12.2016

12:06

Eestlased välismaal: Klavan tuli mängu ja aitas Liverpooli viigini

Möödunud nädalal näitasid oma võimeid Euroopa väljakutel mitmed Eesti koondislased. Premier League’is pääses taas väljakule Ragnar Klavan (pildil).

Koondise kapten vahetati 2:2 viigimängus West Ham Unitedi vastu väljakule teiseks poolajaks, kui platsilt lahkus Dejan Lovren. Avapoolaja oli Liverpool kaotanud 1:2, kuid Klavani väljakul veedetud 45 minuti jooksul Liverpoolile väravat ei löödud. Liverpool on liigatabelis kolmas, vahe Londoni Chelseaga on kasvanud kuuepunktiliseks. Kahe meeskonna vahele mahub Londoni Arsenal, kes edestab Liverpooli kolme punktiga. Klavan koduklubi järgmiseks vastaseks on kolmapäeval võõrsil Middlesbrough.

Poola meistrivõistlustel jäid Ken Kallaste ja Kielce Korona 0:1 alla Poznani Lechile. Koondise vasakkaitsja tegi kaasa esimesed 45 minutit, Lechi võiduvärav sündis 81. minutil. Liigatabelis on Korona 16 meeskonna seas kümnes. Konstantin Vassiljev ja Bialystoki Jagiellonia on võistlustules täna õhtul võõrsil Gdynia Arka vastu. Võit tõstaks meeskonna taas liiga liidriks.

Sergei Zenjov pääses Gabala (Aserbaidžaan) ridades Euroopa liigas väljakule, kui ründaja kuulus meeskonna algkoosseisu ja teenis mänguaega 77 minutit. Gabala pidi võõrsil siiski tunnistama Mainzi 05 (Saksamaa) 2:0 paremust. Gabala kuue vooruga Euroopa liigas tänavu punktiarvet avada ei suutnud. C-grupi võitis Saint-Etienne (Prantsusmaa) 12 punktiga, teise koha saavutas Anderlecht (Belgia) 11 punktiga. Mainz kogus kolmandana üheksa punkti.

Hollandi kõrgliigas käis väljakul Henrik Ojamaa, kes tuli Go Ahead Eaglesi 0:1 kaotusmängus PSV vastu väljakule kohtumise 60. minutil. Valitsev meister PSV on tabelis kolmandal, Go Ahead Eagles hetkel 18. ehk viimasel kohal.

Tarmo Kink ja Mezőkövesd-Zsóry kaotasid Ungari kõrgliigas samuti 0:1 Budapesti Honvedile. Kink tegi kaasa kogu kohtumise. Liigatabelis on Mezőkövesd-Zsóry 12 meeskonna konkurentsis viiendal kohal.