11

03.2024

15:38

Eestlased välismaal: Anier ja Shein kostitasid vastaseid väravaga, Tamm naasis vigastuspausilt

Möödunud nädalal kogusid välismaal pallivad Eesti koondislased rohkelt mänguaega ning aitasid koduklubidel koguda olulisi punkte. Väravaarvet kasvatasid Henri Anier ja Rocco Robert Shein.

Kordaläinud mängunädal jääb selja taha Henri Anieril, kes koduklubi Lee Man FC eest sai kirja nii värava kui väravasöödu. Koduväljakul läks meeskond vastamisi Golik North District, kes alistati tulemusega 4:0. Tavapäraselt algkoosseisu kuulunud Anier sekkus sel korral kohtumisse 61. minutil ning eestlasel kulus veidi enam kui kümme minutit, et kirjutada enda nimele väravasööt. Kohtumise 88. minutil näitas eestlane juba ise resultatiivsust, kui Anier kohtumise lõpptabamuse vormistas. Mängitud 12 kohtumisega on Lee Man kogunud 32 punkti ning paigutub tabelis esimesele positsioonile. Lähim jälitaja jääb meeskonnast nelja punkti kaugusele.

Hollandi esiliigaklubis Dordrechtis palliv Rocco Robert Shein teenis mänguaega kohtumises Telstari vastu, kes alistati tulemusega 2:0. Shein vahetati väljakule kohtumise 74. minutil, misjärel kulus eestlasel vaid üheksa minutit, et väravavõrk sahisema panna ning meeskonnale kindel võidutulemus vormistada. 29. vooru järel paikneb Dordrecht liigatabelis neljandal positsioonil, olles kogunud 52 punkti ning jäädes lähimast jälitatavast vaid kahe punkti kaugusele.

Vlada Kubassova teenis taas koduklubi Ferencvarose eest pääsu algkoosseisu, kui karikasarjas mindi vastamisi Diosgyöri VTK-ga. Poolajaks oli naiskondade vahe kaheväravaline ning kohtumise lõpuks alistas Ferencvaros vastase tulemusega 7:0. Eestlanna sai kohtumisest kirja 65 minutit.

Karol Mets ja St. Pauli naasesid võidulainele, kui koduväljakul alistati Berliini Hertha tulemusega 2:0. Mets kuulus taas meeskonna algkoosseisu, kuid lahkus väljakult sunnitud vahetuse järel 81. minutil. Mängitud 25 vooru järel jätkab St. Pauli tabeliliidrina, olles kogunud 51 punkti ning edestades lähimat jälitajat viie punktiga.

Martin Vetkal ja AS Roma U19 teenisid suureskoorilise võidu Fiorentina U19 üle, kui vastane alistati tulemusega 6:1. Eestlane sekkus vahetusest 60. minutil. Liigatabelis jätkab Roma U19 võistlemist teisel real, esikohast lahutab meeskonda neli punkti.

Katowice jalgpallur Märten Kuusk sai kirja täismängu, kui meeskond läks võõrsil vastamisi Rzeszowi Resoviaga ning teenis 2:0 võidu. Liigatabelis kerkis GKS Katowice neljandale positsioonile, olles kogunud 36 punkti ning jäädes lähimast jälitatavast kahe punkti kaugusele.

Zulte Waregemis palliv Kevor Palumets teenis koha algkoosseisus, kui meeskond läks vastamisi RSC Anderlechti duubelvõistkonnaga. Teise minuti tabamuse järel võttis eestlase koduklubi mängust 1:0 võidu. Palumets sai kohtumisest kirja 71 mänguminutit. Liigatabelis paikneb Zulte Waregem neljandal positsioonil, olles kogunud 43 punkti, seejuures lahutab meeskonda esikohast vaid neli punkti.

Pescara ridades mängiv Georgi Tunjov kirjutas meeskonnaga enda nimele 2:2 viigi Carrarese vastu. Eestlane kuulus kohtumises põhikoosseisu ning tegi kaasa 61 minutit. Liigatabelis paikneb Tunjovi koduklubi kuuendal positsioonil, olles teeninud 45 punkti, lähim jälitatav jääb kuue punkti ning lähim jälitaja ühe punkti kaugusele.

Markus Poom ja Shamrock Rovers ei suutnud ka neljandas mänguvoorus võiduarvet avada, kui Sligo Roversiga lepiti väravateta viiki. Eestlane sai kohtumisest kirja täismängu. Kolme viiga ja ühe kaotuse järel paikneb Shamrock Rovers liigatabelis üheksandal ehk eelviimase positsioonil.

Eelmises voorus täpsust näidanud Slavacko jalgpallur Vlasiy Sinjavskiy kuulus kohtumises Jablonec vastu algkoosseisu, kuid lõpuvile järel tuli tunnistada vastase nappi 1:0 paremust. Eestlane vahetati puhkama 66. minutil. Mängitud 24 vooruga on Slavacko kirjutanud enda nime taha 38 punkti ning tabelis paigutab see meeskonna neljandale positsioonile. Lähim jälitaja jäetakse nelja punktiga enda selja taha, lähim jälitatav suurendas aga edumaad ning on Slavackost 13 punkti kaugusel.

Bohemian FC eest kogusid taas kõik kolm eestlast mänguaega, kui vastasena ootas meeskonda ees tabeliliider Shelbourne, kes võidutses tulemusega 2:0. Michael Lilander kuulus kohtumises algkoosseisu ning tegi kaasa terve kohtumise, Martin Miller vahetati väljakule teiseks poolajaks ning Sten Reinkort liitus mänguga 75. minutil. Bohemiani jaoks oli tegu teise järestikuse kaotusega, nelja mängu järel paiknetakse nelja punktiga tabeli seitsmendal positsioonil.

Maksim Paskotši ja Grasshoppers pidid võõrsil tunnistama Winterthuri 2:0 paremust. Eestlane sekkus mängu 65. minutil. Liiga 27. vooru järel on eestlase koguklubi teenitud 29 punktiga kümnendal positsioonil, lähimal jälitajal on kogutud samapalju punkte, lähim jälitatav jääb aga kahe punkti kaugusele.

Joonas Tamm naasis vigastusepausi järel Plovdivi Botevi eest väljakule, kui kodus võõrustati Ludogoretsi meeskonda, paraku tunnistati vastase 2:0 paremust. Tamm sai kohtumisest kirja täismängu, klubikaaslane Matvei Igonen niisamuti. Liigatabelis paikneb Plovdivi Botev üheksandal real, olles kogunud 33 punkti ning jäädes lähimast jälitatavast punkti kaugusele.

Oliver Jürgens ja Dunajska Streda DAC tunnistasid võõrsil Spartak Trnava 3:0 paremust. Eestlane sai kohtumisest kirja 71 mänguminutit. Liigatabelis jätkab eestlase koduklubi võistlemist tabeli neljandal real, kui 23 mängu järel on teenitud 37 punkti, lähim jälitatav on meeskonnast viie punkti kaugusel.

Pildil Rocco Robert Shein. Foto: Jana Pipar