01.2024

11:49

Eestlased välismaal: viis Eesti jalgpallurit sai endale uue koduklubi

Möödunud nädal tõi mitmetele piiri taga pallivatele eestlastele treeningkohtumisi ja liigamänge. Samal ajal täiendasid mitmed välisklubid enda ridu Eesti meeste ja naiste koondise jalgpalluritega.

Eesti koondise kaitsja Märten Kuusk liitus Poola esiliigaklubi GKS Katowicega. Ungari Ujpestist laenulepingu alusel möödunud aasta alguses Tallinna FC Flora ridadega liitunud kaitsja naases Ungarisse augusti lõpus. Sellest aastast Poola klubi värve kandev Kuusk sai meeskonna eest esimesed minutid kirja sõpruskohtumises GKS Tychy vastu, kellele jäädi napilt alla 1:0. Kuusk tegi kohtumises kaasa esimese poolaja.

Eesti noortekoondise ja Tallinna FC Flora ründaja Aleksandr Šapovalov siirdus laenulepingu alusel Kreeka kõrgliiga klubisse Thessaloniki PAOK, kus liitus duubelmeeskonna treeningutega. Ründaja astus esimest korda meeskonna eest väljakule ka esiliigamängus Aiolikose vastu, kellega lepiti 2:2 viiki. Šapovalov sekkus mängu teise poolaja keskel.

Naiste jalgpallikoondise ründaja Vlada Kubassova siirdus Ungari meisterklubisse Budapesti Ferencváros. Möödunud aasta esimeses pooles esindas Kubassova Itaalias Como klubi värve, hooaja teises pooles liitus ründaja Tallinna FC Floraga, kellega võitis oma esimese Eesti meistritiitli.

Koondse kaitsja Eva-Maria Niit sõlmis lepingu Poola kõrgliiga naiskonna KKPK Medyk Koniniga. Varasemalt esindas Niit Tartu JK Tammeka värve ning aitas möödunud aastal naiskonna ajaloolise kolmanda kohani.

Grete Daut liitus hooaja esimeseks pooleks ametlikult Norra naiste esiliigaklubi FK Fyllingsdaleniga. Möödunud aasta teises pooles siirdus Saku Sportingu kapten Bergenisse ning liitus vaid naiskonna treeningutega. Nüüd Fyllingsdaleni vormi kandev eestlane on klubi eest kirja saanud ka esimese sõpruskohtumise.

Talvepuhkuselt tagasi

Koondise poolkaitsja Martin Vetkal sai Itaalia U19 kõrgliigas kirja täismängu Bologna U19 vastu, kes võideti tulemusega 2:0. Meeskond asus kohtumist juhtima juba neljandal mänguminutil, kaheväravaline edu ja lõpptulemus vormistati 52. minutil. Samal nädalal ootas meeskonda ees ka kohtumine Torino eakaaslastega, kellele alistuti 1:3. Vetkal kuulus kohtumises põhikoosseisu, kuid vahetati välja 71. mänguminutil. Liigatabelis paikneb Roma kolmandal kohal, olles kogunud 33 punkti. Samadel punktidel on teisel kohal Torino, esikohal platseeruv Inter jääb Vetkali koduklubist nelja punkti kaugusele.

Pescaras pallival Georgi Tunjovil jäi samuti möödunud nädalal seljataha kaks kohtumist. Kui esimeses mängus tuli kodustaadionil tunnistada omavärava tõttu Perugia nappi 1:0 paremust, siis teises kohtumises võttis Tunjovi koduklubi Arezzo üle 2:1 võidu. Tunjov sekkus mängudesse vastavalt 78. ja 71. minutil. Liigatabelis paikneb eestlase klubi viiendal positsioonil, olles kogunud 22 mänguga 35 punkti ning jäädes neljandast positsioonist ühe silma kaugusele.

Eesti koondise kaitsja Karol Mets ja Saksamaa esiliigaklubi St. Pauli naasid talvepuhkuselt 2:0 võiduga Kaiserslauterni üle. Mõlemal poolajal lõi meeskond ühe värava. Eestlane sai kohtumisest kirja täismängu. Liigatabelis paikneb St. Pauli esimesel kohal, edestades lähimat jälitajat Kieli vaid ühe silmaga.

Ka Maksim Paskotši ja Grasshoppersi jaoks jätkub Šveitsi kõrgliiga hooaeg täistuuridel. Pärast talvepuhkust ootas meeskonda esimese vastasena Young Boys, kuid kohtumises tuli tunnistada vastase 1:0 paremust. Eestlane sai kohtumisest kirja täismängu. Grasshoppers jätkab liigatabelis 21 punktiga kaheksandal real.

Henri Anieri ja Lee Man FC-d ootas järjekordne Hong Kongi Sapling Cupi alagrupimäng, kus sel korral võeti 4:0 võit BC Rangersi üle. Mõlemal poolajal näitas meeskond resultatiivsust kahel korral. Eestlase koduklubi läks kohtumist juba esimesel minutil juhtima, tabamus oli märkimisväärne ka Anierile, kes kirjutas enda nimele väravasöödu. Kohtumisest sai Anier kirja 90 mänguminutit.

Treeningkohtumised

Poolkaitsja Vlasiy Sinyavskiy koduklubi Slavacko läks sõpruskohtumises vastamisi Austria kõrgliigaklubi Viini Rapidiga, kellele jäädi alla 1:2. Vastupidiselt jaanuari teisel nädalal peetud treeningkohtumisele Craiovaga, suutis sel korral eestlase koduklubi kohtumist juhtima asuda, kuid peagi vastane viigistas ning normaalaja viimasel minutil lisati tabloole otsustav võidutabamus. Sinyavskiy tegi kohtumises kaasa esimese poolaja.

Artur Pikk ja Odra Opole pidasid talvepausil olles treeningkohtumise Poola kõrgliigaklubi Niepolomice Puszcza vastu, kellele alistuti tulemusega 0:3. Eestlane tegi kohtumises kaasa esimese poolaja.

Aasta alguses Iirimaa kõrgliigaklubi Bohemian FC-ga lepingu sõlminud Sten Reinkort sai uue koduklubi eest kirja esimese mängu. Sõpruskohtumises mindi vastamisi Shelbourne meeskonnaga, kellele alistuti tulemusega 1:2. Bohemiani väravale tegi resultatiivse eeltöö just Reinkort.

Pildil naiste koondise ründaja Vlada Kubassova. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee