalt ning see tasus ennast ära 10. minutil, kui Merily Toom murdis paremalt äärelt läbi ning viis palli vastaste karistusalasse. Kaire Palmaru näitas külma närvi ja lõi palli ühe puutega vastaste võrku. Esimese poolaja viimasel minutil suurendas Eesti eduseisu Liis Lepik, kes suunas nurgalöögist tulnud palli peaga tugevasti väravasse.

Teisel poolajal naiskonna jõud veidi rauges ning 75. minutil lõi Fääri saarte naiskond ühe värava tagasi. Vaid kolm minutit hiljem jõudsid vastased taaskord sihile, vormistades mängu lõppseisuks 2:2. Sellega teenis Eesti turniiritabelisse ühe punkti.

Peatreener Keith Boanas tunnistas, et eduseis võis mängijaid veidi uinutada. "Esimese poolajaga jäime rahule, kuigi tundsime, et söödud oleksid võinud olla kvaliteetsemad. Tean omast kogemusest, et 2:0 eduseis poolajal võib mängijaid vaimselt nõrgemaks muuta. Vaatamata sellele, et me hoiatasime selle eest, langes meie tase ikkagi ja mõned mängijad hakkasid ka väsima."

"Kuna meil on ka mäng homme, siis pidime tegema vahetusi, et mängijaid säästa. See omakorda muutis meid mõnedes momentides veidi ebakindlaks ja sealt võisid ka vastaste väravad tulla. Me ei pressinud piisavalt hästi, et nende lööki blokeerida ja kuigi see ei olnud kuigi tugev, leidis see ikkagi tee väravanurka, kirjeldas Boanas vastaste esimest väravat. "Teise puhul oleksime pidanud palli paremini puhastama. Kahjuks said vastased löögile ja Imbi [Hoop] sai kaks kätt vahele, aga pall põrkas ikkagi eemale ja vastased said löögile. Me ise tekitasime teisel poolajal vähemalt kuus head võimalust, kui viisime palle värava alla, aga kahjuks ei olnud kedagi, kes sinna vahele oleks midagi saanud. On veider, et tavaliselt oleksime rahul viigiga tabelis kõrgemal olevate naiskondade vastu, kuid seekord tundub see minu ja kindlasti ka mängijate jaoks nagu kaotus."

"Positiivne on see, et tüdrukute U15 koondis sai igati teenitud võidu, sest nemad on Eesti naiste jalgpalli tulevik," jagus Boanasel kiidusõnu U15 koondisele, kes teenis täna Fääri saarte eakaaslaste üle 2:0 võidu.

Eesti mängis koosseisus: 12-Imbi Hoop, 19-Liis Lepik (83. Sirje Roops), 4-Pille Raadik, 6-Anete Paulus (83. Saskia Sonnberg), 14-Ragne Hindrimäe (83. Kelly Rosen), 17-Eneli Vals, 18-Kethy Õunpuu, 8-Kaire Palmaru (72. Anett Vilipuu), 13-Kristina Bannikova, 11-Merily Toom (63. Vlada Kubassova), 7-Katrin Loo (72. Liis Pello)

Varus veel: 1-Getriin Strigin, 21-Liisi Vink-Lainas

Tänase mängu protokolli leiab SIIT.

Täna kell 18:00 kohtusid omavahel Läti ja Leedu koondised, kes mängisid samuti 2:2 viiki. Seega on kõigil naiskondadel pärast avapäeva kirjas üks viigipunkt.

Eesti järgmine kohtumine toimub homme, kui kell 18:00 algavas mängus minnakse vastamisi Lätiga.