30

09.2013

11:38

Eestlased välismaal: Pareikolt esimene nullimäng, Zenjov lõi värava

Läinud nädalal olid oma koduklubide eest väljakul mitmed Eesti koondislased. Õnnestumisteks võib kindlasti nimetada Sergei Pareiko esimest nullimängu uues koduklubis, Sergei Zenjovi väravat, Henri Anier väravasöötu ning Gert Kamsi ja Mihkel Aksalu koduklubi tõusmist järgmise hooaja Soome kõrgliigasse.

Pareiko ning Nižni Novgorodi Volga võitsid nädalavahetusel Krasnodari Kubanit 1:0. Nädala esimeses pooles jäi Volga 0:1 alla Tomski Tomile.

Konstantin Vassiljev tegi kaasa avapoolaja ning Permi Amkar viigistas Mahhatškala Anžiga 2:2. Nädala alguses võitis Vassiljevita mänginud Amkar 1:0 FK Rostovi.

Venemaa meistrivõistlustel on 11 vooru järel Amkar kuues ning Volga üheksas. Kokku on liigas 16 võistkonda.

Zenjov aitas oma koduklubil Lvivi Karpatõl võita 2:1 Simferopoli Tavirja. Zenjov lõi Karpatõ 1:1 viigivärava. Karpatõ asub Ukraina kõrgliigas 16 meeskonna seas 11. kohal

Gert Kamsi, Mihkel Aksalu ja Stanislav Goldbergi koduklubi Seinäjoen JK kindlustas pääsu Soome kõrgliigasse. Pühapäeval viigistas SJK 1:1 Valekakoski Hakaga. Kams ja Aksalu tegid kaasa 90 minutit.

Enar Jääger ja Lierse kaotasid Belgias Anderlechtile 0:2. Jääger alustas mängu avakoosseisus ning vahetati välja 83. minutil. Lierse on 16 meeskonna hulgas tabelis 11.

Ragnar Klavan ja Augsburg viigistasid Bundesliigas 2:2 Mönchengladbachiga. Klavan tegi kaasa kogu kohtumise. Lisaks loositi Klavani koduklubi Saksamaa karikavõistluste 1/8 finaalis kokku Müncheni Bayerniga. See mäng toimub detsembri alguses. Saksamaa kõrgliigas asub Augsburg kaheksandal kohal.

Henrik Ojamaa mängis esimese poolaja ning tema leivaisa Varssavi Legia sai viienda järjestikuse võidu, kui alistati Wroclawi Slask 2:1. Nädala esimesel poolel sisenes Ojamaa mängu 57. minutil Vialystoki Jagiellonia vastu. Selle mängu võitis Legia 3:2.

Sergei Mošnikov kuulus esmakordselt Zabzre Gorniku avakoosseisu ning tegi kaasa kogu kohtumise. Gornik viigistas 2:2 Kielce Koronaga.

Gornik peab oma 10. vooru kohtumise täna õhtul kodus Bydgoszczi Zawisza vastu. Poola meistrivõistluste liider on Legia, kellel koos 24 punkti. Gornikul on mäng varuks ning 16 punktiga hõivatakse neljas koht, tänase võidu korral tõuseks Gornik teiseks.

Henri Anier andis resultatiivse söödu ning Motherwell alistas Šotimaa kõrgliigas Ross County 3:1. 'Well on kaheksa vooru järel tabelis kolmas, liider Invernessist jäädakse maha kolme punktiga.

Artur Kotenko koduklubi Mogiljovi Dnepr kaotas Valgevene kõrgliigas 0:2 Novopolotski Naftanile. Naftan on hetkel tabelis eelviimasel kohal, mis tähendab hooaja lõpus üleminekumänge, Dnepr on neist veel ees kahe punktiga.

Tarmo Kink kuulus Györi ETO põhikoosseisu ning sai kirja 58 minutit, kuid ETO langes 0:1 Kecskemetile.

Ungari meistrivõistlustel on ETO seitsmes, vigastatud Igor Morozovi koduklubi Debrecen on teine ning läinud nädalavahetusel Jarmo Ahjuperata mänginud Ujpest 13.

Sander Puri aitas York Cityl alistada Inglismaa tugevuselt neljandas divisjonis Portsmouthi 4:2. Puri pääses väljakule 80. minutil. York City ei kuulu tänu võidule enam väljalangemistsoonis ning asub nüüd tabeli 21. real.

Taijo Teniste koduklubi Sogndal sai Norra kõrgliigas 0:5 kaotuse Stromsgodsetilt. Teniste tegi kaasa kogu kohtumise. Sogndal on tabelis 16 meeskonna seas 12.

Siim Luts pääses Rootsi kõrgliigas teisel lisaminutil platsile ning tema koduklubi IFK Norrköping võitis 3:1 Halmstadi. Norrköping on 16 võistkonna hulgas tabelis üheksas,

Eelmise nädala alguses viigistas Mikk Reintami koduklubi Soome kõrgliigas Jyväskyla JK 3:3 Espoo Honkaga. JJK on tabelis viimane. Täna õhtul kohtuvad omavahel JJK ja Ats Purje koduklubi KuPS.

Pildil koondise treening. Vasakult: Sergei Pareiko, Sergei Zenjov ja Sergei Mošnikov.