20

01.2014

10:32

Eestlased välismaal: Eino Puri tegi debüüdi

Läinud nädalal käisid Euroopa väljakutel mitmed eestlased. Kuigi meie mehed osalevad hetkel peamiselt sõpruskohtumistes, siis peavad mõned koondislased ka punktide eest võitlema.

Eino Puri, kes läinud nädalal sõmis lepingu Rumeenia kõrgliigaklubi Botosaniga, tegi debüüdi Igor Morozovi koduklubi Debreceni (Ungari) vastu. Morozov vigastuse tõttu kaasa ei teinud. Kohtumine lõppes 1:1 viigiga.

Glasgow Celtic lõpetas Šotimaa kõrgliigas Henri Anieri koduklubi Motherwelli võiduseeria. Anier sekkus mängu 76. minutil, kuid Celtic võitis 3:0. Celtic juhib liigat 57 punktiga 21 mängust. Aberdeenil on 23 mänguga teenitud 44 punkti ning Motherwell jääb nendest omakorda maha vaid punktiga, kuid Aberdeeni ees on neil veel mäng varuks.

Punkti teenis Enar Jäägeri koduklubi Lierse, kes suutis Club Brügge vastu päästa 1:1 viigi mängu lisaminutitel. Jääger tegi kaasa 90 minutit. Belgia kõrgliigas on Lierse 16 meeskonna seas 13. kohal.

Algkoosseisu kuulunud Ragnar Klavan ja Augsburg võitsid treeningkohtumises 2:0 Saksamaa esiliigaklubi Greuther Fürthi.

Varssavi Legia (Poola) kaotas sõpruskohtumises 1:3 Tomski Tomile (Venemaa). Henrik Ojamaa tegi Legia eest kaasa 60 minutit.

Mihkel Aksalu tegi kaasa terve kohtumise ning Gert Kams esimese poolaja, kuid nende koduklubi Seinäjoen JK kaotas treeningkohtumises 0:1 Tampere Ilvesele.

Frank Liivak tegi kaasa esimese poolaja ning Napoli noortemeeskond võitis 4:1 Avellinot.

Eesti naiste jalgpallikoondise kaitsja Inna Zlidnis sõlmis lepingu Saksamaa esiliigas mängiva Hohen Neuendorfi Blau-Weissiga. Getter Laari koduklubi Guingamp viigistas eile õhtul 1:1 Yzeure Allier'ga. Guingamp on Prantsusmaa kõrgliigas 14. vooru järel kuuendal kohal.

Läinud nädal tõi lisaks uudiseid, et Mikk Reintam Slovakkias Trnava Spartakilt lepingut ei teeninud. Kaarel Kiidron lahkus Tšehhi esiliigaklubi Žižkovi Viktoria ridadest ning Martin Vunk ja Joel Lindpere teevad trenni Kasahstani klubi FK Taraziga, kelle peatreener on endine Eesti koondise loots Arno Pijpers.