10

04.2024

14:30

Eestlased välismaal: Šapovalov lõi neljanda värava, Tamm hoidis kaitse korras

Välismaal pallivad eestlased jätsid seljataha tiheda mängunädala. Resultatiivsust näitas noortekoondislane Aleksandr Šapovalov, kes sai Kreekas kirja hooaja neljanda värava, head minekut näitas ka Bulgaarias palliv Joonas Tamm, kes hoidis kolmandat mängu järjest meeskonna kaitse kindlana.

Thessaloniki PAOKi duubelmeeskonna ridades palliv Šapovalov näitas Kozani vastu resultatiivsust ning alistas koduklubiga vastase tulemusega 4:2. Eestlane vahetati sisse kohtumise teiseks poolajaks, kui tablool oli 1:1 viigiseis – 59. minutil lõi Šapovalov meeskonna teise tabamuse. Šapovalov oli tegudel teiseski kohtumises, kui võõrsil mindi vastamisi Iraklisega, kuid selles mängus tuli tunnistada vastase nappi 2:1 paremust. Šapovalov sai kohtumisest kirja 70 minutit. Pärast tabeli poolitamist asub eestlase koduklubi seitsmendal positsioonil, olles kogunud samapalju punkte kuuendal real paikneva Iraklisega.

Ka Joonas Tamm sai möödunud nädalaga kirja kaks kohtumist. Eestlase koduklubi Plovdivi Botev naasis võidule, kui võõrsil oldi 3:0 parem Stara Zagora Beroest. Kolm päeva hiljem võõrustati kodumurul Sofia CSKA 1948 meeskonda, kellega lepiti aga väravateta viiki. Eestlane tegi mõlemas kohtumises kaasa kõik 90 minutit. Liigatabelis paikneb Botev üheksandal positsioonil, olles kogunud 38 punkti ning jäädes viiendast kohast vaid kahe silma kaugusele.

Dordrechti jalgpallur Rocco Robert Shein kohtus kodus De Graafschapiga, kes alistati tulemusega 2:1. Eestlane sekkus kohtumisse mängu 88. minutil. Dordrecht jätkab võistlemist neljandal positsioonil, jättes lähimad jälitajad kahe ja viie punkti kaugusele. Kolmandast kohast lahutab meeskonda aga neli silma.

Katowice pallur Märten Kuusk läks kodumurul vastamisi Lechia Gdanskiga, kelle üle teeniti 1:0 võit. Algkoosseisu kuulunud ja tavapäraselt täismängu teinud Kuusele jäi kohtumine tema mõistes üürikeseks, kui 74. minutil teenis eestlane punase kaardi. Liigatabelis paikneb Katowice kolmandal positsioonil, olles kogunud 45 punkti. Teine koht jääb meeskonnast viie punkti kaugusele, lähimad jälitajad hiilivad ühe ja kolme punkti kaugusel.

AS Roma U19 ja Martin Vetkal said teist mängu järjest vastase vastu kirja neli väravat, kui kodumurul alistati Empoli eakaaslased tulemusega 4:0. Eestlane vahetati väljakule 68. minutil. Liigatabelis paikneb Vetkali koduklubi 53 punktiga esimesel positsioonil, jättes lähimad jälitajad kahe ja nelja punkti kaugusele.

Sumqayiti ründaja Erik Sorga sai kohtumises Bakuu Neftci vastu kirja kaks mänguminutit ja 1:1 viigi. Eestlase koduklubi paikneb 29 mängu järel liigatabelis neljandal positsioonil, jäädes kolmandast kohast punkti ja teisest kohast kahe punkti kaugusele.

Georgi Tunjov kuulus koduklubi Pescara eest algkoosseisu, kui meeskond läks kodumurul vastamisi Entella Virtusega. Lõpuvile järel leppisid meeskonnad väravateta viigiga. Tunjov sai kohtumisest kirja 63 mänguminutit. Liigatabelis paikneb Pescara seitsmendal positsioonil, olles kogunud 35 mängu järel 49 punkti. Lähimad jälitatavad jäävad meeskonnast ühe ja viie punkti kaugusele, samal ajal on lähimad jälitajad punkti kaugusel kannul.

Zulte Waregemis palliv Kevor Palumets teenis kohtumisest Patro vastu väravateta viigi. Palumets vahetati väljakule 85. minutil. Liigatabelis on meeskond kirjutanud 28 mänguga enda nime taha 45 punkti, mis hoiab nad kuuendal positsioonil. Lähimad jälitatavad jäävad Waregemist kahe, kolme ja nelja puntki kaugusele.

Maksim Paskotšil tuli koduklubi Grasshoppersiga vastu võtta kaks valusat kaotust, kui kodumurul jäädi 0:3 alla tabeliliider Young Boysile ning võõrsil alistuti Yverdon-Sportile 2:3. Mõlemast kohtumisest sai Paskotši kirja täismängu. Liigatabelisse on eestlase koduklubi suutnud teenida 31 mänguga 30 punkti, mis paigutab nad 11. positsioonile.

Markus Poom ja Shamrock Rovers pidid katkestama enda kolmevoorulise võiduseeria, kui võõrsil jäädi 1:2 alla St. Patrick's Athleticule. Seejuures mängis meeskond maha juba neljandal minutil teenitud üheväravalise eduseisu. Poom sai kohtumisest kirja 86 mänguminutit. Kaheksa vooru järel paikneb meeskond liigatabelis viiendal positsioonil, olles kogunud kolm võitu ja kolm viiki.

Kolmevooruline võiduseeria sai läbi ka Saksamaal St. Pauli ridades pallival Karol Metsal, kui võõrsil alistuti Karlsruhele tulemusega 1:2. Viigiseisul lõppenud avapoolaja järel suutis vastane 69. minutil üheväravalise eduseisu haarata. Kuna St. Pauli teenis kaheksa minutit hiljem punase kaardi ning jätkas ühemehelises vähemuses, jäi viigi- ja/või võiduvärav meeskonnal saavutamata. Kaotusest hoolimata jätkab eestlase koduklubi tabeliliidrina, jättes lähima jälitaja kahe punkti kaugusele seljataha.

Bohemiani ridades pallivad Sten Reinkort ja Martin Miller sekkusid Waterfordi vastu vahetusest, kuid lõpuvile järel tuli tunnistada vastase 1:0 paremust. Reinkort sekkus mängu 76., Miller aga 80. minutil. Bohemian on kaheksa mänguga saanud kirja kolm võitu ja ühe viigi ning paikneb kaheksa vooru järel kaheksandal kohal.

Vlasiy Sinyavskiy ja Slavaco läksid võõrsil vastamisi tabeliliider Slovan Libereciga. Kohtumise lõpuvile järel tuli eestlasel tunnistada vastase 4:1 paremust. Sinyavskiy teenis kohtumisest täismängu. Liigatabelis on Slavaco kuiuendal kohal, olles 27 mänguga teeninud 39 punkti. Lähimad jälitatavad on meeskonnast ühe ja nelja punkti kaugusel, lähim jälitaja on aga ühe punktiga kannul.

Esiplaanil Eesti meeste koondise ja Plovdivi Botevi kaitsja Joonas Tamm. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee