03

04.2017

12:04

Eestlased välismaal: Zenjov lõi värava, Aksalu aitas SJK karikafinaali

Pärast edukat koondisepausi naasid Eesti mängijad oma koduklubide juurde. Horvaatia väravavõrku sahistanud Sergei Zenjov võttis hea hoo kaasa Aserbaidžaani, kus ta viigiga lõppenud liigamängus kauni värava lõi.

Zenjov (pildil) viis kena löögiga oma meeskonna avapoolajal juhtima, kuid mäng Ziraga lõppes siiski 1:1 viigiga. Gabala on tabelis teisel kohal, vahe liidri Qarabagiga on neljapunktiline. Nädala keskel oli Gabala karikavõistluse poolfinaali avavaatuses alistanud 3:1 Bakuu Interi, Zenjov sekkus tolles kohtumises mängu vahetusest.

Soome aitas Mihkel Aksalu Seinäjoki JK (SJK) karikafinaali, kui pärast 1:1 lõppenud normaalaega oldi penaltiseerias üle Honkast. Penaltiseerias tõrjus Aksalu ühe vastase soorituse. Karikafinaalis on SJK vastaseks Helsingi JK (HJK). Kahes treeningmängus sahistas Soomes võrku Ats Purje. Esmalt aitas ta Kupio Palloseura (KuPS) 3:1 võiduni Kokkolan Palloveikoti üle ning nädalavahetusel võideti eestlase väravast 1:0 AC Oulu.

Sel nädalal tehakse algust Soome kõrgliigaga. Kolmapäeval on võistlustules Marko Meeritsa ja Markus Jürgensoni koduklubi Vaasa Palloseura, kes kohtub võõrsil HJK-ga. Aksalu ja SJK vastaseks on samal päeval Lahti. Marek Kaljumäe ja Kemi, kes kaotasid viimati treeningmängus 0:3 Rovaniemi Palloseurale, jaoks algab liigahooaeg laupäeval Helsingi IFK vastu. Andreas Vaikla ja Mariehamn võõrustavad laupäeval Jyväskyla JK-d. KuPSi esimene vastane on järgmisel esmaspäeval HJK.

Valgevene kõrgliiga avavoorus sai oma uue koduklubi eest jala valgeks Sergei Mošnikov, kui Minski FK viigistas 2:2 Bresti Dinamoga. Mošnikovi tabamus viis küll Minski 79. minutil juhtima, kuid vastased suutsid 88. minutil seisu viigistada.

Läinud nädalavahetusel tehti algust Norra meistrivõistlustega. Taijo Teniste mängis 90 minutit, kuid ei suutnud Sogndali päästa 1:3 kaotusest Sarpsborg 08 vastu. Varumehe rolliga pidi leppima Nikita Baranov, kelle uus koduklubi pidi tunnistama Molde 1:0 paremust. Täna algab liigahooaeg Karol Metsa ja Stavangeri Vikingi jaoks, kelle esimeseks vastaseks on Vålerenga, kellega taasliitus Enar Jääger.

Inglismaa Premier League’is pääses Ragnar Klavan Liverpooli eest platsile kohtumise lõpuhetkedeks, kui tema meeskond alistas 3:1 linnarivaali Evertoni. Tabelis tõusis Liverpool kolmandaks. Kolmapäeval võõrustab Liverpool liigas Bournemouthi.

Poola meistrivõistlustel sai võidu kirja Bialystoki Jagiellonia, kui alistati 1:0 Nieciecza. Konstantin Vassiljev kuulus meeskonna algkoosseisu, kuid vahetati vigastuse tõttu välja kohtumise 25. minutil. Ken Kallaste koduklubi Kielce Korona jäi võõrsil 0:3 alla Wroclawi Slaskile. Kallaste meeskonna koosseisu ei kuulunud. Jagiellonia on tabeliliider, Korona hetkel üheksas.

Tšehhi meistrivõistlustel kaotasid Siim Luts ja Bohemians 1905 tabeli viimasele Pribramile 0:1. Luts kuulus meeskonna algkoosseisu ning mängis 64 minutit. 16 meeskonnaga liigas langes Bohemians tabelis 13. kohale.

Šotimaa kõrgliigas sai 0:7 kaotuse kirja Dundee, kes jäi suurelt alla Aberdeenile. Henrik Ojamaa pääses väljakule teiseks poolajaks, mil ta meeskond oli juba 0:4 kaotusseisus. Mänguajata jäi Henri Anier, kui Inverness viigistas 1:1 Kilmarnockiga. 12 meeskonnaga liigas on Dundee kaheksas, Inverness aga viimasel kohal.

Ungari kuulus Tarmo Kink möödunud nädalal kahel korral Mezőkövesd-Zsóry algkoosseisu. Esmalt alistas tema meeskond karikavõistluste veerandfinaali avamängus aste madalamal mängiva Szolnoki MAVi 3:1, nädalavahetusel vannuti aga liigas 2:4 alla Haladasi Szombathelyile. Liigatabelis on Mezőkövesd-Zsóry 12 meeskonna konkurentsis seitsmes.

Bosnia ja Hertsegoviina liigas viigistasid Frank Liivak ja Sarajevo 1:1 Radnikuga. Liivak pääses väljakule 78. minutil. Läinud nädalavahetusel tehti algust meistrivõistluste otsustavate mängudega, mis tähendab, et liigatiitlile pretendeerivad veel kuus meeskonda. Sarajevo on tabelis kolmas. Austrias tegi Ilja Antonov SV Horni eest kaasa teise poolaja, kui tema koduklubi jäi 1:2 alla Insbrucki Wackerile. Tabelis on Horn seitsmes. Läti kõrgliigas sai 90 minutit kirja Kevin Kauber, kes aitas Jelgava 2:1 võiduni Ventspilsi üle.