08.2013

12:17

Eestlased välismaal: ründajad on resultatiivsed

Läinud nädalal said mitmete välisklubide fännid olla rahul Eesti koondislaste panusega.

Šotimaa meistrivõisluste avavoorus tegi eduka alguse Motherwellis ründaja Henri Anier, kes sekkus mängu 68. minutil ning 14 minutit hiljem lõi kohtumise ainsa värava Hiberniani vastu.

Anier mängis eelmisel nädala ka vahetusest sekkununa Euroopa liiga eelringis. Anier vahetati platsile 80. minutil Krasnodari Kubani vastu. Motherwell kaotas 0:2 ning korduskohtumine toimub Venemaal sel neljapäeval.

Oma esimese värava Varssavi Legia eest lõi Henrik Ojamaa. Poola kõrgliigas suutis Legia alistada 4:0 Podbeskidzie. Ojamaa tegi kaasa kogu kohtumise ning lõi värava 60. minutil, mis tegi seisuks 3:0.

Ojamaa tegi eelmise nädala alguses ka debüüdi selle hooaja Meistrite Liigas, mil sekkus mängu teiseks poolajaks ning aitas Legial kolmandas eelringis viigistada 1:1 Norra meistri Moldega. Selle paari korduskohtumine toimub kolmapäeval.

Sergei Mošnikov sekkus mängu vahetusest 73. minutil seisult 1:1 ning aitas oma koduklubil Zabrze Gornikul alistada 2:1 Piast Gliwice.

Kolme vooru järel on Ojamaa koduklubil täisedu üheksa punkti, millega asutakse liigatabeli tipus. Väravate vahe on Legial 12:1. Teisel kohal ongi Gornik, kel teenitud kolme vooruga seitse punkti.

Jarmo Ahjupera lõi Ujpesti (Ungari) eest 61. minutil võiduvärava, kui alistati 2:1 Puskas Academy. 69. minutil teenis Ahjupera aga punase kaardi, kuid lõppskoorile see mõju ei avaldanud.

Tarmo Kink ja Györi ETO mängisid 2:2 viiki Haladasiga. Kink tegi kaasa kogu kohtumise ning realiseeris 54. minutil ka penalti.

Igor Morozov ja Debrecen said kirja 1:0 võidu. Morozov tegi kaasa terve mängu.

Kahe vooru järel on Ungari kõrgliiga liider Debrecen, kel kirjas kuus punkti ja väravate vahe 8:1. Ujpestil on kolm punkti ja seitsmes koht ning Györi ETO-l kaks punkti ja kümnes koht.

Sander Puri tegi oma esimese mängu Inglismaa tugevuselt neljandas divisjonis. Tema koduklubi York City alistas avavoorus 1:0 Northampton Towni. Puri tegi kaasa 78 minutit.

Lvivi Karpatõ (Ukraina) mängis 1:1 viiki Mariupoli Illitšivetsiga. Põhikoosseisus alustas ründaja Sergei Zenjov, kes vahetati välja 65. minutil seisul 1:0 Karpatõ kasuks. Liigatabelis on Karpatõ eelviimasel, 15. kohal, sest nelja vooruga on teenitud kaks punkti.

Joel Lindpere andis järjekordse resultatiivse söödu ja tema leivaisa Chicago Fire võitis ookeanitaguses MLS-is 2:1 Philadelphia Unionit. Lindpere alustas mängu avakoosseisus ning vahetati välja 67. minutil. 21 mänguvooruga 28 punkti teeninud Chicagole annab see idakonverentsis seitsmenda koha. Play-offi pääseb konverentsi viis paremat, kuid sellel positsioonil asuval Houston Dynamol on Fire'ist viis punkti rohkem.

Ragnar Klavan ja Augsburg jõudsid Saksamaa jalgpalli karikavõistlustel teise ringi, kui 2:0 alistati tugevuselt kolmandas liigas palliv RB Leipzig. Klavan tegi kaasa 90 minutit. Bundesliga tänavune hooaeg algab Klavani jaoks mänguga Dortmundi Borussia vastu sel laupäeval.

Taijo Teniste ja Sogndal kaotasid Norra kõrgliigas Trondheimi Rosenborgile 0:2. Teniste tegi kaasa kogu kohtumise. 16 meeskonna seas asub Sogndal tabelis üheksandal kohal.

Kaotuse sai kirja Enar Jäägeri koduklubi Lierse SK (Belgia), kes jäi alla 0:3 Standard Liege'ile. Jääger mängis 90 minutit. Kahe vooru järel on Liersel punktiarve avamata.

Koondise keskpoolkaitsja Konstantin Vassiljev pääses platsile 76. minutil ning tema koduklubi Permi Amkar tegi väravateta viigi Samaara Krõlja Sovetoviga. Nelja vooruga on Amkaril viis punkti, mis annab neile 16 satsi seas kaheksanda koha.

Ats Purje ja tema koduklubi Kuopio Palloseura viigistasid 0:0 HJK-ga. Mikk Reintam ja Jyväskyla JK viigistasid Jaroga 0:0. Purje mängis 80 ja Reintam 90 minutit. Reintam ja JJK on võistlustules taas juba täna, mil vastaseks MYPA. KuPS on teeninud 22 vooruga 27 punkti ning asub selle tulemusega kuuendal kohal. JJK on 18 punktiga viimane.

Seinajöen JK oli viis mängu võiduta, kuid seeria lõpetati Joensuu Jippo vastu 2:0 võiduga. Mihkel Aksalu ja Gert Kams tegid kaasa terve kohtumise, Stanislav Goldberg koosseisu ei kuulunud. Soome esiliigas on SJK teisel kohal, kaotust liider Hakale kaks punkti.

Andrei Sidorenkovi koduklubi FC Gomel kaotas koduväljakul 1:3 Babrujski Belšinale. Sidorenkov alustas mängu põhikoosseisu ning tegi kaasa 74 minutit. Gomel on 19 vooru järel tabelis neljandal kohal.

Siim Luts aitas Norrköpingu U-21 meeskonnal alistada 1:0 Djugardeni eakaaslased.

Pille Raadiku koduklubi Aland United võitis Soome meistrivõistlustel 3:2 Turu Palloseurat. Raadik kuulus avakoosseisu ning vahetati välja 80. minutil.

Katrin Loo ja Nice Futis kaotasid Helsingi JK-le 0:3. Loo mängis 90 minutit.

Aland United on 14 mänguga teeninud 38 punkti ning on sellega liidrikohal. PK-35-l on teenitud kolm punkti vähem ning Raadiku klubil on veel kaks mängu varuks. Nice Futis on 15 mänguga saanud viis punkti, millega nad asuvad viimasel kohal.

Pildil tähistatakse Henri Anieri väravat Trinidad ja Tobago vastu.