01.2024

14:58

Eestlased välismaal: Anier ja Tunjov näitasid resultatiivsust, Poomi karjäär jätkub Iirimaal

Eesti meeste koondis osaleb Küprosel toimuvas treeninglaagris, kust puuduvad mitmed välisklubides pallivad jalgpallurid. Aasta esimene nädal on piiri tagant toonud uudiseid nii uuest laenulepingust kui eestlaste esitustest jalgpalliväljakul.

Aasta esimesel päeval kohtus Eesti koondise ründaja Henri Anieri koduklubi Lee Man FC Hong Kongi karikavõistluste finaalis Kitchee meeskonnaga, kellele alistuti penaltiseeria järel 4:5. Kohtumise normaalajal viis eestlane meeskonna juba teisel mänguminutil juhtima ning kuigi Lee Man haaras kaheväravalise eduseisu, suutis vastane kohtumise 2:2 viigistada. Järgnenud penaltiseerias lubas Lee Man endale ühe eksimuse ning vastane karistas selle viie täpse löögiga ära.

Möödunud nädala lõpus oli Anier koduklubiga võistlustules ka kohaliku Sapling Cupi alagrupimängus, kuid taaskord tuli vastu võtta mõru kaotus – eduseisus olnud Lee Man tunnistas lõpuvile järel North Districti 3:1 paremust. Anier sekkus mängu teiseks poolajaks. Liigahooaeg jätkub eestlasel veebruari alguses.

Mattias Käit ja Bukaresti Rapid pidas 6. jaanuaril sõprusmängu Sakaryaspori meeskonnaga, kellega lepiti 3:3 viiki. Bukaresti Rapid seljatas kahel korral kaotusseisu ning asus 83. minutil vastase omaväravast kohtumist juhtima, kuid vaid kaks minutit hiljem lõi Sakaryaspor tabloole viigiseisu. Käit liitus kohtumisega teisel poolajal ning sai kirja 45 minutit. Rumeenia liigahooaeg jätkub eestlasel pärast talvepuhkust 19. jaanuaril.

Poolkaitsja Markus Poom siirdus eelseisvaks hooajaks taas laenulepingu alusel Iirimaa meisterklubi Shamrock Rovers FC ridadesse. Eelmisel hooajal krooniti Poom Sharmrock Roversi koosseisus Iirimaa meistriks. Hooaja jooksul kogunes eestlase arvele 30 mängu, kolm väravat ja kuus väravasöötu.

Itaalias Pescara ridades palliv Georgi Tunjov alustas aastat 3:4 kaotusega Juventuse duubelmeeskonnale. Kuigi eestlase koduklubi asus kohtumist juhtima, anti juhtohjad 62. minutil vastase kätte. Tunjov sekkus kohtumisse 79. mänguminutil ning realiseeris esimesel lisaminutil teenitud 11 meetri karistuslöögi, kuid meeskonda see viigi või võiduni ei aidanud – vastane noppis kohtumisest napi üheväravalise võidu. Eestlase jaoks oli tegu liiga seitsmenda väravaga.

Koondise kaitsja Maksim Paskotšit ja Grasshoppersi meeskonda ootas kalendriaasta esimeses kohtumises ees FC Wil, kes alistati sõprusmängus tulemusega 5:0. Eestlane tegi kohtumises kaasa esimese poolaja. Šveitsi kõrgliiga kohtumistega jätkatakse 20. jaanuaril.

Pildil Eesti meeste koondise ründaja Henri Anier. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee