15

04.2019

15:13

Eestlased välismaal: edukas nädal mitmele koondislasele

Möödunud nädal oli edukas mitmele koondise keskkaitsjale. Madis Vihmann andis Stabæki võidmängu Roseborgi vastu väravasöödu ning Ragnar Klavan naasis edukalt vigastuspausilt.

Koondise kapten Klavan käis sel kalendriaastal väljakul esimest korda, kui ta aitas Cagliaril Itaalia kõrgliigas 1:1 viigistada võõrsil Torinoga. Mängus, kus kohtunik jagas Cagliari mängijatele kaks punast kaarti ja lisaks eemaldati ka üks Torino pallur, tegi Klavan kaasa 90 minutit. Liigatabelis on Cagliari 20 meeskonna konkurentsis 37 punktiga 12. kohal.

Norra kõrgliigas sai vägeva saavutusega hakkama Stabæk, kes alistas 3:1 valitseva meistri Rosenborgi. Stabæki 2:1 juhtväravale andis resultatiivse söödu Madis Vihmann, kui tema peaga söödu lõi fantastilise käärlöögiga väravasse Ola Brynhildsen. Matvei Igonen oli vahetusmeestepingilt, kui Lillestrøm kaotas võõrsil 0:1 Sarpsborg 08-le.

Bergeni Brann käis möödunud nädalal väljakul kahel korral, kui kirja saadi võit ja kaotus. Nädala keskel peetud 2:1 võidumängu Kristiansundi vastu jälgis Taijo Teniste varumeestepingilt, kuid nädalavahetusel Stavangeri Vikingi vastu peetud 1:2 kaotusmängus tegi Teniste kaasa kogu kohtumise. Kristiansund jäi eelmisel nädalal lisaks Brannile alla ka Oddile. Brent Lepistu ega Andreas Vaikla Kristiansundi koosseisu ei kuulunud.

Vihmann ja Klavan polnud ainsad koondise keskkaitsjad, kellel rõõmustamiseks põhjust oli. Karol Mets ja Stockholmi AIK said kolmandas voorus kirja esimese võidu, kui nädalavahetusel tuldi välja kaotusseisust ja alistati Uppsala Sirius 2:1. Mets tegi taaskord kaasa kogu kohtumise. Kahe (väravateta) viigi kõrvale esimesed võidupunktid teeninud AIK on tabelis hetkeseisuga kolmas, kuid 3. vooru viimased mängud peetakse täna õhtul.

Möödunud nädalal alustasid Hindrek Ojamaa ja VPS Soomes oma liigahooaega. Esmaspäeval peetud 1:2 kaotusmängus Turu Interi vastu tegi Ojamaa kaasa kogu kohtumise ning nädalavahetusel 0:0 viigiga lõppenud matšis Tampere Ilvese vastu pääses eestlane platsile 69. minutil.

Nädalavahetusel tegi väravateta viigi ka Ats Purje koduklubi Kuopio Palloseura. Purje kuulus meeskonna algkoosseisu ja mängis 53. minutit, kui tema koduklubi teenis ühe punkti HJK vastu! Seinäjoki JK mängis viimati võõrsil 2:1 üle Interi, kui Trevor Elhi tegi kaasa kogu kohtumise ja Mihkel Aksalu jälgis mängu vahetusmeestepingilt. Silver Grauberg ja HIFK võõrustavad täna õhtul Lahti meeskonda.

Kasahstani kõrgliigas kuulus Sergei Zenjov algkoosseisu, kui tema koduklubi Karagandõ Šahtjor alistas 4:0 Pavlodari Irtõši. Zenjov vahetati välja 70. minutil, mil kõik väravad olid juba löödud. Artjom Dmitrijev FC Okzhetpesi aidata ei saanud, kui kodus jäädi 1:2 alla Kostanaj Tobolile. Nädala keskel olid mõlema koondislase meeskonnad langenud konkurentsist kohalikus karikasarjas.

Poola kõrgliigas lõppes põhiturniir, kui 30. vooru järel jagatakse liiga kaheks. Nii kümme võitu, viiki kui ka kaotust kogunud Kielce Korona kogus kümnendana 40 punkti ning nende seljataga oli 32 punktiga 11. kohal Legnica Miedź. Mõlemad meeskonnad mängivad nüüd 9.-16. kohale. Miedź viigistas viimati 1:1 Gdynia Arkaga, kui Henrik Ojamaa ja Artur Pikk kuulusid meeskonna algkoosseisu. Korona jäi võõrsil 0:4 alla Gliwice Piastile. Korona algkoosseisus alustanud Joonas Tamm vahetati 0:2 seisul välja kohtumise 30. minutil. Tamme arvele jäi ka omavärav. Ken Kallaste sekkus mängu vahetusest 76. minutil, mil seis oli 0:3.

Bulgaaria kõrgliigas jäid Nikita Baranov ja Stara Zagora Beroe 0:2 alla Sofia CSKA-le. Baranov tegi kaasa avapoolaja. Mänguminuteid teenis ka Bogdan Vaštšuk, kui tema koduklubi Sofia Levski vandus sama tulemusega alla Ludogoretsile. Vaštšuk sekkus mängu vahetusest kohtumise 85. minutil. Tabeli esimeses pooles, kuhu kuulub kuus meeskonda, on Levski kolmas (58 punkt) ja Beroe kuues (44).

Tabeli alumises pooles sai täismängu kirja Edgar Tur, kui Vratsa Botev oli lausa 5:0 üle Stara Zagora Vereyast. Samas grupis mängiv Veliko Tarnovo Etar (Artjom Artjunin) kohtub täna võõrsil Bistritsa Vitošaga.

Tšehhi kõrgliigas jäi Teplice koduväljakul 1:2 alla Bohemians 1905-le. Teplice suutis küll 80. minutil viigistada, kuid vastane lõi võiduvärava 87. minutil. Siim Luts Teplice koosseisu ei kuulunud.

Korea esiliigas viigistas Henri Anier koduklubi Suwon 1:1 Jeonnam Dragonsiga. Anier jälgis matši varumeestepingilt. Hollandi esiliigas jäid Rauno Sappinen ja Den Bosch võõral väljakul 1:3 alla Almere Cityle. Sappinen pääses platsile 56. minutil.

Sergei Mošnikov ja Palanga jäid Leedu meistrivõistlustel 0:3 alla Marijampole Suduvale. Mošnikov pääses väljakule 0:1 kaotusseisus kohtumise 51. minutil. Itaalia noorteliigas viigistasid Markus Soomets ja Sampdoria võõrsil 0:0 Milano Interiga. Soomets tuli väljakule vahetusest kohtumise 66. minutil.