06

03.2024

14:02

Eestlased välismaal: Sinyavskiylt ja Poomilt hooaja esimene värav, Jürgensilt väravasööt

Piiri taga mängivad Eesti jalgpallurid jätsid seljataha küllaltki eduka nädala: kümme eestlast teenis punktilisa, Vlasiy Sinyavskiy ja Markus Poom kirjutasid enda nimele värava ning Oliver Jürgens andis väravasöödu.

Vlasiy Sinyavskiy skooris sel hooajal esmakordselt koduklubi Slavacko eest ning võidutses meeskonnaga Karvina üle 3:1. Eestlane oli täpne 37. minutil, lüües 16 meetri joonelt 1:1 viigitabamuse. Viis minutit hiljem jäi vastasmeeskond ühemehelisse vähemusse ning teisel poolajal otsustas Slavacko lõpliku mänguseisu. Sinyavskiy vahetati puhkama kohtumise 83. minutil. Liigatabelis paikneb Slavacko kogutud 38 punktiga neljandal real, lähim jälitatav jääb 10 punkti ning lähim jälitaja nelja punkti kaugusele. Eduka esituse eest teenis Sinyavskiy koha kõrgliiga nädala koosseisus.

Hooaja esimese värava kirjutas enda nimele ka Shamrock Roversi jalgpallur Markus Poom, kes läks vastamisi Derry Cityga. Kuigi Shamrock Rovers asus kohtumist kiiresti juhtima, tuli meeskonnal leppida 2:2 viigiga. Seejuures vormistas viigitabamuse kohtumise teisel üleminutil Poom, kes paremalt äärelt saadud palli värava eest peaga puuriluku selja taha suunas. Kolme vooruga on eestlase koduklubi kirjutanud enda nimele kaks viiki ja kaotuse ning teenitud kaks punkti hoiavad meeskonda üheksandal positsioonil.

Dunajska Streda DAC-is palliv Oliver Jürgens oli möödunud nädalal koduklubi eest tegudel kahes kohtumises. Esmalt läks meeskond Slovakkia karikavõistluste veerandfinaalis vastamisi Ružomberokiga, kellele alistuti 73. minuti väravast 0:1. Eestlane kuulus kohtumises algkoosseisu ning sai kirja 72. minutit. Liigas kohtuti Žilina meeskonnaga, kellega lepiti 1:1 viiki. Teist kohtumist alustas Jürgens pingilt ning ta vahetati mängu teiseks poolajaks, kui meeskond oli kaotusseisus. 56. minutil viigistas Dunajska Streda tablooseisu, seejuures sai Jürgens kirja resultatiivse väravasöödu. 22. vooru järel paikneb eestlase koduklubi liigatabelis neljandal kohal, olles kogunud 37 punkti ning jäädes kolmandast positsioonist vaid kahe punkti kaugusele. Nüüd ootab meeskondi ees tabeli poolitamine, misjärel mängivad omavahel tabeli kuus esimest ning teises grupis tabeli kuus alumist meeskonda.

Puurilukk Karl Jakob Hein kaitses väravat Arsenali duubelvõistkonna eest ning võidutses Chelsea U21 meeskonna üle tulemusega 4:2. Hein sai kohtumisest kirja täismängu. Arsenali duubelmeeskond asub liigatabelis kolmandal positsioonil, kui üheksa võidu ja kolme viigiga on kogutud 30 punkti. Esikohast lahutab meeskonda vaid neli punkti.

AS Roma U19 ja Martin Vetkal võtsid võõrsilväljakul suureskoorilise 5:1 võidu Atalanta eakaaslaste üle. Eestlane sekkus vahetusest kohtumise 76. minutil. Liigatabelis paikneb Vetkali koduklubi teisel positsioonil, jäädes liidrikohast maha kuue punktiga. Lähim jälitaja jääb meeskonnast kahe punkti kaugusele.

GKS Katowices mängiv Märten Kuusk sai kirja täismängu kohtumises Znicz Pruszkowi vastu, kelle üle võeti 3:1 võit. 22. vooru järel paikneb eestlase koduklubi liigatabelis kümnendal real, lähimad jälitatavad on punkti ja paari punkti kaugusel.

Henri Anier ja Lee Man FC said koduväljakul tunda taas võidurõõmu, kui Resources Capital alistati tulemusega 4:1. Seejuures sündisid kõik tabamused kohtumise teisel poolajal. Eestlane kirjutas kohtumisest enda nimele 78 mänguminutit. Lee Man jätkab tabeliliidrina, edestades lähimat jälitajat punktiga.

Viigitulemuse sai kirja ka Bulgaarias Plovdivi Botevi ridades mängiv Matvei Igonen, kes viigistas meeskonnaga Sofia Slavia vastu 2:2. Eestlane valvas koduklubi väravat terve kohtumise vältel. Liigatabelis jätkab meeskond võistlemist seitsmendal kohal, olles teeninud 33 punkti ning jäädes kuuendast postisioonist nelja punkti kaugusele.

Järjekordse täismängu sai enda nimele Grasshoppersi jalgpallur Maksim Paskotši, kes läks vastamisi Stade Lausanne-Ouchyga. Eduseisu haaranud Grasshoppers pidi lõpuvile kõlades leppima 1:1 viigiga. Teenitud punkt hoiab meeskonda endiselt tabeli kümnendal positsioonil, lähimad jälitatavad jäävad ühe ja kahe punkti kaugusele.

Vlada Kubassova uus koduklubi Ferencvaros jätkas pärast talvepausi võistlemist ning 13. voorus lepiti MTK naiskonnaga 1:1 viiki. Eestlanna kuulus kohtumises algkoosseisu ning kirjutas enda nimele 68 mänguminutit. Ferencvaros on kogunud 35 punkti ning paikneb praegu tabeli esimesel positsioonil, lähimad jälitajad jäetakse endast ühe ja nelja punkti kaugusele.

Iirimaa Bohemian FC jalgpallurid Sten Reinkort, Martin Miller ja Michael Lilander läksid võõrsil vastamisi Drogheda Unitediga, kellele jäädi alla 1:2. Kõik eestlased kuulusid kohtumises algkoosseisu – Reinkort kirjutas enda nimele 45 ning Miller 62 mänguminutit, Lilander sai kirja täimängu. Kolme mänguga on meeskond teeninud võidu, viigi ja kaotuse ning praegu paiknetakse tabelis kuuendal real.

Pescaral ja Georgi Tunjovil tuli võõrsil võtta vastu napp kaotus Recanatese vastu, kellele alistuti tulemusega 2:3. Kuigi eestlase koduklubi asus kohtumist juhtima ning seljatas ühel korral kaotusseiu, otsustas vastane lõpptulemuse 68. minutil. Tunjov kuulus algkoosseisu ning tegi kaasa esimese poolaja. Liigatabelis on Pescara 44 punktiga kuuendal real, lähimad jälitajad jäävad meeskonnast kahe ja nelja punkti kaugusele.

Karol Mets ja St. Pauli pidid võõrsilväljakul vastu võtma valusa kaotuse, kui 1:3 jäädi alla Schalke 04-le. Eestlane sai kohtumisest kirja täismängu. St. Pauli asub pärast 24. vooru endiselt tabeli esimesel positsioonil, kuid vahe lähima jälitajaga langes viiele punktile.

Aserbaidžaanis Sumqayiti ridades mängiv Erik Sorga kuulus Käpäzi meeskonna vastu algkoosseisu, kuid lõpuvile järel tunnistati vastase 3:1 paremust. Sorga vahetati välja kohtumise 57. minutil. Sumqayit on liigatabelis 36 punktiga viies, samapalju punkte on teeninud ka kolmandal ja neljandal positsioonil paiknevad meeskonnad. Lähim jälitaja jääb eestlase koduklubist kahe punkti kaugusele.

Aleksandr Šapovalov ja PAOK duubelvõistkond läksid vastamisi Levadiakosega, kellele alistuti tulemusega 1:3. Eestlane kirjutas kohtumisest enda nimele 68 mänguminutit. Liigatabelis paikneb PAOK B kuuendal positsioonil, olles 21 mänguga kogunud 27 punkti. Lähimad jälitajad on meeskonnast vaid punkti kaugusel.

Al Shababi jalgpallur Bogdan Vaštšuk võttis koduklubiga vastu mõru kaotuse, kui tunnistati tabelinaabri Khaitani 2:1 paremust. Eestlane kuulus kohtumises algkoosseisu. Liigatabelis on Vaštšuki koduklubi 17. vooru järel kaheksandal positsioonil, olles kogunud 14 punkti ning edestades lähimaid jälitajaid kahe punktiga.

Pildil Vlasiy Sinyavskiy. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee