19

05.2014

14:57

Eestlased välismaal: koondislaste hooajad hakkavad lõppema

Pühapäeval lõppes liigahooaeg Sergei Zenjovi (pildil) jaoks Ukraina kõrgliigas, mis lõpetati Karpatõ Lviviga kümnenda kohaga. Viimases voorus tehti Odessa Tšornomoretsiga 0:0 viik.

Zenjov oli hooaja lõpus väga heas hoos, lüües mitu väravat. Varem on ta teatanud, et pole Karpatõ lepingupikendusele alla kirjutanud ning praegune leping lõpeb selle hooajaga.

Hooaeg hakkab lõppema ka Henrik Ojamaal, keda lahutab Poola meistritiitlist vaid üks võit. Viimati oli Varssavi Legia 3:2 üle Zabrze Gornikust ning liiga lõpuni jääb veel kolm vooru ning Legia edu Poznani Lechi ees on kaheksapunktiline.

Kasahstanis tõusis meeskonna kangelaseks Rimo Hunt, kes lõi mängu ainsa värava. Kõzõlorda Kaisar, mis koduklubiks ka Sergei Mošnikovile, võitis tänu Hundi viimase minuti tabamusele FK Tarazi 1:0. Mošnikov kuulus samuti meeskonna avakossseisu ning vahetati puhkama kohtumise 75. minutil.

Venemaa meistrivõistlused lõppesid Permi Amkari jaoks kümnenda kohaga. Viimases voorus oli täpne ka Konstantin Vassiljev, kes aitas meeskonna 2:2 viigini Krasnodari vastu. Leping Amkariga on Vassiljevil ka lõppemas. Järgmisel hooajal peab kohaga Venemaa esiliigas leppima Sergei Pareiko tööandja Nižni Novgorodi Volga, kes jäi kõrgliigas eelviimaseks.

Samuti koondisekutse teeninud Kaimar Saag pääses Taani esiliigas väljakule 63. minutil ning Vejle viigistas 1:1 Horsensiga. Liigatabelis on Vejle 12 meeskonna konkurentsis seitsmendal kohal.

Taijo Teniste kuulus Sogndali avakoosseisu ning tema koduklubi viigistas 2:2 Aalesundiga. Pavel Londak jälgis Bodö/Glimti võidumängu Bergeni Branni vastu vahetusmeestepingilt. Norra meistrivõistlustel on mängitud üheksa vooru, Bodö/Glimt on tabeli üheksas ja Sogndal 12. meeskond.

Hooaeg on koondisekutse saanud meestest lõppenud ka Ragnar Klavani jaoks, kes saavutas Augsburgiga Saksamaa Bundesligas kaheksanda koha. Mai alguses sai klubihooaeg läbi ka Enar Jäägeri jaoks. Kui põhiturniir lõpetati 12. kohaga, siis play-offis oli Lierse neljaliikmelises grupis kolmas ning kohta Euroopa liigas ei võidetud. Euroopa liiga teisest eelringist alustab aga järgmisel hooajal Henri Anier, kelle koduklubi Motherwell oli sel hooaja Šotimaal teine.

Sander Puri koduklubi York City lõpetas Inglismaa tugevuselt neljanda liiga põhiturniiri seitsmenda kohaga, millega pääseti play-offi ehk võitlema koha ühe vaba koha eest tugevuselt kolmandas liigas. Play-offi avaringis kohtuti Fleetwood Towniga. Avamatš lõppes Fleetwoodi 1:0 võiduga ning kuna korduskohtumistes väravaid ei löödud, lõppes ka York City hooaeg. Samuti hakkab hooaeg lõppema Eino Puril – Rumeenia kõrgliigas asub Botosani enne viimast vooru kaheksandal kohal.

Ungari meistrivõistlusel on mängida jäänud veel üks voor – Tarmo Kingi koduklubi Kaposvari Rakoczi peab mängima järgmine hooaeg esiliigas ja Jarmo Ahjupera tööandja Ujpest on hetkel 16 meeskonna konkurentsis 12. kohal. Igor Morozov ja Debrecen võitlevad liigatiitli nimel. Sarnaselt Györi ETOga on nad kogunud 59 punkti, kuid Debrecen omab ka üht mängu varuks. Debreceni reedel toimuma pidanud kohtumine tabeli 14. meeskonna Puskas FC-ga lükati edasi. Liiga viimane voor peetakse 1. juunil – seal kohtub Debrecen Honvediga, kes tabelis hetkel 11. kohal.

Heas hoos on naiste koondise ründaja Signy Aarna, kes lõi Soomes oma hooaja seitsmenda värava ning Kuopio Pallikissat võitis 2:1 Merilappi Unitedit. Pille Raadik sekkus Aland Unitedi mängu vahetusest kohtumise 49. minutil ning United võitis võõrsil TPSi 3:0. Katrin Loo kuulus avakoosseisu, kuid Pori NiceFutis pidi tunnistama Honka Espoo Honka 4:2 paremust. Soome kõrgliigas on Pallokissat kolmas, Aland United viies ja NiceFutis kaheksas.

Inna Zlidnis ja Hohen Neuendorfi Blau-Weiss on Saksamaa 2. Bundesliga Põhja tsoonis kaks vooru enne lõppu eelviimasel, 11. kohal, kuid liiga kaheksas naiskond on vaid kahe punkti kaugusel. Getter Laar ja Guingamp on Prantsusmaa kõrgliigas kaks vooru enne lõppu viiendal kohal.