08.2013

09:47

Eestlased välismaal: väravad ja mõned esimesed võidud

Läinud nädal oli Eesti koondislastele piiri taga üsnagi edukas.

Sergei Zenjovi tabamus aitas Lvivi Karpatõ 1:0 võidule Užgorodi Horlava üle. See oli Karpatõ esimeseks võiduks sellel hooajal nelja viigi kõrvale. Karpatõ asub seitsme punktiga 16 meeskonna seas kümnendal kohal.

Eduka mängu tegi Poola kõrgliigas Henrik Ojamaa, kes valiti mängus Gdanski Lechia vastu kohtumise parimaks. Ojamaa on Varssavi Legia eest avakoosseisu pääsenud kahel korral ning mõlemal korral selle auhinna osaliseks saanud. Legiat see siiski kaotusest seekord ei päästnud, Lechiale vannuti alla 0:1.

Sergei Mošnikovi koduklubi Zabrze Gornik viigistas Ruch Chorzowga 2:2. Mošnikov pääses seisult 2:1 väljakule 71. minutil.

Zabrze Gornik asub liigatabeli tipus koos Lechia Gdanskiga 11 punktiga. Varssavi Legial on üheksa punkti ja tabelis kolmas koht.

Pikakasvuline ründaja Jarmo Ahjupera lõi kaks väravat ja andis resultatiivse söödu ning tema koduklubi Ujpest alistas Mezokövesd-Zsory 6:1.

Tarmo Kingi koduklubi Györi ETO viigistas kodus 1:1 FC Videotoniga. Kink vahetati mängu sisse 69. minutil, mil lõppskoor oli juba tablool.

Ungari kõrgliigat juhib vigastatud Igor Morozovi koduklubi Debrecen, kes alistas viimati 4:1 Ferencvarose. Ujpest on tabelis kaheksas, Györi ETO 11.

Koondise kaitsjad Ragnar Klavan ja Enar Jääger aitasid oma koduklubid esimeste võitudeni sel hooajal. Augsburg (Klavan) alistas Saksamaa kõrgliigas 2:1 Stuttgarti. Lierse (Jääger) võitis Belgia kõrgliigas 1:0 Waasland-Bevereni. Mõlemad mehed tegid kaasa 90 minutit. Augsburg on Bundesligas 18 meeskonna seas 12. kohal, Lierse on Belgia liigas 16 meeskonna seas 11. kohal.

Taijo Teniste tegi harjumuspäraselt kaasa 90 minutit ja tema koduklubi Sogndal võitis Norra kõrgliigas 1:0 Stavangeri Vikingit. Sogndal on liigatabelis seitsmendal real.

Raio Piiroja koduklubi Chengdu Blades kaotas Hiina tugevuselt teises liiga Guizhou Zhichengile 0:3 ning langes tabelis viimaseks. Piiroja tegi kaasa kogu kohtumise.

Joel Lindpere Chicago Fire alistas oma konverentsi liidri, Sporting KC, 1:0. Lindpere pääses väljakule viimaseks viieks minutiks. Idakonverentsis on Fire seitsmes, play-offi pääsevad viis parimat. Viiendast lahutab Fire'it kaks punkti.

Henri Anier ja Motherewell alistasid Šotimaa kõrgliigas 1:0 Partick Thistle'i. Anier tegi kaasa 72 minutit. 'Well on liigas kuuendal kohal.

Artur Kotenko ja tema koduklubi Mogilevi Dnepr pääsesid Valgevene karikasarjas järgmisesse ringi. FK Slutsk alistati 1:0 ning Kotenko oli puurisuul 90 minutit.

Ats Purje koduklubi Kuopio Palloseura võitis 3:2 Mariehamni. Purje tegi kaasa 65 minutit.

Mikk Reintam ja Jyväskyla JK kaotasid sama skooriga FC Lahtile. Reintam tegi kaasa terve kohtumise.

KuPS on Soome kõrgliigas tabeli seitsmes, JJK viimane, 12.

Gert Kamsi ja Mihkel Aksalu leivaisa Seinajöen JK võitis viienda järjestikuse mängu. Seekord alistas SJK võõrsil 3:1 Tampere Ilvere. Kams ja Aksalu mängisid 90 minutit. SJK on Soome esiliigas teisel kohal, liider Haka on kahe punkti kaugusel.

Siim Luts ja Norrköping kaotasid Rootsi kõrgliigas 2:3 Djugardenile. Luts pääses väljakule 77. minutil, mil lõppskoor oli juba vormistatud. Norrköping on 16 meeskonna seas tabelis kaheksas.