01.2024

16:43

Eestlased välismaal: Reinkort liitus Iirimaa kõrgliigaklubiga

Kuna välisliigad on praegu talvepausil, pidasid piiri taga pallivad eestlased möödunud nädalal mitmeid treeningkohtumisi. Põnev uudis tuli aga üleminekuturult, kui Sten Reinkort sõlmis lepingu Iirimaa kõrgliigaklubiga.

Endine Tallinna FC Flora ründaja Sten Reinkort sõlmis oma esimese välislepingu ning liitus Iirimaa kõrgliigaklubi Bohemian FC-ga. Tartu Tammekas jalgpalluriteed alustanud ja 2021. aastast Flora ridadesse kuulunud mängija esindas kahel viimasel aastal hooaja teises pooles laenulepingu alusel FC Kuressaaret. Kokku on ründajal Premium liigas kirjas 163 kohtumist ja 40 väravat.

Poola klubi Odra Opole kaitsja Artur Pikk võidutses meeskonnaga treeningmängus kolmanda liiga klubi Wroclawi Slezat vastu, kelle üle võeti 4:0 võit. Esimesel poolajal sahistati vastase võrku ühel korral, teisel poolajal, mil liitus mänguga ka Pikk, löödi veel kolm väravat. Liigahooaeg jätkub Pika koduklubil 16. veebruaril.

Enne kõrgliiga hooaja jätkumist mängis koondise kaitsja Maksim Paskotši koduklubi Grasshoppers sõpruskohtumise Šveitsi esiliigas palliva Neuchateli Xamaxiga, kellega lepiti 1:1 viiki. Vastane suutis kohtumises juhtohjad haarata, kuid Grasshoppers viigistas seisu 88. mänguminutil. Paskotši liitus mänguga teisel poolajal. Mõned päevad hiljem mängiti ka treeningmäng esiliigaklubi FC Thuni vastu, kus kohtumine lõppes seisuga 0:0. Viimase kontrollmängu mängib Grasshoppers 16. jaanuaril.

Vlasiy Sinjavskiy koduklubi Slovackot ootas ees sõpruskohtumine Craiova Universitateaga, kus meeskonnad leppisid 1:1 viigiga. Craiova asus kohtumist 14. minutil juhtima, eestlase koduklubi viigistas seisu 41. minutil. Sinjavskiy tegi kohtumises kaasa esimese poolaja. Järgmise sõpruskohtumise peab Slovacko 18. jaanuaril.

Rumeenias palliv Mattias Käit mängis oma koduklubi Bukaresti Rapidiga sõpruskohtumise Sabah FC vastu, kellele jäädi alla 1:2. Vastane asus kohtumist juhtima esimese poolaja lõpus, eestlase leivaisa suutis 59. minutil seisu realiseeritud penaltist küll viigistada, kuid Sabahil oli veel üks vastus varuks. Käit kuulus kohtumises algkoosseisu.

Pildil Sten Reinkort. Foto: Jana Pipar