29

10.2019

16:06

Eestlased välismaal: Dmitrijev lõi taas värava

Möödunud nädalal, eile õhtul ja tänasel lõunal käisid väljakul mitmed Eesti koondislased. Nädalavahetusel läksid Kasahstani meistrivõistlustel vastamisi Artjom Dmitrijevi ja Sergei Zenjovi tööandjad. Dmitrijev lõi Okžetpesi ridades värava ning mäng Šahtjori vastu lõppes viigiga.

Šahtjor läks Astana Arenal toimunud kohtumist viiendal minutil juhtima, kuid Dmitrijev suutis 29. minutil mänguseisu viigistada. 51. minutil läks Dmitrijevi meeskond mängu juhtima, kuid Reginaldo teine tabamus kõigest kaks minutit hiljem tegi lõppskooriks 2:2. Nii Zenjov kui ka Dmitrijev said kirja 90 minutit. Okžetpes on ja Šahtjor on tabelis vastavalt viiendal (38 punkti) ja kuuendal (35) kohal.

Täna kohtusid Armeenia kõrgliigas Nikita Baranovi ja Ilja Antonovi tööandjad, kui Alashkert mängis koduväljakul 2:1 üle Ararat-Armenia. Baranov tegi kaasa kogu kohtumise, Antonov sekkus mängu vahetusest kohtumise 74. minutil. Möödunud nädala alguses sama tulemusega ka Gandzasarile kaotanud Ararat-Armenia on tabelis 22 punktiga kolmas. Kohtumises Gandzasari vastu teenis Antonov punase kaardi, kui teenis kollase kaardi nii 25. kui ka 31. minutil. Alashkert on Ararat-Armeniast ühe mängu enam pidanud ning tabelis on tõustud sama punktisummaga neljandaks, sest möödunud reedel suudeti võõrsil 4:2 alistada Urartu. Baranov sai ka tolles kohtumises kirja 90 minutit.

Soomes mängitakse viimase eurosarja koha nimel. Kolmapäeval langes konkurentsist Brent Lepistu koduklubi Lahti, kes jäi Helsingis alla HJK-le. Avapoolaja 0:2 kaotanud Lahti suutis teisel poolajal 2:2 viigistada, kuid HJK suutis võita penaltiseerias. Lepistu sekkus mängu kohtumise 58. minutil, mil seis oli veel 0:2. Penaltiseerias oli HJK parem 4:1, Lepistu löögi suutis vastaste väravavaht tõrjuda. Pühapäeval sai lõpu ka HJK teekond, kes jäi lisaajal alla Mariehamnile, kes selgitab võitja mängudes Espoo Honka vastu.

Rootsi kõrgliigas sai eile õhtul võõrsil valusa kaotuse Karol Metsa tööandja AIK, kes jäi võõrsil 0:2 alla Malmöle. Kodumeeskond läks kohtumist juhtima 78. minutil ja lõi teise värava üheksa minutit hiljem. Mets tegi kaasa kogu kohtumise. Liigatabeli tipus on võrdselt 62 punkti kogunud Djurgården, Hammarby ja Malmö. AIK jääb viimase vooru eel kolmikust maha kolme punktiga. Omakorda kolme punkti kaugusel on Andreas Vaikla koduklubi Norrköping, kes alistas viimati võõrsil Häckeni. Vaikla jälgis kohtumist varumeestepingilt.

Norra kõrgliigas tõmmati eile õhtul joon alla 26. voorule, kui Bergeni Brann tegi koduväljakul 1:1 viigi Bodø/Glimtiga. Branni äärekaitsja Taijo Teniste tegi kaasa avapoolaja. Laupäeval sai viigipunkti Joonas Tamme koduklubi Sarpsborg 08, kes tegi kodus väravateta viigi Vålerenga. Tamm veetis väljakul kogu kohtumise. Brann langes liigatabelis seitsmendaks, Lillestrøm on 16 meeskonna konkurentsis 11. kohal.

Itaalia kõrgliigas teenis mänguaega Ragnar Klavan, kui Cagliari viigistas võõrsil 1:1 Torinoga. Klavan sekkus mängu vahetusest kohtumise 82. minutil. Serie A-s on Cagliari seitsmendal kohal, järgmisena võõrustatakse kolmapäeval Bolognat, kes on kolme punkti kaugusel kümnendal tabelireal.

U21 koondise väravavaht Karl Jakob Hein jätkas Premier League 2 hooaega Londoni Arsenali U23 meeskonna puurisuul, kui viimati tehti võõrsil 1:1 viik Manchester Cityga. Liigatabelis on Arsenal Derby County ja Londoni Chelsea järel kolmandal kohal. Ühe mängu vähem pidanud Everton on kõigest ühe punkti kaugusel.

Sloveenias sai möödunud nädalal Domžale kirja kaks võitu. Esmalt alistati karikasarjas 3:2 Mura ja seejärel kõrgliigas 2:0 Bravo. Rauno Sappinen sekkus mõlemas kohtumises mängu vahetusest 79. minutil ning Mattias Käit koosseisu ei kuulunud. Liigatabelis on Domžale kümne meeskonna konkurentsis seitsmendal kohal, sama punktisummaga on kuuendal real Sežana Tabor.

Poola esiliigas teenis punkti Legnica Miedź, kes mängis kodus 1:1 viiki Belchatowiga. Henrik Ojamaa kuulus Miedźi algkoosseisu ja mängis 74 minutit, Artur Pikk jälgis matši varumeestepingilt. Mänguajata jäi ka Ken Kallaste, kui GKS Tychy mängis samuti 1:1 viiki Poznani Wartaga. Miedź on 18 meeskonnaga liigas kuuendal ning Tychu üheksandal kohal.

Lõuna-Korea esiliigas jälgis Henri Anier varumeestepingilt, kuidas tema koduklubi Suwon tunnistas koduväljakul Gwangju 3:0 paremust. Suwon on liigatabelis kümne meeskonna konkurentsis kaheksandal kohal, kuid tabeli eelviimast edestatakse üheksa punktiga.

Leedu kõrgliigas sai Sergei Mošnikov kirja 90 minutit, kui Palanga alistas võõrsil 1:0 Atlantase. Kümne võistkonna konkurentsis üheksanda koha saanud Palanga mängib üleminekumänge esiliigas teise koha saavutanud Banga vastu. Leedu meistri otsustavad senise hooaja kuus paremat, viimane voor peetakse 27. novembril.