03

05.2009

19:31

Eesti U-17 koondis võitis Balti turniiri!

Eesti kuni 17-aastaste jalgpallinoorte koondis võitis Riias toimunud Balti turniiri, alistades nii Läti kui ka Leedu tulemusega 1:0.

Eesti noored olid tänu Richard Lehe 10. minuti tabamusele paremad Lätist, Leedu vastu lõi võiduvärava juba 2. minutil Dmitri Knjazev.

"U-17 on meil hetkel üks parematest noortekoondistest - mul on 30-35 enam-vähem samal tasemel mängijat, kelle hulgast saan valiku teha," rääkis U-17 koondise peatreener Frank Bernhardt. "Balti turniiril oli meil kolm mängijat puudu, kuid meie tase sellest ei muutunud. Läti vastu domineerisime, meil oli šansse rohkem ja võit oli selge, kuigi mitmed võimalused jäid realiseerimata. Leedu vastu alustasime väga hästi, esimesel poolajal oli palju võimalusi. Lõpuks jäi seis küll 1:0, kuid polnud kordagi tunnet, et võiksime kaotada."

Tänases viimases mängus viigistasid Läti ja Leedu 2:2. Et selgitada teise koha omanik, lõid meeskonnad ka mängujärgseid penaltisid, mille jäid peale leedulased 5:3.

Eemaldamine: 72. Renatas Kapustinas

Eesti U-17: 1-Vadim Gurnik, 2-Artur  Pikk, 3-Kevin Ingermann, 4-Taavi Viikna, 5-Karol Mets, 6-Martin  Ustaal (80.+1. 14-Pavel Jablokov), 7-Andreas Raudsepp (66. 13-Valjo Kütt), 8-Karl-Eerik Luigend (80.+2. 17-Oskar Kaldvee), 9-Artur Rättel (50. 18-Trevor Elhi), 10-Richard Leht (53. 15-Krister-Kaspar Rannamaa), 11-Dmitri Knjazev (68. 16-Brent Lepistu).
Varus: 12-Sander Jenk, 13-Valjo  Kütt, 14-Pavel Jablokov, 15-Krister-Kaspar Rannamaa, 16-Brent Lepistu, 17-Oskar Kaldvee, 18-Trevor Elhi.

Mänguolud: +20, päikesepaisteline tuuletu ilm; väljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 150
Peakohtunik: Mareks Kere
Abikohtunikud: Rihards Saulenbergs, Valdis Koritko
Neljas kohtunik: Jevgenijs Morozovs (kõik Lätist)

1. mai

LÄTI - EESTI 0:1 (0:1)

Värav: 10. Richard Leht
Hoiatused: 40. Dmitri Knjazev - 75., 77. Aigars Catlakšs
Eemaldamised: 69. Vitalijs Barinovs, 77. Aigars Catlakšs
66. Andreas Raudsepp ei realiseerinud penaltit - postist mööda

Läti U-17: 1-Raivo Varažinskis, 18-Rolands Jankovskis, 6-Aigars Catlakšs, 7-Vitalijs Barinovs, 17-Arturs Reinis, 2-Aleksejs Gilnics, 3-Sergejs Rebizovs (68. 13-Rihards Kuligins), 11-Roberts Savalnieks, 10-Vladimirs Mukins (61. 16-Romans Mickevics), 9-Jurijs Arhipovs, 4-Ivans Visockis (46. 8-Edgars Verdinš).
Varus: 12-Andris Zabusovs, 16-Romans Mickevics, 8-Edgars Verdinš, 15-Juris Kucma, 13-Rihards Kuligins, 14-Janis Jurevics, 5-Filips Petrenko.

Eesti U-17: 1-Sander Jenk, 2-Artur  Pikk, 3-Kevin Ingermann, 4-Taavi Viikna, 5-Karol Mets, 6-Krister-Kaspar Rannamaa (71. 17-Martin Ustaal), 7-Andreas Raudsepp (66. 15-Brent Lepistu), 8-Karl-Eerik Luigend, 9-Trevor Elhi (60. 16-Oskar Kaldvee), 10-Richard Leht, 11-Dmitri Knjazev (41. 18-Artur Rättel).
Varus: 12-Vadim Gurnik, 13-Valjo  Kütt, 14-Pavel Jablokov, 15-Brent Lepistu, 16-Oskar Kaldvee, 17-Martin Ustaal, 18-Artur  Rättel.

Mänguolud: +18, päikesepaisteline, kergelt tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.